4. Konkurs Fotograficzny Dilmah - rozstrzygnięty

Miło nam poinformować, że jury 4. Konkursu Fotograficznego Dilmah ogłosiło jego laureatów. Zwycięzcą 4. Konkursu Fotograficznego Dilmah został Piotr Biegaj z Gdańska, który tym samym stał się posiadaczem biletu na Sri Lanke. Drugie miejsce zajęła Silvana Oczkowska z Szubina. Trzecią nagrodę przyznano Pawłowi Stelmachowi z Sochaczewa.

Autor: Marcin Grabowiecki

22 Grudzień 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
fot. Piotr Biegaj "Mors"

Tegoroczna edycja konkursu rozpoczęła się 23 sierpnia i trwała do 31 października 2010 r. Uczestnicy nadesłali 3 119 portretów fotograficznych, spośród których Jury wybrało trzy najlepsze prace. Ich autorami są: Piotr Biegaj, Silvana Oczkowska oraz Paweł Stelmach. Praca Piotra Biegaja to znakomity portret wykonany za pomocą klasycznej metody mokrego kolodionu. Piękna plastyka oraz głębia obrazu sprawiły, że postanowiliśmy nagrodzić tę fotografię. Doceniliśmy psychologiczną głębię portretu i jej niezaprzeczalny urok wynikający z zastosowania coraz rzadziej spotykanej już techniki szlachetnej. W dobie fotografii cyfrowej takie prace zdecydowanie wyróżniają się na tle innych a ich pozorne niedoskonałości działają tylko na ich korzyść.

4. Konkurs Fotograficzny Dilmah rozgrywany w kategorii "Portret" adresowany był do wszystkich miłośników fotografii - zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Aby wziąć w nim udział, należało wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.dniherbaty.pl i załączyć swoje fotografie. Prace oceniane były pod względem, m.in. jakości, oryginalności kompozycji, a także zgodności z konkursową kategorią. Jurorami konkursu byli: Szymon Szcześniak (Akademia Fotografii), Marcin Grabowiecki (Fotopolis.pl), Maciej Murański (National Geographic Traveler), Izabela Urbaniak (fotografka) oraz Piotr Witomski (Dilmah).

W tym roku mieliśmy wiele pracy i wyjątkowo trudne zadanie. Poziom prac był oczywiście zróżnicowany, ale nie zabrakło znakomitych portretów. I to właśnie wybór najlepszych z najlepszych okazał się największym wyzwaniem - komentuje jeden z Jurorów, Piotr Witomski. Zwycięzcą 4. Konkursu Fotograficznego Dilmah został Piotr Biegaj z Gdańska, który tym samym stał się posiadaczem biletu na Cejlon, walizki na sprzęt fotograficzny oraz tabletu. Drugie miejsce - premiowane indywidualnym kursem fotograficznym z Szymonem Szcześniakiem, tabletem oraz torbą fotograficzną - zajęła Silvana Oczkowska z Szubina. Trzecią nagrodę wraz z kursem fotografii, tabletem i torbą fotograficzną przyznano Pawłowi Stelmachowi z Sochaczewa.

fot. Silvana Oczkowska "Niepokój"
fot. Paweł Stelmach "Out of space"
Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
"Nie lubię fotografować rzeczywistości" - Róża Wiktoria Tyborowska, polska fotografka w Londynie
"Nie lubię fotografować rzeczywistości" - Róża Wiktoria Tyborowska, polska fotografka w Londynie
Fotografuje średnim i dużym formatem. Kreatywność i rozpoznawalny styl otworzyły jej drogę do największych tytułów modowych za granicą. 
17
Podsumowanie roku Polish Women Photographers - 2022 oczami polskich fotografek
Podsumowanie roku Polish Women Photographers - 2022 oczami polskich fotografek
PWP to działająca od 2020 roku inicjatywa, której zadaniem jest zrzeszanie polskich fotografek i szeroko zakrojona promocja ich działań. Twórczynie projektu prezentują...
16
Coraz młodsi robią coraz lepsze zdjęcia - shortlista sekcji studeckiej i młodzieżowej Sony World Photography Awards 2023
Coraz młodsi robią coraz lepsze zdjęcia - shortlista sekcji studeckiej i młodzieżowej Sony World...
SWPA 2023 opublikowało listę finalistów konkursu studenckiego i młodzieżowego. To prawdopodobnie jedna z ciekawszych odsłon tych kategorii, jaką do tej pory...
8
Powiązane artykuły