Konkurs fotograficzny "Dziadkowie i wnuki"

Ruszył konkurs "Dziadkowie i wnuki". Prace ilustrujące relacje dziadków z wnukami oraz szczególny charakter więzi międzypokoleniowej można przesyłać do 25 lutego 2013. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe.


Organizatorzy kampanii "Dziadkowie i wnuki. Wspólna historia" - Fundacja Dzieci Niczyje i TelePolska sp. z o.o. - zapraszają do wzięcia udziału w konkursie "Dziadkowie i wnuki".

Relacje babci i dziadka z wnukami to nie tylko spotkania rodzinne w okresie świąt, lecz przede wszystkim niezwykła więź, bezinteresowna i bezwarunkowa miłość. Czas spędzony z dziadkami to źródło pięknych i ciepłych wspomnień, inspiracji a także nauki. Wnukowie bywają wspaniałymi przewodnikami po współczesnym świecie.

Zadaniem konkursowym jest zrobienie fotografii (portret, dokument, reportaż) ilustrującej relacje dziadków z wnukami, szczególny charakter więzi międzypokoleniowej.

Prace w formacie TIF lub JPG o wymiarze dłuższego boku minimum 1600 pikseli (tryb koloru pliku: RGB 8 bitów na kanał, profil sRGB)  należy przesłać wraz z wypełnianą kartą zgłoszeniową (do pobrania w zakładce konkursu na stronie www.wspolnahistoria.fdn.pl) pocztą elektroniczną na adres wspolnahistoria@fdn.pl w tytule wpisując: "Konkurs fotograficzny".

Laureaci otrzymają nagrody pieniężne (I miejsce - 2000 PLN, II miejsce - 1500 PLN, III miejsce - 1000 PLN) ufundowane przez firmę TelePolska. Najlepsze prace zostaną również przedstawione na wystawie pokonkursowej.

Regulamin konkursu oraz Karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie fdn.pl/konkurs-fotograficzny-dziadkowie-i-wnuki

Dodatkowo w konkursie zostanie wyróżniony najlepszy autor poniżej 18. roku życia - otrzyma on atrakcyjną nagrodę rzeczową.

Prace finalistów będą prezentowane na wystawie organizowanej w marcu w Galerii Jabłkowskich przy ul. Chmielnej w Warszawie.

Termin zgłaszania prac mija 25 lutego 2013.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Aparaty Fujifilm X-T3 i X-T30 do wygrania w konkursie Grand Press Photo
22 Mar 2019
Fujifilm zostało mecenasem największego w Polsce konkursu fotografii prasowej. Z tej okazji na zwycięzców poszczególnych kategorii czekają najnowsze aparaty producenta.
0
Art Bibuła - festiwal zinów i photobooków już pod koniec marca w Katowicach
22 Mar 2019
Ponad dwudziestu artystów, osiem spotkań, dwa warsztaty i jedna debata, a do tego setki niezależnych publikacji, których nie zobaczymy w komercyjnym obiegu. Tak zapowiada się pierwszy śląski festiwal zinów, photobooków i małych wydawnictw, który odbędzie się w katowickim Rondzie Sztuki w ostatni weekend marca.
0
Grand Press Photo 2019 czeka na zgłoszenia
22 Mar 2019
Jeszcze tylko przez dwa tygodnie można zgłaszać zdjęcia, reportaże, projekty dokumentalne i książki fotograficzne do Grand Press Photo 2019. Termin składania prac upływa 3 kwietnia o północy.
0
Wesprzyj dodruk książki „Przedmiot rzeczywisty i jego obraz” Witolda Dederki
21 Mar 2019
Podręczniki Witolda Dederki uznawane są za najlepsze polskie książki podejmujące temat sztuki fotograficznej. Niestety nakład niektórych tytułów od dawna jest już wyczerpany. Wydawca właśnie ruszył z kampanią której celem jest dodruk pierwszej części trylogii.
0