Konkurs "Gliwickie miejsca niezwykłe"

Projekt "Balcerek", dokumentujący fenomen miejskiego targowiska w Gliwicach, dobiega końca. Z tej okazji Muzeum w Gliwicach, Gazeta Gliwicka i portal Dwa Miasta zapraszają do udziału w konkursie na reportaż "Gliwickie miejsca niezwykłe". Prace można nadsyłać do 15 stycznia 2012 r.

Dobiega końca projekt "Balcerek", realizowany wspólnymi siłami Muzeum w Gliwicach, socjologów z Uniwersytetu Śląskiego i fotografów ze Stowarzyszenia Gliwicki Dom Fotografii. Dokumentowali oni fenomen "Balcerka" - targowiska w środku miasta. Dla jednych jest przeżytkiem, dla innych miejscem idealnym do sentymentalnej podróży w przaśny kapitalizm lat 90. Niektórzy po prostu robią tam zakupy. Balcerek - przez swoją wielowymiarowość i historię tworzących go ludzi - to miejsce niezwykłe. Wyjątkowych miejsc w Gliwicach - takich, o których warto opowiedzieć - jest wiele. Każdy ma swoje własne.

Z tej okazji Muzeum w Gliwicach, Gazeta Gliwicka i portal Dwa Miasta zapraszają do udziału w konkursie na reportaż "Gliwickie miejsca niezwykłe". Czekamy na teksty, zdjęcia wraz z komentarzem, historie. Najciekawsze reportaże zostaną zamieszczone w Gazecie Gliwickiej, a zwycięzców konkursu poznamy w poniedziałek, 16 stycznia podczas spotkania w Czytelni Sztuki, gdzie fotografowie i socjolodzy uczestniczący w projekcie Balcerek opowiedzą o jego przebiegu i zaprezentują książkę zawierającą wyniki ich pracy.

Konkurs trwa od 4 do 15 stycznia 2012 r., prace można nadsyłać na adres Gazety Gliwickiej:

Gazeta Gliwicka
ul. Dolnych Wałów 17/1
44-100 Gliwice
lub adres email: redakcja@dwamiasta.pl
z dopiskiem "Gliwickie miejsca niezwykłe".

Organizator projektu: Stowarzyszenie Gliwicki Dom Fotografii.
Partner: Muzeum w Gliwicach/Czytelnia Sztuki, Instytut Socjologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Projekt jest współfinansowany ze środków publicznych przyznanych przez Samorząd Miasta Gliwice.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Warsztaty fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem w Pieninach. Rabat dla czytelników Fotopolis
21 Wrz 2018
Fotograf National Geographic Marcin Dobas zaprasza na 4-dniowe październikowe warsztaty fotografii podróżniczej. Omówiony zostanie komplet zagadnień, od przygotowań, przez efektywną pracę aż po obróbkę zdjęć z podróży. Będzie też można przetestować sprzęt Eizo, Epson, Olympus i Wacom.
0
Samsung Galaxy A7 (2018) - potrójny aparat w smartfonie ze średniej półki
21 Wrz 2018
Wygląda na to, że już niedługo potrójny aparat w smartfonie stanie się standardem. Po Huaweiu, podobne rozwiązanie implementuje Samsung. Co ciekawe, w modelu ze średniego segmentu cenowego.
0
W poniedziałek ostatnie spotkanie naborowe do Studium Fotografii ZPAF
21 Wrz 2018
Jeżeli zastanawialiście się nad podjęciem nauki w Studium Fotografii ZPAF, w poniedziałek będziecie mieć ostatnią w tym roku okazję na bliższe zapoznanie się z ofertą studium i przedstawienia portfolio w celu rozpoczęcia od roku warsztatowego.
0
Irix Dragonfly - nowy obiektyw już za kilka dni
21 Wrz 2018
Dwa lata temu Irix odważnie wkroczył na rynek obiektywów szerokokątnych. Do tej pory w ofercie pojawiły się jednak tylko dwa obiektywy. Kolejny mamy zobaczyć już za kilka dni, podczas targów Photokina 2018. Czego się spodziewać?
0