6. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wizualnej inSPIRACJE

Dziś w Szczecinie rusza szósta edycja festiwalu "inSPIRACJE". W tym roku tematem przewodnim jest hasło "Glamour". W programie znalazły się wystawy i wydarzenia ukazujące związki plastyki, fotografii, designu i mody. Festiwal potrwa do 21 marca 2010.
6. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wizualnej inSPIRACJE odbędzie się w Szczecinie w dniach 18-21 marca 2010 roku. Tym razem możemy sie spodziewać wydarzeń interpretujących pojęcie "glamour".

Glamour w dosłownym znaczeniu to urok, czar, blask, przepych lub coś błyszczącego, świecącego, świetlistego, promieniującego. (...) Co i kto jest glamour, co jest niedostępne i cudownie, zalotnie złociste? Co powoduje, że chcemy podążać za modą? Czy we współczesnym świecie każdy, kto chce może być glamour? Czy potrzebny jest nam cały ten blichtr? - pytają organizatorzy.

W Szczecinie będziemy mogli zobaczyć m.in. prace Helmuta Newtona, Kobasa Laksy i Igora Omuleckiego. Warto również zwrócić uwagę na wystawę "Fashion Invasion - współczesna moda i fotografia z Polski", której kuratorem jest Adam Mazur.

Ponadto w programie festiwalu znalazły się wystawy i wydarzenia ukazujące związki plastyki, designu i mody.

Szczegółowy program znajdziemy na stronie: www.inspiracje.art.pl.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Natura, miejsca, ludzie, czyli najlepsze zdjęcia z konkursu National Geographic Photo Contest 2018
7 Gru 2018
Poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji National Geographic Photo Contest. Finałowa galeria to zarówno piękne kadry, jak i przykład niszczącej działalności człowieka. Zobaczcie zwycięskie zdjęcia.
1
Oto wyniki Leica Street Photo 2018 - zobacz najlepsze polskie zdjęcia uliczne
28 Lis 2018
Dobiegła końca 8. edycja konkursu fotografii ulicznej organizowanego przez Leikę. Głównego zwycięzcę poznamy jutro, a już teraz możemy oglądać kompletną galerię finalistów.
4
Kalendarz Lavazza 2019 - natura jako sztuka w nowej, oryginalnej odsłonie
22 Lis 2018
4 kontynenty, 6 wyjątkowych instalacji artystycznych, kobiecie spojrzenie. Tak w skrócie można opisać najnowszą, zaskakująca edycję kalendarza Lavazza, za której sterami stanęła związana z National Geographic, sześciokrotna laureatka nagrody WPP Ami Vitale.
0
Natura na luzie, czyli nagrodzone zdjęcia w Comedy Wildlife Photography Awards
22 Lis 2018
Już po raz czwarty poznaliśmy laureatów Comedy Wildlife Photography Awards 2018 - jednego z najbardziej oryginalnych konkursów, ukazujących świat zwierząt w niecodziennej odsłonie.
0