Warsztaty reportażu ślubnego z WhiteSmoke Studio

Już 2 czerwca w Warszawie ruszają dwudniowe warsztaty reportażu ślubnego. Program kierowany jest do fotografów, którzy chcą wyjść poza stereotypowe postrzeganie tej dziedziny fotografii. Dwudniowe zajęcia prowadzone będą w formie wykładu i ćwiczeń praktycznych. Uczestnicy nauczą się jak kreatywnie wybrnąć ze sztywnej ramy jaką bywa ślub. Opowiedzą o tym Dorota Kaszuba i Michał Warda z WhiteSmoke Studio.
2 czerwca w Warszawie odbędą się dwudniowe warsztaty reportażu ślubnego, które poprowadzą Dorota Kaszuba i Michał Warda z WhiteSmoke Studio. Tworzymy zespół - w życiu i w pracy. Oboje przez wiele lat robiliśmy zdjęcia dla prasy i agencji reklamowych, wiemy więc jak pracować pod presją, wiemy jak wykorzystać zastane warunki i wiemy jak znaleźć akcję w środku niczego. Nie ma dla nas chwil, w których nic się nie dzieje. Fotografia ślubna to dla nas okazja do robienia autorskiej fotografii z dreszczykiem emocji - mówią Dorota i Michał, którzy swoją pracą udowadniają, że chcieć to móc. Ich fotografie wielokrotnie nagradzano w konkursach organizowanych przez międzynarodowe organizacje zrzeszające najlepszych reporterów ślubnych: www.wpja.com. i www.ispwp.com.

Program warsztatów obejmuje między innymi poniższe zagadnienia:
 1. Czym jest reportaż ślubny, a czym sztuka kreacji, czym jest dokument a czym autorskie spojrzenia na ślub.
 2. Jak wykorzystać mocne punkty w portfolio.
 3. Jak wyedytować materiał dla klienta. Jak znaleźć właściwe proporcje i nie zgubić swoich unikalnych cech.
 4. Czy dobre zdjęcie to przypadek? Jak mu pomóc, jak znaleźć okazję, jak połączyć moment, kompozycję, plany i światło w jedną całość. Praktyka w realnych wnętrzach, jakie można spotkać w trakcie reportażu ślubnego.
 5. Jak nie przegapić okazji na zdjęcie dnia - o rutynie fotografa ślubnego i o tym jak jej uniknąć. Jak być efektywnym nie efektownym.
 6. Sesja - jak i czym ją ugryźć, gdy mamy tylko kilka minut. Wspólne ćwiczenia i natychmiastowy komentarz.
 7. Jak kreatywnie wykorzystać zastaną przestrzeń. Jak walczyć z brakiem światła. Błyskać czy nie - jeśli tak to czym i jak.
 8. Dodatkowo, pierwszego dnia uczestnicy warsztatów wezmą udział w konkursie, w którym nagrodą będą indywidualne konsultacje w terminie innym niż warsztaty. Będzie to 3 godzinne spotkanie, podczas którego będą m.in analizowane bieżące materiały.

  Koszt warsztatów to 2000 zł. Ilość miejsc: do 15 osób.

  Więcej informacji znajdziemy na stronie poświęconej warsztatom: whitesmokeworkshops.com/.

  Warsztaty reportażu ślubnego z WhiteSmoke Studio
  Termin: 2-3.06.2010, godz. 10:00-18:00
  Warszawa
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Margaret Mitchell: „Fotografia może umożliwić opowiadanie historii, które normalnie są ukryte"
16 Lip 2018
Ponad dwadzieścia lat od sfotografowania dzieci swojej siostry, Margaret Mitchell ponownie odwiedza rodzinę z aparatem. Zadaje pytania o wpływ środowiska, w jakim przyszło nam dorastać, na nasze dalsze życie. Szkocka fotografka, działającą głównie w rejonach fotografii dokumentalnej i portretowej, jest laureatką wielu krajowych i międzynarodowych nagród, w tym Sony World Photography Awards.
0
“Zacząłem fotografować, bo bałem się zapomnieć”. Projekt Johna-Davida Richardsona to uniwersalna opowieść o dorastaniu
3 Lip 2018
- Pamiętam dzień, w którym skończyłem trzynaście lat. Obudziłem się tego ranka, spodziewając się, że w jakiś sposób zmieniłem się w mężczyznę tej nocy - mówi nam amerykański fotograf, który od dwóch lat realizuje projekt o dorastaniu chłopców z pobliskiego skateparku.
0
Majestat oceanu, zdjęcia z powietrza i nieziemskie scenerie - wyniki National Geographic Travel Photographer of the Year 2018
29 Cze 2018
Jury jednego z największych konkursów fotografii podróżniczej zaprezentowało jego tegorocznych laureatów. Zobaczcie galerię zwycięskich prac z ostatniej odsłony National Geographic Travel Photographer of the Year.
0
„Stambuł Story” z Panasonic Lumix G9
26 Cze 2018
Jak nowy superszybki korpus Panasonic sprawdza się w fotografii ulicznej? Zapytaliśmy o to reportażystę National Geographic Mikołaja Nowackiego.
3