Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Morze"

Do końca października można nadsyłać prace na Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Morze". Organizatorzy czekają na prace zainspirowane morskim żywiołem wykonane niekoniecznie w Polsce.
Gdańskie Towarzystwo Twórczości Fotograficznej przy współpracy z Centralnym Muzeum Morskim w Gdańsku zaprasza do udziału w V Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Morze" im. Jacka Gackowskiego. Celem Konkursu jest świadome doskonalenie fotograficznej wizualizacji, odnajdowanie skojarzeń i ciekawych zjawisk, wszelkich marzeń, tęsknot, pasji, lęków, mitów i realiów ludzkiego zmagania z żywiołem morza, bowiem morze jest odwiecznym symbolem macierzy, odkrywczości i dynamiki życia. Takie właśnie inspiracje i obszary wyobraźni powinny być impulsem do fotograficznych obrazów o twórczej, osobistej wizji morza, naszego Bałtyckiego, ale także wszystkich mórz świata, gdzie rzucił nas los i pozwolił na chwilę refleksji i fotograficznej rejestracji.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich fotografujących. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 4 zdjęcia lub 1 czterozdjęciowy zestaw.

Oceny prac i wyboru zwycięzców dokona Jury w składzie: Stanisław Składanowski - prezes okręgu gdańskiego ZPAF, Janusz Rydzewski - AFIAP i ZPAF, Eugeniusz Nurzyński - AFRP i ZPAF. Decyzja Jury jest ostateczna i nie podlega weryfikacji.

Jury przyzna nagrody oraz wyróżnienia:
I miejsce - dyplom, autorska statuetka + nagroda pieniężna 700 zł.
II miejsce - dyplom, autorska statuetka + nagroda pieniężna 500 zł.
III miejsce - dyplom, autorska statuetka + nagroda pieniężna 300 zł.
Trzy wyróżnienia - dyplom + nagrody książkowe oraz bony zakupowe o wartości 100 zł do fotograficznego sklepu internetowego Cyfrowe.pl.

Termin nadsyłania prac mija z dniem 29 października 2010.

Szczegółowe informacje o konkursie (regulamin + karta zgłoszenia) znajdziemy na stronie: www.gttf.infi.pl.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Stań przed obiektywem Magdy Wunsche i Agnieszki Samsel - trwa nabór do ostatniej sesji w ramach projektu Portret Osobisty
21 Sie 2018
Do 4 września możecie zgłaszać chęć udziału w sesji, która stanie się częścią 2. edycji projektu “Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z…”. Spośród zgłoszeń zostanie wybranych 7 osób.
0
Ruszył Wyjątkowy Konkurs Fotograficzny National Geographic. Do wygrania aparaty, kamery sportowe i publikacja w kalendarzu
21 Sie 2018
Właśnie ruszyła 8. edycja Wyjątkowego Konkursu Fotograficznego, organizowanego przez National Geographic i Cyfrowy Polsat. Na uczestników czekają cztery kategorie i wiele ciekawych nagród. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września 2018 roku.
0
Yongnuo YN 50 mm f/1.4N E - nowy jasny standard do systemu Nikona
21 Sie 2018
Nikoniarze mają się z czego cieszyć. Po wczorajszej premierze szerokokątnego Samyanga, otrzymują kolejny ciekawy obiektyw, który nie nadszarpnie ich budżetu. Oto jasny standard Yongnuo w wersji z bagnetem Nikon F.
0
Samyang AF 14 mm f/2.8 F - szeroki kąt z autofokusem teraz także do aparatów Nikon
20 Sie 2018
Na początku stycznia Samyang pokazał pierwszy w swojej historii obiektyw z autofokusem do lustrzankowego systemu Canon EF. Teraz w ofercie pojawiła się także długo oczekiwana wersja dla nikoniarzy.
0