Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Morze"

Do końca października można nadsyłać prace na Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Morze". Organizatorzy czekają na prace zainspirowane morskim żywiołem wykonane niekoniecznie w Polsce.
Gdańskie Towarzystwo Twórczości Fotograficznej przy współpracy z Centralnym Muzeum Morskim w Gdańsku zaprasza do udziału w V Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Morze" im. Jacka Gackowskiego. Celem Konkursu jest świadome doskonalenie fotograficznej wizualizacji, odnajdowanie skojarzeń i ciekawych zjawisk, wszelkich marzeń, tęsknot, pasji, lęków, mitów i realiów ludzkiego zmagania z żywiołem morza, bowiem morze jest odwiecznym symbolem macierzy, odkrywczości i dynamiki życia. Takie właśnie inspiracje i obszary wyobraźni powinny być impulsem do fotograficznych obrazów o twórczej, osobistej wizji morza, naszego Bałtyckiego, ale także wszystkich mórz świata, gdzie rzucił nas los i pozwolił na chwilę refleksji i fotograficznej rejestracji.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich fotografujących. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 4 zdjęcia lub 1 czterozdjęciowy zestaw.

Oceny prac i wyboru zwycięzców dokona Jury w składzie: Stanisław Składanowski - prezes okręgu gdańskiego ZPAF, Janusz Rydzewski - AFIAP i ZPAF, Eugeniusz Nurzyński - AFRP i ZPAF. Decyzja Jury jest ostateczna i nie podlega weryfikacji.

Jury przyzna nagrody oraz wyróżnienia:
I miejsce - dyplom, autorska statuetka + nagroda pieniężna 700 zł.
II miejsce - dyplom, autorska statuetka + nagroda pieniężna 500 zł.
III miejsce - dyplom, autorska statuetka + nagroda pieniężna 300 zł.
Trzy wyróżnienia - dyplom + nagrody książkowe oraz bony zakupowe o wartości 100 zł do fotograficznego sklepu internetowego Cyfrowe.pl.

Termin nadsyłania prac mija z dniem 29 października 2010.

Szczegółowe informacje o konkursie (regulamin + karta zgłoszenia) znajdziemy na stronie: www.gttf.infi.pl.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
„I Love You All the Time” - zobacz intrygujące portrety Adama Tuchlińskiego
19 Sty 2019
Od dziś można już oglądać najnowszy projekt Adama Tuchlińskiego. Wystawa „I Love You All the Time” prezentowana Starej Galerii ZPAF to wybór najciekawszych portretów, które autor wykonał przez ostatnie sześć lat.
0
72 godziny z Fujifilm GFX 50R za jedyne 200 zł
18 Sty 2019
Fujifilm ogłasza wyjątkową akcję skierowaną do zainteresowanych testem najnowszego średnioformatowego modelu GFX 50R. Od poniedziałku 21 stycznia do 15 marca będzie można wypożyczyć aparat z obiektywem Fujinon serii GF na 3 doby za jedyne 200 zł.
0
Taichman Como - ekskluzywna i funkcjonalna torba fotograficzna
18 Sty 2019
Taichman Como to luksusowa torba zaprojektowana od podstaw przy ścisłej współpracy z profesjonalnymi fotografami. Wykonana w Europie z naturalnej, włoskiej skóry ma zaspokoić wymagania najbardziej wymagających użytkowników.
2
GDT European Wildlife Photographer of the Year 2019 już czeka na Wasze zgłoszenia
18 Sty 2019
Organizowany przez Niemieckie Stowarzyszenie Fotografów Przyrody (GDT) konkurs European Wildlife Photographer of the Year od 19 lat nagradza najlepszych fotografów przyrodniczych Starego Kontynentu. Prace do tegorocznej edycji możecie przesyłać do 1 marca.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!