Stwórz album fotograficzny w Akademii fotoreportażu

Akademia fotoreportażu to warsztaty, na które składa się 85 godzin zajęć zarówno teoretycznych jak i praktycznych oraz dwudniowy plener w okresie kwiecień-czerwiec 2010. Skierowane sa one do osób, które sprawnie posługują się własnym aparatem fotograficznym. Zgłoszenia przyjmowane są do 5 kwietnia 2010.
fot. Adam Lach, z cyklu "Trójkat bermudzki"
Program zajęć Akademii fotoreportażu obejmuje teorię, estetykę i historię fotoreportażu (prowadzone przez Andrzeja Zygmuntowicza) oraz warsztat fotoreportażu (prowadzony m. in. przez Adama Pańczuka, Agnieszkę Rayss, Jana Brykczyńskiego, Adama Lacha oraz Monikę Szewczyk). Zajęcia odbywać się będą w soboty i niedziele (5 zjazdów w Warszawie) oraz podczas jednego pleneru.

Członkowie stowarzyszenia Sputnik Photos oraz agencji Napo Images przez blisko cztery miesiące będą nadzorować prace nad materiałem do autorskiego albumu fotograficznego każdego z uczestników Akademii fotoreportażu.

Warsztaty skierowane są do osób, które sprawnie posługują się własnym aparatem fotograficznym (dobrze opanowana instrukcja obsługi, przeczytana ze zrozumieniem i sprawdzeniem w praktyce tego co w niej napisane). Pożądane jest też posiadanie komputera i posługiwanie się jednym z programów do obróbki zdjęć (np.: Photoshop Elements, GIMP lub podobnym).


Koszt warsztatów to 3000 zł. Promocja do 5 marca - 2500 zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 5 kwietnia na formularzu zgłoszeniowym pod adresem e-mail: warsztaty@redakcjapdf.pl z dopiskiem "akademia foto". Pierwsze zajęcia już 10 i 11 kwietnia.

Organizatorem Akademii jest Fundacja Szkolnictwo Dziennikarskie działająca przy Instytucie Dziennikarstwa UW.

Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy na stronie www.szkolnictwo-dziennikarskie.pl.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
George Eastman Museum udostępnia serię filmów poświęconych największym przełomom w fotografii. Pozycja obowiązkowa!
14 Sie 2018
Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się jak długą drogę fotografia przeszła od czasów camery obscury aż do dzisiaj, zobaczcie dokumentalną serię stworzoną przez Goerge Eastman Museum. To fantastyczna podróż przez najważniejsze techniki i odkrycia, które zrewolucjonizowały to medium.
0
Tadeusz Rolke: „Sztuka nie polega na pokazywaniu piękna”
13 Sie 2018
Od czwartku, w warszawskiej galerii Le Guern można oglądać najnowszy projekt Tadeusza Rolke, jednego z mistrzów polskiej fotografii. W dniu wernisażu rozmawialiśmy z autorem o powstawaniu najnowszej serii.
0
Karen Miranda Rivadeneira odtwarza swoje dzieciństwo. "Pomysł ten zrodził się z rozmyślań o pamięci i jej niedoskonałości”
7 Sie 2018
“Uświadomiłam sobie, że brakuje mi wiedzy o mnie samej. Rozmyślając o pamięci i jej wadliwości, postanowiłam odkopać osobiste mity i rodzinne historie” - opowiada nam o swoim projekcie amerykańska fotograf.
0
Marcin Walko jako jedyny Polak dokumentował upamiętnienie ofiar masakry w Srebrenicy. Zobaczcie zdjęcia z projektu “Parcela M11”
3 Sie 2018
W lipcu 1995 roku serbskie oddziały paramilitarne w okolicach Srebrenicy wymordowały kilka tysięcy Muzułmanów. Co roku drogą, którą wówczas próbowały ratować się ofiary odbywa się symboliczna pielgrzymka. W tym roku, jako jedyny Polak miał okazję dokumentować ją Marcin Walko.
1