Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Morze"

Do końca października można nadsyłać prace na Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Morze". Organizatorzy czekają na prace zainspirowane morskim żywiołem wykonane niekoniecznie w Polsce.
Gdańskie Towarzystwo Twórczości Fotograficznej przy współpracy z Centralnym Muzeum Morskim w Gdańsku zaprasza do udziału w V Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Morze" im. Jacka Gackowskiego. Celem Konkursu jest świadome doskonalenie fotograficznej wizualizacji, odnajdowanie skojarzeń i ciekawych zjawisk, wszelkich marzeń, tęsknot, pasji, lęków, mitów i realiów ludzkiego zmagania z żywiołem morza, bowiem morze jest odwiecznym symbolem macierzy, odkrywczości i dynamiki życia. Takie właśnie inspiracje i obszary wyobraźni powinny być impulsem do fotograficznych obrazów o twórczej, osobistej wizji morza, naszego Bałtyckiego, ale także wszystkich mórz świata, gdzie rzucił nas los i pozwolił na chwilę refleksji i fotograficznej rejestracji.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich fotografujących. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 4 zdjęcia lub 1 czterozdjęciowy zestaw.

Oceny prac i wyboru zwycięzców dokona Jury w składzie: Stanisław Składanowski - prezes okręgu gdańskiego ZPAF, Janusz Rydzewski - AFIAP i ZPAF, Eugeniusz Nurzyński - AFRP i ZPAF. Decyzja Jury jest ostateczna i nie podlega weryfikacji.

Jury przyzna nagrody oraz wyróżnienia:
I miejsce - dyplom, autorska statuetka + nagroda pieniężna 700 zł.
II miejsce - dyplom, autorska statuetka + nagroda pieniężna 500 zł.
III miejsce - dyplom, autorska statuetka + nagroda pieniężna 300 zł.
Trzy wyróżnienia - dyplom + nagrody książkowe oraz bony zakupowe o wartości 100 zł do fotograficznego sklepu internetowego Cyfrowe.pl.

Termin nadsyłania prac mija z dniem 29 października 2010.

Szczegółowe informacje o konkursie (regulamin + karta zgłoszenia) znajdziemy na stronie: www.gttf.infi.pl.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Dron kontra samolot. DJI oksarża autorów testu o sianie pianiki
23 Paź 2018
We wrześniu środowisko droniarzy obiegł film prezentujący skutki kolizji popularnego drona DJI ze skrzydłem samolotu. W odpowiedzi DJI oskarża naukowców o stronniczość i żąda usunięcia publikacji z internetu.
2
“Jeden z najważniejszych polskich artystów fotomedialnych”. Retrospektywna wystawa Zbigniewa Treppy w galerii Foto-Gen
23 Paź 2018
Profesor Uniwersytetu Gdańskiego, wykładowca ASP, autor publikacji z dziedziny teorii obrazu. Przede wszystkim jednak uznany artysta z prawie 40-letnim stażem. Prace Zbigniewa Treppy będziecie mogli oglądać od piątku we Wrocławiu.
0
Kuvrd Universal Lens Cap V2 - nowa odsłona ochronnych nakładek na obiektywy
23 Paź 2018
Pamiętacie uniwersalny system Kuvrd - rozciągliwe, gumowe nakładki ochronne, które nałożymy na dowolne obiektywy? Teraz producent powraca z drugą odsłoną tego rozwiązania, które ma okazać się jeszcze wydajniejsze i praktyczniejsze.
0
Filip Springer gościem specjalnym WroFoto
23 Paź 2018
Już dziś odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu WroFoto. Tym razem gościem specjalnym będzie Filip Springer, reporter i fotograf, który opowie o „przestrzeni miejskiej i obrazie otaczającej nas architektury“.
0