Sony World Photography Awards 2014

Ruszyła kolejna edycja konkursu Sony World Photography Awards, organizowanego przez World Photography Organisation. Prace można przesyłać do końca 2013 roku.


W konkursie Sony World Photography Awards 2014 mogą brać udział nie tylko zawodowcy, lecz również amatorzy, młodzież i studenci kierunków związanych z fotografią. Udział w konkursie jest darmowy, a na zwycięzców czeka wiele cennych nagród, zarówno pieniężnych, jak i w postaci najnowszego cyfrowego sprzętu fotograficznego firmy Sony. Prace można zgłaszać już teraz za pośrednictwem serwisu www.worldphoto.org. Ogłoszenie nazwisk zwycięzców nastąpi 30 kwietnia 2014 r. w Londynie.

Konkurs Sony World Photography Awards jest organizowany od sześciu lat. W tym stosunkowo krótkim czasie jury oceniło przeszło 555 tysięcy obrazów zgłoszonych przez fotografów z 230 krajów. W zeszłym roku nagroda L'Iris D'Or i tytuł Fotografa Roku przypadły Norweżce Andrei Gjestvang - autorce przejmującego cyklu portretów dzieci i młodzieży ocalałych w lipcu 2011 r. z masakry na wyspie Utoya koło Oslo.

Zdobywca tegorocznej głównej nagrody L'Iris d'Or i tytułu Fotografa Roku 2014 otrzyma 25 tysięcy dolarów USA. Dla Fotografa Roku w kategorii otwartej przewidziano nagrodę w wysokości 5 tysięcy dolarów USA. Zwycięzcy poszczególnych kategorii konkursowych dostaną najnowszy cyfrowy sprzęt fotograficzny Sony. Produkty Sony o dużej wartości będą również nagrodą dla uczelni, której reprezentant wygra w programie uniwersyteckim Student Focus. W ubiegłym roku zwyciężczynią programu została studentka ASP im. Jana Matejki w Krakowie, Natalia Wiernik, która została nagrodzona za niezwykły cykl portretów "Protagoniści".

Zdjęcia laureatów i finalistów tegorocznej edycji zostaną opublikowane w księdze Sony World Photography Awards 2014 i zaprezentowane podczas wystawy w londyńskim Somerset House.

W Sony World Photography Awards 2014 zaplanowano następujące konkursy:
  • Dla zawodowców - 15 kategorii, w których podstawą oceny będzie cykl prac
  • Otwarty - 10 kategorii, w których oceniane będzie pojedyncze zdjęcie
  • Dla młodzieży - 3 kategorie dla uczestników w wieku poniżej 20 lat
  • Program uniwersytecki Student Focus - dla osób w wieku 18-30 lat studiujących kierunki związane z fotografią na wyższych uczelniach
Zgłoszenia na konkurs otwarty i dla młodzieży będą przyjmowane do poniedziałku 6 stycznia 2014 r. Prace w konkursie dla zawodowców będzie można zgłaszać do czwartku 9 stycznia 2014 r. Przyjmowanie prac w programie Student Focus zakończy się 6 grudnia 2013 r.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Dni Fotografii Alternatywnej startują już 20 sierpnia
17 Sie 2018
Nadchodzący festiwal będzie gratką dla wszystkich, którzy tworzą w technikach archaicznych i alternatywnych. Na otwierającej wystawie “Piętno techniki” zobaczymy cykle aż 20 różnych autorów.
0
Adapter Hasselblad XV pozwoli podpiąć ponad 60 klasycznych obiektywów do bezlusterkowego X1D
17 Sie 2018
Na rynek trafił adapter, którzy docenią wszyscy użytkownicy bezlusterkowego aparatu średnioformatowego Hasselblad X1D. Pozwoli on na korzystanie z klasycznych, analogowych szkieł systemu V.
0
Chroma Chrono - pierwsza wielokolorowa lampa błyskowa
17 Sie 2018
Jeśli jesteście miłośnikami filtrów żelowych, z pewnością zainteresuje Was lampa Chroma Chrono, która jest w stanie wyemitować 16 milionów kolorów i programować sekwencje błysku.
1
Blind Spot Power Junkie - urządzenie, dzięki któremu przestaniesz martwić się o wydajność akumulatora
16 Sie 2018
Jednym z największych problemów w dzisiejszej pracy fotografa lub filmowca jest zasilanie. Zwłaszcza jeśli zamierzamy przez dłuższy czas pracować w terenie. Uporać się z nim może pomóc urządzenie Power Junkie, które zastąpi nam powerbanki, a do tego zasili dowolny aparat.
0