6. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wizualnej inSPIRACJE

Dziś w Szczecinie rusza szósta edycja festiwalu "inSPIRACJE". W tym roku tematem przewodnim jest hasło "Glamour". W programie znalazły się wystawy i wydarzenia ukazujące związki plastyki, fotografii, designu i mody. Festiwal potrwa do 21 marca 2010.
6. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wizualnej inSPIRACJE odbędzie się w Szczecinie w dniach 18-21 marca 2010 roku. Tym razem możemy sie spodziewać wydarzeń interpretujących pojęcie "glamour".

Glamour w dosłownym znaczeniu to urok, czar, blask, przepych lub coś błyszczącego, świecącego, świetlistego, promieniującego. (...) Co i kto jest glamour, co jest niedostępne i cudownie, zalotnie złociste? Co powoduje, że chcemy podążać za modą? Czy we współczesnym świecie każdy, kto chce może być glamour? Czy potrzebny jest nam cały ten blichtr? - pytają organizatorzy.

W Szczecinie będziemy mogli zobaczyć m.in. prace Helmuta Newtona, Kobasa Laksy i Igora Omuleckiego. Warto również zwrócić uwagę na wystawę "Fashion Invasion - współczesna moda i fotografia z Polski", której kuratorem jest Adam Mazur.

Ponadto w programie festiwalu znalazły się wystawy i wydarzenia ukazujące związki plastyki, designu i mody.

Szczegółowy program znajdziemy na stronie: www.inspiracje.art.pl.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Stanley Kubrick był także świetnym fotografem. Zobaczcie mniej znane oblicze kultowego reżysera
20 Sie 2018
“Mechaniczna Pomarańcza”, “2001: Odyseja kosmiczna”, “Oczy szeroko zamknięte” czy “Full Metal Jacket” to filmowe klasyki, znane niemal wszystkim. Znacznie mniej osób wie, że Stanley Kubrick swoją karierę zaczynał jako fotograf.
0
George Eastman Museum udostępnia serię filmów poświęconych największym przełomom w fotografii. Pozycja obowiązkowa!
14 Sie 2018
Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się jak długą drogę fotografia przeszła od czasów camery obscury aż do dzisiaj, zobaczcie dokumentalną serię stworzoną przez Goerge Eastman Museum. To fantastyczna podróż przez najważniejsze techniki i odkrycia, które zrewolucjonizowały to medium.
0
Tadeusz Rolke: „Sztuka nie polega na pokazywaniu piękna”
13 Sie 2018
Od czwartku, w warszawskiej galerii Le Guern można oglądać najnowszy projekt Tadeusza Rolke, jednego z mistrzów polskiej fotografii. W dniu wernisażu rozmawialiśmy z autorem o powstawaniu najnowszej serii.
0
Karen Miranda Rivadeneira odtwarza swoje dzieciństwo. "Pomysł ten zrodził się z rozmyślań o pamięci i jej niedoskonałości”
7 Sie 2018
“Uświadomiłam sobie, że brakuje mi wiedzy o mnie samej. Rozmyślając o pamięci i jej wadliwości, postanowiłam odkopać osobiste mity i rodzinne historie” - opowiada nam o swoim projekcie amerykańska fotograf.
0