Stwórz album fotograficzny w Akademii fotoreportażu

Akademia fotoreportażu to warsztaty, na które składa się 85 godzin zajęć zarówno teoretycznych jak i praktycznych oraz dwudniowy plener w okresie kwiecień-czerwiec 2010. Skierowane sa one do osób, które sprawnie posługują się własnym aparatem fotograficznym. Zgłoszenia przyjmowane są do 5 kwietnia 2010.
fot. Adam Lach, z cyklu "Trójkat bermudzki"
Program zajęć Akademii fotoreportażu obejmuje teorię, estetykę i historię fotoreportażu (prowadzone przez Andrzeja Zygmuntowicza) oraz warsztat fotoreportażu (prowadzony m. in. przez Adama Pańczuka, Agnieszkę Rayss, Jana Brykczyńskiego, Adama Lacha oraz Monikę Szewczyk). Zajęcia odbywać się będą w soboty i niedziele (5 zjazdów w Warszawie) oraz podczas jednego pleneru.

Członkowie stowarzyszenia Sputnik Photos oraz agencji Napo Images przez blisko cztery miesiące będą nadzorować prace nad materiałem do autorskiego albumu fotograficznego każdego z uczestników Akademii fotoreportażu.

Warsztaty skierowane są do osób, które sprawnie posługują się własnym aparatem fotograficznym (dobrze opanowana instrukcja obsługi, przeczytana ze zrozumieniem i sprawdzeniem w praktyce tego co w niej napisane). Pożądane jest też posiadanie komputera i posługiwanie się jednym z programów do obróbki zdjęć (np.: Photoshop Elements, GIMP lub podobnym).


Koszt warsztatów to 3000 zł. Promocja do 5 marca - 2500 zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 5 kwietnia na formularzu zgłoszeniowym pod adresem e-mail: warsztaty@redakcjapdf.pl z dopiskiem "akademia foto". Pierwsze zajęcia już 10 i 11 kwietnia.

Organizatorem Akademii jest Fundacja Szkolnictwo Dziennikarskie działająca przy Instytucie Dziennikarstwa UW.

Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy na stronie www.szkolnictwo-dziennikarskie.pl.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
e-oko.pl - sklep fotograficzny na „najwyższym poziomie”
24 Cze 2019
O marzeniu, które przerodziło się w rzeczywistość, potrzebie ciągłego doskonalenia, zmieniającym się rynku fotograficznym i o tym dlaczego warto skupić się na człowieku, a nie samych liczbach - rozmawialiśmy z Cezarym Janickim, współwłaścicielem e-oko.pl.
1
StreetFoto San Francisco 2019 - galeria laureatów to fotografia uliczna w najczystszej postaci
24 Cze 2019
Za nami czwarta edycja StreetFoto San Francisco International Street Photography Awards - niezwykle prestiżowego konkursu skupionego wokół fotografii ulicznej. W gronie finalistów znaleźli się Polacy.
1
Dale Sharpe, słynny łowca burz, fotograf krajobrazu i ambasador Nikona nie żyje
24 Cze 2019
W wieku zaledwie 36 lat zginął w tragicznym wypadku Dale Sharpe. Australijski fotograf krajobrazu i ambasador Nikona znany był głównie ze swoich majestatycznych zdjęć burz.
0
„Wciskając spust migawki, musisz wiedzieć czego szukasz” - rozmowa z Tomaszem Lazarem
19 Cze 2019
O najnowszych projektach, przejściu z ulicy do studia, pracy z aparatem średnioformatowym i tym co robić, by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w fotografii ulicznej rozmawiamy z Tomaszem Lazarem.
0