Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Morze"

Do końca października można nadsyłać prace na Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Morze". Organizatorzy czekają na prace zainspirowane morskim żywiołem wykonane niekoniecznie w Polsce.
Gdańskie Towarzystwo Twórczości Fotograficznej przy współpracy z Centralnym Muzeum Morskim w Gdańsku zaprasza do udziału w V Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Morze" im. Jacka Gackowskiego. Celem Konkursu jest świadome doskonalenie fotograficznej wizualizacji, odnajdowanie skojarzeń i ciekawych zjawisk, wszelkich marzeń, tęsknot, pasji, lęków, mitów i realiów ludzkiego zmagania z żywiołem morza, bowiem morze jest odwiecznym symbolem macierzy, odkrywczości i dynamiki życia. Takie właśnie inspiracje i obszary wyobraźni powinny być impulsem do fotograficznych obrazów o twórczej, osobistej wizji morza, naszego Bałtyckiego, ale także wszystkich mórz świata, gdzie rzucił nas los i pozwolił na chwilę refleksji i fotograficznej rejestracji.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich fotografujących. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 4 zdjęcia lub 1 czterozdjęciowy zestaw.

Oceny prac i wyboru zwycięzców dokona Jury w składzie: Stanisław Składanowski - prezes okręgu gdańskiego ZPAF, Janusz Rydzewski - AFIAP i ZPAF, Eugeniusz Nurzyński - AFRP i ZPAF. Decyzja Jury jest ostateczna i nie podlega weryfikacji.

Jury przyzna nagrody oraz wyróżnienia:
I miejsce - dyplom, autorska statuetka + nagroda pieniężna 700 zł.
II miejsce - dyplom, autorska statuetka + nagroda pieniężna 500 zł.
III miejsce - dyplom, autorska statuetka + nagroda pieniężna 300 zł.
Trzy wyróżnienia - dyplom + nagrody książkowe oraz bony zakupowe o wartości 100 zł do fotograficznego sklepu internetowego Cyfrowe.pl.

Termin nadsyłania prac mija z dniem 29 października 2010.

Szczegółowe informacje o konkursie (regulamin + karta zgłoszenia) znajdziemy na stronie: www.gttf.infi.pl.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Fotograficzna Publikacja Roku 2019 czeka na zgłoszenia
19 Kwi 2019
Trwa nabór do siódmej edycji konkursu na Fotograficzną Publikację Roku. Swoje propozycje tytułów, w których fotografia zajmuje centralne miejsce, możecie nadsyłać do 15 maja.
0
PHOTO-MATCH - rusza nabór do przeglądu portfolio w ramach Fotofestiwalu
19 Kwi 2019
To nietypowa, wciąż udoskonalana formuła przeglądu. Kładziemy w niej nacisk na networking, publiczne wystąpienia oraz równą rolę kuratorów i artystów” - mówią organizatorzy. Zgłoszenia do 17 maja.
0
Tokina FíRIN 100 mm f/2.8 FE AF Macro - do makro i do portretu. Niedroga alternatywa dla obiektywu Sony
19 Kwi 2019
Użytkownicy systemu Sony E mają powód do radości. Ofertę obiektywów wzbogacił właśnie wyjątkowo ciekawy i stosunkowo niedrogi obiektyw z linii FiRIN, który zachwycić ma zarówno portrecistów, jak i miłośników makro.
0
Promocyjne zestawy Sony na święta - kup aparat i otrzymaj szereg akcesoriów, dzięki którym od razu zaczniesz fotografować
19 Kwi 2019
Od 19 kwietnia aż do końca majowego weekendu możecie nabyć aparaty Sony i otrzymać w promocji ciekawe akcesoria i obiektywy. W ofercie Sony A7 II, A6500 oraz modele z serii RX100.
0