Konkurs fotograficzny "Dziadkowie i wnuki"

Ruszył konkurs "Dziadkowie i wnuki". Prace ilustrujące relacje dziadków z wnukami oraz szczególny charakter więzi międzypokoleniowej można przesyłać do 25 lutego 2013. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe.


Organizatorzy kampanii "Dziadkowie i wnuki. Wspólna historia" - Fundacja Dzieci Niczyje i TelePolska sp. z o.o. - zapraszają do wzięcia udziału w konkursie "Dziadkowie i wnuki".

Relacje babci i dziadka z wnukami to nie tylko spotkania rodzinne w okresie świąt, lecz przede wszystkim niezwykła więź, bezinteresowna i bezwarunkowa miłość. Czas spędzony z dziadkami to źródło pięknych i ciepłych wspomnień, inspiracji a także nauki. Wnukowie bywają wspaniałymi przewodnikami po współczesnym świecie.

Zadaniem konkursowym jest zrobienie fotografii (portret, dokument, reportaż) ilustrującej relacje dziadków z wnukami, szczególny charakter więzi międzypokoleniowej.

Prace w formacie TIF lub JPG o wymiarze dłuższego boku minimum 1600 pikseli (tryb koloru pliku: RGB 8 bitów na kanał, profil sRGB)  należy przesłać wraz z wypełnianą kartą zgłoszeniową (do pobrania w zakładce konkursu na stronie www.wspolnahistoria.fdn.pl) pocztą elektroniczną na adres wspolnahistoria@fdn.pl w tytule wpisując: "Konkurs fotograficzny".

Laureaci otrzymają nagrody pieniężne (I miejsce - 2000 PLN, II miejsce - 1500 PLN, III miejsce - 1000 PLN) ufundowane przez firmę TelePolska. Najlepsze prace zostaną również przedstawione na wystawie pokonkursowej.

Regulamin konkursu oraz Karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie fdn.pl/konkurs-fotograficzny-dziadkowie-i-wnuki

Dodatkowo w konkursie zostanie wyróżniony najlepszy autor poniżej 18. roku życia - otrzyma on atrakcyjną nagrodę rzeczową.

Prace finalistów będą prezentowane na wystawie organizowanej w marcu w Galerii Jabłkowskich przy ul. Chmielnej w Warszawie.

Termin zgłaszania prac mija 25 lutego 2013.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
KiiPix - kolejna analogowa drukarka do instaksów. Jeszcze tańsza od wersji Holgi
18 Paź 2018
Kilka dni temu informowaliśmy Was o kickstarterowej kampanii przenośnej drukarki Holga Printer, którą obsłużymy bez jakiegokolwiek źródła prądu. Na tej samej zasadzie bazuje bliźniaczo podobne urządzenie KiiPix, a do tego jest już dostępne na rynku.
0
Upadłość producenta szkieł Meyer Optik Görlitz
18 Paź 2018
W sierpniu informowaliśmy Was o problemach finansowych firmy Net SE, która w ostatnim czasie przywróciła zza grobu takie marki jak Meyer Optik Gorlitz, Schacht czy Oprema Jena. Firma przechodzi proces upadłościowy, a osoby, które zainwestowały w sprzęt prawdopodobnie nie zobaczą ani obiektywów, ani pieniędzy.
0
Fotograficzna kapsuła czasu zakopana w Warszawie. Wiadomość do przyszłych pokoleń zostanie odkryta w 2118 roku
18 Paź 2018
Kapsuły czasu to świetna zabawa, ale i gratka dla przyszłych historyków. Jedna z nich, przy wsparciu Domu Spotkań z Historią, Fujifilm i AD Studio została właśnie zakopana w Warszawie z okazji obchodów 100-lecia wolności Polski.
0
Na pierwszej linii - spotkanie z Michałem Dyjukiem w Muzeum Powstania Warszawskiego
18 Paź 2018
Po wakacyjnej przerwie, gościem spotkania z cyklu „Na pierwszej linii” będzie fotoreporter Michał Dyjuk, który dokumentował m.in. sytuację represjonowanej mniejszości muzułmańskiej Rohingya oraz uchodźców u wybrzeży Libii, a także starcia towarzyszące szczytowi G20.
0