6. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wizualnej inSPIRACJE

Dziś w Szczecinie rusza szósta edycja festiwalu "inSPIRACJE". W tym roku tematem przewodnim jest hasło "Glamour". W programie znalazły się wystawy i wydarzenia ukazujące związki plastyki, fotografii, designu i mody. Festiwal potrwa do 21 marca 2010.
6. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wizualnej inSPIRACJE odbędzie się w Szczecinie w dniach 18-21 marca 2010 roku. Tym razem możemy sie spodziewać wydarzeń interpretujących pojęcie "glamour".

Glamour w dosłownym znaczeniu to urok, czar, blask, przepych lub coś błyszczącego, świecącego, świetlistego, promieniującego. (...) Co i kto jest glamour, co jest niedostępne i cudownie, zalotnie złociste? Co powoduje, że chcemy podążać za modą? Czy we współczesnym świecie każdy, kto chce może być glamour? Czy potrzebny jest nam cały ten blichtr? - pytają organizatorzy.

W Szczecinie będziemy mogli zobaczyć m.in. prace Helmuta Newtona, Kobasa Laksy i Igora Omuleckiego. Warto również zwrócić uwagę na wystawę "Fashion Invasion - współczesna moda i fotografia z Polski", której kuratorem jest Adam Mazur.

Ponadto w programie festiwalu znalazły się wystawy i wydarzenia ukazujące związki plastyki, designu i mody.

Szczegółowy program znajdziemy na stronie: www.inspiracje.art.pl.
Komentarze
Polecane artykuły
„To forma medytacji“ - o miłości do latania i fotografii opowiada Filip Wolak
21 Lut 2019
Filip Wolak łączy doświadczenia fotografa i pilota, tworząc wyjątkowe zdjęcia świata widzianego z góry. „Lubię niebanalność, prostotę, czystość formy, równowagę, czasem symetrię (lub jej kompletny brak)“ - zaznacza fotograf.
0
World Press Photo 2019 - poznaliśmy najlepsze zdjęcia prasowe minionego roku
20 Lut 2019
Gratka dla wszystkich miłośników fotografii reportażowej najwyższych lotów. World Press Photo Foundation właśnie zaprezentowało zdjęcia nominowane do najważniejszej nagrody przyznawanej fotografom prasowym.
0
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0
Mohammad Baghal Asghari: “Ludzie myślą, że fotografia to prosta, bezwartościowa sztuka”
8 Lut 2019
W fotografii najważniejszą rzeczą jest dla mnie odnajdywanie na co dzień ukrytych dla mnie rzeczy: zaznajamianie się z różnymi religiami, poznawanie historii ludzi. Często tych bardzo prostych, którzy są bohaterami naszego codziennego życia - opowiada nam irański fotograf Mohammad Baghal Asghari, autor projektu "Forgotten Dried Land"
0