Stwórz album fotograficzny w Akademii fotoreportażu

Akademia fotoreportażu to warsztaty, na które składa się 85 godzin zajęć zarówno teoretycznych jak i praktycznych oraz dwudniowy plener w okresie kwiecień-czerwiec 2010. Skierowane sa one do osób, które sprawnie posługują się własnym aparatem fotograficznym. Zgłoszenia przyjmowane są do 5 kwietnia 2010.
fot. Adam Lach, z cyklu "Trójkat bermudzki"
Program zajęć Akademii fotoreportażu obejmuje teorię, estetykę i historię fotoreportażu (prowadzone przez Andrzeja Zygmuntowicza) oraz warsztat fotoreportażu (prowadzony m. in. przez Adama Pańczuka, Agnieszkę Rayss, Jana Brykczyńskiego, Adama Lacha oraz Monikę Szewczyk). Zajęcia odbywać się będą w soboty i niedziele (5 zjazdów w Warszawie) oraz podczas jednego pleneru.

Członkowie stowarzyszenia Sputnik Photos oraz agencji Napo Images przez blisko cztery miesiące będą nadzorować prace nad materiałem do autorskiego albumu fotograficznego każdego z uczestników Akademii fotoreportażu.

Warsztaty skierowane są do osób, które sprawnie posługują się własnym aparatem fotograficznym (dobrze opanowana instrukcja obsługi, przeczytana ze zrozumieniem i sprawdzeniem w praktyce tego co w niej napisane). Pożądane jest też posiadanie komputera i posługiwanie się jednym z programów do obróbki zdjęć (np.: Photoshop Elements, GIMP lub podobnym).


Koszt warsztatów to 3000 zł. Promocja do 5 marca - 2500 zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 5 kwietnia na formularzu zgłoszeniowym pod adresem e-mail: warsztaty@redakcjapdf.pl z dopiskiem "akademia foto". Pierwsze zajęcia już 10 i 11 kwietnia.

Organizatorem Akademii jest Fundacja Szkolnictwo Dziennikarskie działająca przy Instytucie Dziennikarstwa UW.

Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy na stronie www.szkolnictwo-dziennikarskie.pl.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Inspiracja na dziś: Drew Doggett - „In the Realm of Legends"
19 Paź 2018
Mimo, że otaczają je laguny lodowcowe i nieziemskie kolory, te zwierzęta zdają się nie zwracać uwagi na przytłaczające je piękno. Są nieodrębną częścią rozległego islandzkiego krajobrazu, dla przyjezdnych kojarząc się raczej z surrealnymi wytworami ich wyobraźni. Drew Doggett, amerykański fotograf i filmowiec, uchwycił te piękne konie w serii “In the Realm of Legends”.
0
Adrian Wykrota: “Przykro mi, że już nie umiemy rozmawiać, a Polska to przecież taki fajny kraj”
18 Paź 2018
“Doszliśmy do wniosku, że w tych dynamicznych i ważnych czasach musimy opublikować dokumentalne wypowiedzi fotografów o Polsce i nadać im bezkompromisową, fizyczną formę książek” - piszą autorzy serii wydawniczej o Polsce, dobrani przez fundację PIX.HOUSE. Z Adrianem Wykrotą, autorem jednej z publikowanych już książek rozmawiamy o powstawaniu serii i dalszych planach.
0
Taylor Wessing Photographic Portrait Prize 2018 - zobacz piękno współczesnego portretu
18 Paź 2018
Alice Mann została laureatką tegorocznej prestiżowej nagrody Taylor Wessing Photographic Portrait Prize. Po raz pierwszy w historii konkursu jurorzy nagrodzili nie pojedynczy portret, a serię czterech zdjęć przedstawiających młode mażoretki z Południowej Afryki.
0
Piękna i zagrożona - natura na zdjęciach zwycięzców Wildlife Photographer of the Year 2018
17 Paź 2018
Organizowany od pół wieku przez Muzeum Historii Naturalnej w Londynie konkurs Wildlife Photographer of the Year, co roku oferuje nam unikalne spojrzenie na piękno i problemy dzikiego życia na naszej planecie. Fotografie nagrodzone w 54. edycji to nie tylko piękne kadry, ale i trudne tematy.
0