Konkurs "Gliwickie miejsca niezwykłe"

Projekt "Balcerek", dokumentujący fenomen miejskiego targowiska w Gliwicach, dobiega końca. Z tej okazji Muzeum w Gliwicach, Gazeta Gliwicka i portal Dwa Miasta zapraszają do udziału w konkursie na reportaż "Gliwickie miejsca niezwykłe". Prace można nadsyłać do 15 stycznia 2012 r.

Dobiega końca projekt "Balcerek", realizowany wspólnymi siłami Muzeum w Gliwicach, socjologów z Uniwersytetu Śląskiego i fotografów ze Stowarzyszenia Gliwicki Dom Fotografii. Dokumentowali oni fenomen "Balcerka" - targowiska w środku miasta. Dla jednych jest przeżytkiem, dla innych miejscem idealnym do sentymentalnej podróży w przaśny kapitalizm lat 90. Niektórzy po prostu robią tam zakupy. Balcerek - przez swoją wielowymiarowość i historię tworzących go ludzi - to miejsce niezwykłe. Wyjątkowych miejsc w Gliwicach - takich, o których warto opowiedzieć - jest wiele. Każdy ma swoje własne.

Z tej okazji Muzeum w Gliwicach, Gazeta Gliwicka i portal Dwa Miasta zapraszają do udziału w konkursie na reportaż "Gliwickie miejsca niezwykłe". Czekamy na teksty, zdjęcia wraz z komentarzem, historie. Najciekawsze reportaże zostaną zamieszczone w Gazecie Gliwickiej, a zwycięzców konkursu poznamy w poniedziałek, 16 stycznia podczas spotkania w Czytelni Sztuki, gdzie fotografowie i socjolodzy uczestniczący w projekcie Balcerek opowiedzą o jego przebiegu i zaprezentują książkę zawierającą wyniki ich pracy.

Konkurs trwa od 4 do 15 stycznia 2012 r., prace można nadsyłać na adres Gazety Gliwickiej:

Gazeta Gliwicka
ul. Dolnych Wałów 17/1
44-100 Gliwice
lub adres email: redakcja@dwamiasta.pl
z dopiskiem "Gliwickie miejsca niezwykłe".

Organizator projektu: Stowarzyszenie Gliwicki Dom Fotografii.
Partner: Muzeum w Gliwicach/Czytelnia Sztuki, Instytut Socjologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Projekt jest współfinansowany ze środków publicznych przyznanych przez Samorząd Miasta Gliwice.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Bezpłatne warsztaty fotografii sensualnej z Arcadiusem Mauritzem
20 Lip 2018
Firma Quadralite, przy współpracy ze sklepem Foto-tip.pl, zapraszają na bezpłatne warsztaty fotografii sensualnej, które poprowadzi polski fotograf portretowy, Arcadius Mauritz.
0
Zostań bohaterem zdjęć Maćka Nabradlika
20 Lip 2018
Rozpoczął się nabór do trzeciej sesji w ramach projektu „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z... vol. 2“. Tym razem możesz stanąć przed obiektywem Maćka Nabradlika. Zgłoszenia są przyjmowane do 4 sierpnia.
0
Fujifilm Fujinon XF 8-16 mm f/2.8 R LM WR - ultraszerokokątny zoom dla wymagających
20 Lip 2018
Ekwiwalent ogniskowych 12-24 mm i stała przysłona f/2.8, uszczelniona magnezowa konstrukcja i układ optyczny zapewniający nieprzeciętną jakość obrazu - to najważniejsze cechy zaprezentowanego dziś Fujinona XF 8-16 mm f/2.8 R LM WR
0
Fujifilm Fujinon XF 200 mm f/2 R LM OIS WR - pierwsze profesjonalne super-telefoto w systemie Fujifilm X
20 Lip 2018
Fotografowie sportu i dzikiej przyrody mogą mieć spore powody do radości. Fujifilm właśnie zaprezentowało Fujinon XF 200 mm f/2 R LM OIS WR - profesjonalne super-telefoto, które wraz z dedykowanym konwerterem da nam ekwiwalent ogniskowej 427 mm.
1