Słodcy Polacy na słodkich zdjęciach

Zakończył się pierwszy etap projektu Michała Pazia "Sweet Polacy", w którym nagrodzona została Katarzyna Gdaniec. Drugi etap projektu rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu w Krakowie. Celem przedsięwzięcia jest stworzenie współczesnego autoportretu Polaków.
0

Autor: Magda Lokajczyk

5 Luty 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
fot. Katarzyna Gdaniec

Zakończył się pierwszy etap projektu Sweet Polacy, którego organizatorem jest poznański fotograf Michał Paź. Głównym celem artysty jest stworzenie współczesnego autoportretu Polaków, składającego się ze "sweet foci", czyli popularnych ostatnio autoportretów.

Do pierwszego etapu projektu Sweet Poznań zgłoszono 1500 prac, z których jury w składzie: aktorka Katarzyna Bujakiewicz, piłkarz Piotr Reiss, raper MEZO, fotograf Michał Paź i Agnieszka Parzy wybrało 50 najlepszych. Zwycięską pracę - efektowne zdjęcie wykonane pod wodą, przesłała Katarzyna Gdaniec. Autorka otrzymała voucher na zakupy o wartości 2 tys. zł.

Drugi etap projektu "Sweet Kraków" rozpocznie się już w lutym br. Najlepsze fotografie zostaną zaprezentowane na nietypowej wystawie w przestrzeni publicznej. Sweet focie będą wyświetlane na wielkich ekranach LED rozmieszczonych w centrach największych polskich miast.

Więcej informacji na temat projektu znajdziecie na stronie: facebook.com/MichalPazFotografia

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Makro do kwadratu. Zobacz zachwycający świat fotografii mikroskopowej na zdjęciach zwycięzców Nikon’s Small World 2020
Makro do kwadratu. Zobacz zachwycający świat fotografii mikroskopowej na zdjęciach zwycięzców...
Konkurs Nikon’s Small World już od ponad 40 lat nagradza najlepsze zdjęcia ukazujące świat niedostrzegalny gołym. Zobaczcie najlepsze fotografie mikroskopowe tego...
9
0
Wildlife Photographer of the Year 2020 - poznaliśmy wyniki najważniejszego konkursu przyrodniczego na świecie
Wildlife Photographer of the Year 2020 - poznaliśmy wyniki najważniejszego konkursu przyrodniczego...
W Londynie przyznano najbardziej prestiżowe nagrody świata fotografii przyrodniczej. Zobaczcie galerię zwycięskich prac.
10
0
„Nowhere to Go but Everywhere” - intymny portret codzienności rodziny żyjącej w żółtym autobusie
„Nowhere to Go but Everywhere” - intymny portret codzienności rodziny żyjącej w żółtym autobusie
Fotograf Dotan Saguy spotkał ich w dniu, w którym przybyli do Los Angeles w odrestaurowanym żółtym autobusie szkolnym, służącym im za dom. Rodzina Reis to mormoni z Brazylii - mama, tata i trójka...
11
0