Konkurs "Gliwickie miejsca niezwykłe"

Projekt "Balcerek", dokumentujący fenomen miejskiego targowiska w Gliwicach, dobiega końca. Z tej okazji Muzeum w Gliwicach, Gazeta Gliwicka i portal Dwa Miasta zapraszają do udziału w konkursie na reportaż "Gliwickie miejsca niezwykłe". Prace można nadsyłać do 15 stycznia 2012 r.

Dobiega końca projekt "Balcerek", realizowany wspólnymi siłami Muzeum w Gliwicach, socjologów z Uniwersytetu Śląskiego i fotografów ze Stowarzyszenia Gliwicki Dom Fotografii. Dokumentowali oni fenomen "Balcerka" - targowiska w środku miasta. Dla jednych jest przeżytkiem, dla innych miejscem idealnym do sentymentalnej podróży w przaśny kapitalizm lat 90. Niektórzy po prostu robią tam zakupy. Balcerek - przez swoją wielowymiarowość i historię tworzących go ludzi - to miejsce niezwykłe. Wyjątkowych miejsc w Gliwicach - takich, o których warto opowiedzieć - jest wiele. Każdy ma swoje własne.

Z tej okazji Muzeum w Gliwicach, Gazeta Gliwicka i portal Dwa Miasta zapraszają do udziału w konkursie na reportaż "Gliwickie miejsca niezwykłe". Czekamy na teksty, zdjęcia wraz z komentarzem, historie. Najciekawsze reportaże zostaną zamieszczone w Gazecie Gliwickiej, a zwycięzców konkursu poznamy w poniedziałek, 16 stycznia podczas spotkania w Czytelni Sztuki, gdzie fotografowie i socjolodzy uczestniczący w projekcie Balcerek opowiedzą o jego przebiegu i zaprezentują książkę zawierającą wyniki ich pracy.

Konkurs trwa od 4 do 15 stycznia 2012 r., prace można nadsyłać na adres Gazety Gliwickiej:

Gazeta Gliwicka
ul. Dolnych Wałów 17/1
44-100 Gliwice
lub adres email: redakcja@dwamiasta.pl
z dopiskiem "Gliwickie miejsca niezwykłe".

Organizator projektu: Stowarzyszenie Gliwicki Dom Fotografii.
Partner: Muzeum w Gliwicach/Czytelnia Sztuki, Instytut Socjologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Projekt jest współfinansowany ze środków publicznych przyznanych przez Samorząd Miasta Gliwice.
 
Komentarze
Polecane artykuły
7Artisans 35 mm f/5.6 FE to obiektyw specjalnie opracowany pod kątem fotografii dronowej
13 Lis 2018
Układ optyczny o minimalnej dystorsji i winietowaniu oraz wyjątkowo kompaktowa konstrukcja stworzona z myślą o fotografii dronowej - to główne cechy modelu 7Artisans 35 mm f/5.6 z mocowaniem Sony E.
0
Quadralite Stroboss 60 Basic to podstawowa reporterska lampa za 315 zł
13 Lis 2018
Quadralite Stroboss 60 Basic to ciekawa lampa „na start“. Za 315 zł otrzymamy dużą moc błysku o stabilnej temperaturze barwowej, tryb HSS czy chociażby pełną kompatybilność z radiowym systemem Quadralite Navigator X.
0
The New York Times z pomocą Google chce zdigitalizować archiwum liczące ponad 5 mln fotografii
13 Lis 2018
Fotografie to sentymentalne wehikuły czasu, które odkrywają przed nami często nieznane historie. A prawdziwą skarbnicą wiedzy o świecie jest archiwum The New York Times, które teraz ma zostać zdigitalizowane.
0
Zdjęcia Bolesława Augustisa to najciekawszy przykład międzywojennej fotografii ulicznej w Polsce
9 Lis 2018
Po 14 latach od odkrycia kolekcji Bolesława Augustisa, fotografa przedwojennego Białegostoku, na stronie albom.pl można obejrzeć połowę jego zachowanych prac. Teraz pojawiły się na niej kolejne nieznane dotąd zdjęcia uliczne, portrety przechodniów i kadry przedstawiające życie w przedwojennej Polsce.
0