Warsztaty reportażu ślubnego z WhiteSmoke Studio

Już 2 czerwca w Warszawie ruszają dwudniowe warsztaty reportażu ślubnego. Program kierowany jest do fotografów, którzy chcą wyjść poza stereotypowe postrzeganie tej dziedziny fotografii. Dwudniowe zajęcia prowadzone będą w formie wykładu i ćwiczeń praktycznych. Uczestnicy nauczą się jak kreatywnie wybrnąć ze sztywnej ramy jaką bywa ślub. Opowiedzą o tym Dorota Kaszuba i Michał Warda z WhiteSmoke Studio.
2 czerwca w Warszawie odbędą się dwudniowe warsztaty reportażu ślubnego, które poprowadzą Dorota Kaszuba i Michał Warda z WhiteSmoke Studio. Tworzymy zespół - w życiu i w pracy. Oboje przez wiele lat robiliśmy zdjęcia dla prasy i agencji reklamowych, wiemy więc jak pracować pod presją, wiemy jak wykorzystać zastane warunki i wiemy jak znaleźć akcję w środku niczego. Nie ma dla nas chwil, w których nic się nie dzieje. Fotografia ślubna to dla nas okazja do robienia autorskiej fotografii z dreszczykiem emocji - mówią Dorota i Michał, którzy swoją pracą udowadniają, że chcieć to móc. Ich fotografie wielokrotnie nagradzano w konkursach organizowanych przez międzynarodowe organizacje zrzeszające najlepszych reporterów ślubnych: www.wpja.com. i www.ispwp.com.

Program warsztatów obejmuje między innymi poniższe zagadnienia:
 1. Czym jest reportaż ślubny, a czym sztuka kreacji, czym jest dokument a czym autorskie spojrzenia na ślub.
 2. Jak wykorzystać mocne punkty w portfolio.
 3. Jak wyedytować materiał dla klienta. Jak znaleźć właściwe proporcje i nie zgubić swoich unikalnych cech.
 4. Czy dobre zdjęcie to przypadek? Jak mu pomóc, jak znaleźć okazję, jak połączyć moment, kompozycję, plany i światło w jedną całość. Praktyka w realnych wnętrzach, jakie można spotkać w trakcie reportażu ślubnego.
 5. Jak nie przegapić okazji na zdjęcie dnia - o rutynie fotografa ślubnego i o tym jak jej uniknąć. Jak być efektywnym nie efektownym.
 6. Sesja - jak i czym ją ugryźć, gdy mamy tylko kilka minut. Wspólne ćwiczenia i natychmiastowy komentarz.
 7. Jak kreatywnie wykorzystać zastaną przestrzeń. Jak walczyć z brakiem światła. Błyskać czy nie - jeśli tak to czym i jak.
 8. Dodatkowo, pierwszego dnia uczestnicy warsztatów wezmą udział w konkursie, w którym nagrodą będą indywidualne konsultacje w terminie innym niż warsztaty. Będzie to 3 godzinne spotkanie, podczas którego będą m.in analizowane bieżące materiały.

  Koszt warsztatów to 2000 zł. Ilość miejsc: do 15 osób.

  Więcej informacji znajdziemy na stronie poświęconej warsztatom: whitesmokeworkshops.com/.

  Warsztaty reportażu ślubnego z WhiteSmoke Studio
  Termin: 2-3.06.2010, godz. 10:00-18:00
  Warszawa
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Ilya Shtutsa: „Dobra fotografia jest darem“
5 Lis 2018
O swoich początkach, darze jakim jest fotografia czy wpływie prac Arnolda Mindella opowiada nam Ilya Shtutsa - rosyjski entuzjasta street’a, który opisuje fotografię jako grę o nieprzewidywalnym wyniku.
1
Najnowsza sesja Vanity Fair należała do Polaków
2 Lis 2018
Suspiria, włoski horror z lat siedemdziesiątych, doczekał się odświeżenia i właśnie wchodzi na ekrany polskich kin. W obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak Tilda Swinton i Dakota Johnson, ale zagrała w nim również Polka - Małgosia Bela. Postprodukcję obszernej sesji obsady filmu dla włoskiego Vanity Fair wykonało studio House OF Retouching.
0
Oded Wagenstein: „Nie możesz po prostu pojawić się u kogoś w drzwiach i poprosić o zdjęcie”
1 Lis 2018
W syberyjskiej wiosce Yar-Sale mieszka grupa starszych kobiet. Większość dni spędzają w odosobnieniu, odizolowane od świata, który kochały. Podczas gdy mężczyźni zwykle zachęcani są do pozostania w migrującej społeczności i utrzymania ról społecznych, kobiety muszą same radzić sobie ze starością. Fotograf Oded Wagenstein przybliża ich historię w projekcie “Forgotten Like Last Year’s Snow”.
0
Siena International Photo Awards 2018 to piękno świata pod różną postacią
30 Paź 2018
Za nami już czwarta edycja prestiżowego konkursu Siena International Photo Awards. W tym roku zwycięzcą został K M Asad - freelancer współpracujący między innymi z Getty Images. Jednak wśród laureatów nie zabrakło też Polaków. III miejsce w kategorii „The beauty of the nature“ zajął Mariusz Potocki, a Bartłomiej Jurecki otrzymał wyróżnienie w sekcji „Journeys & Adventures“.
0