6. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wizualnej inSPIRACJE

Dziś w Szczecinie rusza szósta edycja festiwalu "inSPIRACJE". W tym roku tematem przewodnim jest hasło "Glamour". W programie znalazły się wystawy i wydarzenia ukazujące związki plastyki, fotografii, designu i mody. Festiwal potrwa do 21 marca 2010.
6. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wizualnej inSPIRACJE odbędzie się w Szczecinie w dniach 18-21 marca 2010 roku. Tym razem możemy sie spodziewać wydarzeń interpretujących pojęcie "glamour".

Glamour w dosłownym znaczeniu to urok, czar, blask, przepych lub coś błyszczącego, świecącego, świetlistego, promieniującego. (...) Co i kto jest glamour, co jest niedostępne i cudownie, zalotnie złociste? Co powoduje, że chcemy podążać za modą? Czy we współczesnym świecie każdy, kto chce może być glamour? Czy potrzebny jest nam cały ten blichtr? - pytają organizatorzy.

W Szczecinie będziemy mogli zobaczyć m.in. prace Helmuta Newtona, Kobasa Laksy i Igora Omuleckiego. Warto również zwrócić uwagę na wystawę "Fashion Invasion - współczesna moda i fotografia z Polski", której kuratorem jest Adam Mazur.

Ponadto w programie festiwalu znalazły się wystawy i wydarzenia ukazujące związki plastyki, designu i mody.

Szczegółowy program znajdziemy na stronie: www.inspiracje.art.pl.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Odkryj nieznane piękno świata w mikroskali na zdjęciach zwycięzców Nikon Small World 2018
15 Paź 2018
Konkurs Nikon Small World już od 1975 roku nagradza najlepsze zdjęcia tego, czego nie jesteśmy w stanie dostrzec gołym okiem. Zobaczcie najlepsze fotografie mikroskopowe tego roku. Polak wśród wyróżnionych.
0
Jacob Aue Sobol: „Gdy patrzę dziś na swoje aparaty, nawet nie chcę ich dotykać”
4 Paź 2018
O powodach odwieszenia aparatu na kołek, nowych początkach i łowieniu ryb, z fotografem Magnum Jacobem Aue Sobolem rozmawia Joanna Kinowska.
0
Michael Kowalczyk: „Fotografia jest niewyczerpanym źródłem wyzwań“
3 Paź 2018
Michael Kowalczyk urodził się w 1979 roku we Wrocławiu. Dziesięć lat później jego rodzina wyemigrowała do Niemiec, skąd Kowalczyk zaczął podróżować po całym świecie. Dziś z aparatem w ręku uwiecznia napotkane na całym globie sytuacje, promując jednocześnie fotografię uliczną.
0
Fotografie blokowisk z Radomia promują Apple. Rozmawialiśmy z ich autorem Patrykiem Wikalińskim
2 Paź 2018
- Próbuję za pomocą koloru i perspektywy zmieniać rzeczywistość - mówi pochodzący z Radomia Patryk Wikaliński, który został wyróżniony przez firmę Apple. Jego seria minimalistycznych, utrzymanych w pastelowych barwach zdjęć radomskich blokowisk, jest częścią kampanii „Shot on iPhone”. Zapytaliśmy autora zdjęć, jak to się stało, że technologiczny gigant dostrzegł jego twórczość.
0