Sony World Photography Awards 2014

Ruszyła kolejna edycja konkursu Sony World Photography Awards, organizowanego przez World Photography Organisation. Prace można przesyłać do końca 2013 roku.


W konkursie Sony World Photography Awards 2014 mogą brać udział nie tylko zawodowcy, lecz również amatorzy, młodzież i studenci kierunków związanych z fotografią. Udział w konkursie jest darmowy, a na zwycięzców czeka wiele cennych nagród, zarówno pieniężnych, jak i w postaci najnowszego cyfrowego sprzętu fotograficznego firmy Sony. Prace można zgłaszać już teraz za pośrednictwem serwisu www.worldphoto.org. Ogłoszenie nazwisk zwycięzców nastąpi 30 kwietnia 2014 r. w Londynie.

Konkurs Sony World Photography Awards jest organizowany od sześciu lat. W tym stosunkowo krótkim czasie jury oceniło przeszło 555 tysięcy obrazów zgłoszonych przez fotografów z 230 krajów. W zeszłym roku nagroda L'Iris D'Or i tytuł Fotografa Roku przypadły Norweżce Andrei Gjestvang - autorce przejmującego cyklu portretów dzieci i młodzieży ocalałych w lipcu 2011 r. z masakry na wyspie Utoya koło Oslo.

Zdobywca tegorocznej głównej nagrody L'Iris d'Or i tytułu Fotografa Roku 2014 otrzyma 25 tysięcy dolarów USA. Dla Fotografa Roku w kategorii otwartej przewidziano nagrodę w wysokości 5 tysięcy dolarów USA. Zwycięzcy poszczególnych kategorii konkursowych dostaną najnowszy cyfrowy sprzęt fotograficzny Sony. Produkty Sony o dużej wartości będą również nagrodą dla uczelni, której reprezentant wygra w programie uniwersyteckim Student Focus. W ubiegłym roku zwyciężczynią programu została studentka ASP im. Jana Matejki w Krakowie, Natalia Wiernik, która została nagrodzona za niezwykły cykl portretów "Protagoniści".

Zdjęcia laureatów i finalistów tegorocznej edycji zostaną opublikowane w księdze Sony World Photography Awards 2014 i zaprezentowane podczas wystawy w londyńskim Somerset House.

W Sony World Photography Awards 2014 zaplanowano następujące konkursy:
  • Dla zawodowców - 15 kategorii, w których podstawą oceny będzie cykl prac
  • Otwarty - 10 kategorii, w których oceniane będzie pojedyncze zdjęcie
  • Dla młodzieży - 3 kategorie dla uczestników w wieku poniżej 20 lat
  • Program uniwersytecki Student Focus - dla osób w wieku 18-30 lat studiujących kierunki związane z fotografią na wyższych uczelniach
Zgłoszenia na konkurs otwarty i dla młodzieży będą przyjmowane do poniedziałku 6 stycznia 2014 r. Prace w konkursie dla zawodowców będzie można zgłaszać do czwartku 9 stycznia 2014 r. Przyjmowanie prac w programie Student Focus zakończy się 6 grudnia 2013 r.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Dron kontra samolot. DJI oksarża autorów testu o sianie pianiki
23 Paź 2018
We wrześniu środowisko droniarzy obiegł film prezentujący skutki kolizji popularnego drona DJI ze skrzydłem samolotu. W odpowiedzi DJI oskarża naukowców o stronniczość i żąda usunięcia publikacji z internetu.
0
“Jeden z najważniejszych polskich artystów fotomedialnych”. Retrospektywna wystawa Zbigniewa Treppy w galerii Foto-Gen
23 Paź 2018
Profesor Uniwersytetu Gdańskiego, wykładowca ASP, autor publikacji z dziedziny teorii obrazu. Przede wszystkim jednak uznany artysta z prawie 40-letnim stażem. Prace Zbigniewa Treppy będziecie mogli oglądać od piątku we Wrocławiu.
0
Kuvrd Universal Lens Cap V2 - nowa odsłona ochronnych nakładek na obiektywy
23 Paź 2018
Pamiętacie uniwersalny system Kuvrd - rozciągliwe, gumowe nakładki ochronne, które nałożymy na dowolne obiektywy? Teraz producent powraca z drugą odsłoną tego rozwiązania, które ma okazać się jeszcze wydajniejsze i praktyczniejsze.
0
Filip Springer gościem specjalnym WroFoto
23 Paź 2018
Już dziś odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu WroFoto. Tym razem gościem specjalnym będzie Filip Springer, reporter i fotograf, który opowie o „przestrzeni miejskiej i obrazie otaczającej nas architektury“.
0