Stwórz album fotograficzny w Akademii fotoreportażu

Akademia fotoreportażu to warsztaty, na które składa się 85 godzin zajęć zarówno teoretycznych jak i praktycznych oraz dwudniowy plener w okresie kwiecień-czerwiec 2010. Skierowane sa one do osób, które sprawnie posługują się własnym aparatem fotograficznym. Zgłoszenia przyjmowane są do 5 kwietnia 2010.
fot. Adam Lach, z cyklu "Trójkat bermudzki"
Program zajęć Akademii fotoreportażu obejmuje teorię, estetykę i historię fotoreportażu (prowadzone przez Andrzeja Zygmuntowicza) oraz warsztat fotoreportażu (prowadzony m. in. przez Adama Pańczuka, Agnieszkę Rayss, Jana Brykczyńskiego, Adama Lacha oraz Monikę Szewczyk). Zajęcia odbywać się będą w soboty i niedziele (5 zjazdów w Warszawie) oraz podczas jednego pleneru.

Członkowie stowarzyszenia Sputnik Photos oraz agencji Napo Images przez blisko cztery miesiące będą nadzorować prace nad materiałem do autorskiego albumu fotograficznego każdego z uczestników Akademii fotoreportażu.

Warsztaty skierowane są do osób, które sprawnie posługują się własnym aparatem fotograficznym (dobrze opanowana instrukcja obsługi, przeczytana ze zrozumieniem i sprawdzeniem w praktyce tego co w niej napisane). Pożądane jest też posiadanie komputera i posługiwanie się jednym z programów do obróbki zdjęć (np.: Photoshop Elements, GIMP lub podobnym).


Koszt warsztatów to 3000 zł. Promocja do 5 marca - 2500 zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 5 kwietnia na formularzu zgłoszeniowym pod adresem e-mail: warsztaty@redakcjapdf.pl z dopiskiem "akademia foto". Pierwsze zajęcia już 10 i 11 kwietnia.

Organizatorem Akademii jest Fundacja Szkolnictwo Dziennikarskie działająca przy Instytucie Dziennikarstwa UW.

Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy na stronie www.szkolnictwo-dziennikarskie.pl.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Jeśli podróż, to tylko z aparatem. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z konkursu Travel Photographer of the Year 2018
13 Gru 2018
Poznaliśmy zwycięzców jednego z największych konkursów poświęconych fotografii podróżniczej. Finałowa galeria TPOTY 2019 to zarówno ujmujące zdjęcia natury jak i ciekawe reportaże.
0
Natura, miejsca, ludzie, czyli najlepsze zdjęcia z konkursu National Geographic Photo Contest 2018
7 Gru 2018
Poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji National Geographic Photo Contest. Finałowa galeria to zarówno piękne kadry, jak i przykład niszczącej działalności człowieka. Zobaczcie zwycięskie zdjęcia.
1
Oto wyniki Leica Street Photo 2018 - zobacz najlepsze polskie zdjęcia uliczne
28 Lis 2018
Dobiegła końca 8. edycja konkursu fotografii ulicznej organizowanego przez Leikę. Głównego zwycięzcę poznamy jutro, a już teraz możemy oglądać kompletną galerię finalistów.
4
Kalendarz Lavazza 2019 - natura jako sztuka w nowej, oryginalnej odsłonie
22 Lis 2018
4 kontynenty, 6 wyjątkowych instalacji artystycznych, kobiecie spojrzenie. Tak w skrócie można opisać najnowszą, zaskakująca edycję kalendarza Lavazza, za której sterami stanęła związana z National Geographic, sześciokrotna laureatka nagrody WPP Ami Vitale.
0