Konkurs "Gliwickie miejsca niezwykłe"

Projekt "Balcerek", dokumentujący fenomen miejskiego targowiska w Gliwicach, dobiega końca. Z tej okazji Muzeum w Gliwicach, Gazeta Gliwicka i portal Dwa Miasta zapraszają do udziału w konkursie na reportaż "Gliwickie miejsca niezwykłe". Prace można nadsyłać do 15 stycznia 2012 r.

Dobiega końca projekt "Balcerek", realizowany wspólnymi siłami Muzeum w Gliwicach, socjologów z Uniwersytetu Śląskiego i fotografów ze Stowarzyszenia Gliwicki Dom Fotografii. Dokumentowali oni fenomen "Balcerka" - targowiska w środku miasta. Dla jednych jest przeżytkiem, dla innych miejscem idealnym do sentymentalnej podróży w przaśny kapitalizm lat 90. Niektórzy po prostu robią tam zakupy. Balcerek - przez swoją wielowymiarowość i historię tworzących go ludzi - to miejsce niezwykłe. Wyjątkowych miejsc w Gliwicach - takich, o których warto opowiedzieć - jest wiele. Każdy ma swoje własne.

Z tej okazji Muzeum w Gliwicach, Gazeta Gliwicka i portal Dwa Miasta zapraszają do udziału w konkursie na reportaż "Gliwickie miejsca niezwykłe". Czekamy na teksty, zdjęcia wraz z komentarzem, historie. Najciekawsze reportaże zostaną zamieszczone w Gazecie Gliwickiej, a zwycięzców konkursu poznamy w poniedziałek, 16 stycznia podczas spotkania w Czytelni Sztuki, gdzie fotografowie i socjolodzy uczestniczący w projekcie Balcerek opowiedzą o jego przebiegu i zaprezentują książkę zawierającą wyniki ich pracy.

Konkurs trwa od 4 do 15 stycznia 2012 r., prace można nadsyłać na adres Gazety Gliwickiej:

Gazeta Gliwicka
ul. Dolnych Wałów 17/1
44-100 Gliwice
lub adres email: redakcja@dwamiasta.pl
z dopiskiem "Gliwickie miejsca niezwykłe".

Organizator projektu: Stowarzyszenie Gliwicki Dom Fotografii.
Partner: Muzeum w Gliwicach/Czytelnia Sztuki, Instytut Socjologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Projekt jest współfinansowany ze środków publicznych przyznanych przez Samorząd Miasta Gliwice.
Komentarze
Polecane artykuły
Czy dziś coś jeszcze łączy Polaków? Dowiedz się na wystawie Adriana Wykroty w galerii PIX.HOUSE
22 Lut 2019
Projekt „Nie“ Adriana Wykroty to fotograficzna opowieść o Polsce i o nas samych. Już niebawem zdjęcia z tego wyjątkowego projektu będziecie mogli zobaczyć w poznańskim Pix.House.
0
Light i Sony zawiązują współpracę, której celem jest zrewolucjonizowanie aparatów w smartfonach
22 Lut 2019
Jak będzie wyglądać fotografia mobilna za kilka lat? Wygląda na to, że trzy aparaty, które aktualnie oferują najnowsze flagowce to dopiero wstęp do wielomatrycowych układów przyszłości.
0
Tokina Opera 16-28 mm f/2.8 FF - szerokokątny zoom klasy premium w świetnej cenie
22 Lut 2019
Nowa rodzina profesjonalnych szkieł Tokiny wzbogaciła się o ciekawy szerokokątny zoom, który trafić ma w gusta wymagających fotografów krajobrazu, akcji, reportażystów czy osób zajmujących się fotografią wnętrz.
0
Nowa strategia Samyanga. Wiosną tego roku zobaczymy 8 obiektywów z AF do bezlusterkowców
22 Lut 2019
„Kolekcja wiosenna Samyang“ to nowe otwarcie i „pierwsza długoterminowa strategiczna kampania marketingowa w naszej branży“ - zaznacza producent. Nowy sposób działania poznamy już tej wiosny, a efektem ma być aż osiem premier.
0