Sony World Photography Awards 2014

Ruszyła kolejna edycja konkursu Sony World Photography Awards, organizowanego przez World Photography Organisation. Prace można przesyłać do końca 2013 roku.


W konkursie Sony World Photography Awards 2014 mogą brać udział nie tylko zawodowcy, lecz również amatorzy, młodzież i studenci kierunków związanych z fotografią. Udział w konkursie jest darmowy, a na zwycięzców czeka wiele cennych nagród, zarówno pieniężnych, jak i w postaci najnowszego cyfrowego sprzętu fotograficznego firmy Sony. Prace można zgłaszać już teraz za pośrednictwem serwisu www.worldphoto.org. Ogłoszenie nazwisk zwycięzców nastąpi 30 kwietnia 2014 r. w Londynie.

Konkurs Sony World Photography Awards jest organizowany od sześciu lat. W tym stosunkowo krótkim czasie jury oceniło przeszło 555 tysięcy obrazów zgłoszonych przez fotografów z 230 krajów. W zeszłym roku nagroda L'Iris D'Or i tytuł Fotografa Roku przypadły Norweżce Andrei Gjestvang - autorce przejmującego cyklu portretów dzieci i młodzieży ocalałych w lipcu 2011 r. z masakry na wyspie Utoya koło Oslo.

Zdobywca tegorocznej głównej nagrody L'Iris d'Or i tytułu Fotografa Roku 2014 otrzyma 25 tysięcy dolarów USA. Dla Fotografa Roku w kategorii otwartej przewidziano nagrodę w wysokości 5 tysięcy dolarów USA. Zwycięzcy poszczególnych kategorii konkursowych dostaną najnowszy cyfrowy sprzęt fotograficzny Sony. Produkty Sony o dużej wartości będą również nagrodą dla uczelni, której reprezentant wygra w programie uniwersyteckim Student Focus. W ubiegłym roku zwyciężczynią programu została studentka ASP im. Jana Matejki w Krakowie, Natalia Wiernik, która została nagrodzona za niezwykły cykl portretów "Protagoniści".

Zdjęcia laureatów i finalistów tegorocznej edycji zostaną opublikowane w księdze Sony World Photography Awards 2014 i zaprezentowane podczas wystawy w londyńskim Somerset House.

W Sony World Photography Awards 2014 zaplanowano następujące konkursy:
  • Dla zawodowców - 15 kategorii, w których podstawą oceny będzie cykl prac
  • Otwarty - 10 kategorii, w których oceniane będzie pojedyncze zdjęcie
  • Dla młodzieży - 3 kategorie dla uczestników w wieku poniżej 20 lat
  • Program uniwersytecki Student Focus - dla osób w wieku 18-30 lat studiujących kierunki związane z fotografią na wyższych uczelniach
Zgłoszenia na konkurs otwarty i dla młodzieży będą przyjmowane do poniedziałku 6 stycznia 2014 r. Prace w konkursie dla zawodowców będzie można zgłaszać do czwartku 9 stycznia 2014 r. Przyjmowanie prac w programie Student Focus zakończy się 6 grudnia 2013 r.
Komentarze
Polecane artykuły
„I Love You All the Time” - zobacz intrygujące portrety Adama Tuchlińskiego
19 Sty 2019
Od dziś można już oglądać najnowszy projekt Adama Tuchlińskiego. Wystawa „I Love You All the Time” prezentowana Starej Galerii ZPAF to wybór najciekawszych portretów, które autor wykonał przez ostatnie sześć lat.
0
72 godziny z Fujifilm GFX 50R za jedyne 200 zł
18 Sty 2019
Fujifilm ogłasza wyjątkową akcję skierowaną do zainteresowanych testem najnowszego średnioformatowego modelu GFX 50R. Od poniedziałku 21 stycznia do 15 marca będzie można wypożyczyć aparat z obiektywem Fujinon serii GF na 3 doby za jedyne 200 zł.
0
Taichman Como - ekskluzywna i funkcjonalna torba fotograficzna
18 Sty 2019
Taichman Como to luksusowa torba zaprojektowana od podstaw przy ścisłej współpracy z profesjonalnymi fotografami. Wykonana w Europie z naturalnej, włoskiej skóry ma zaspokoić wymagania najbardziej wymagających użytkowników.
4
GDT European Wildlife Photographer of the Year 2019 już czeka na Wasze zgłoszenia
18 Sty 2019
Organizowany przez Niemieckie Stowarzyszenie Fotografów Przyrody (GDT) konkurs European Wildlife Photographer of the Year od 19 lat nagradza najlepszych fotografów przyrodniczych Starego Kontynentu. Prace do tegorocznej edycji możecie przesyłać do 1 marca.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!