Na styku kultur / polscy Tatarzy - warsztaty fotografii reporterskiej w Kruszynianach

ms
23 Lut 2009
"Na styku kultur / polscy Tatarzy" to tytuł trzydniowych warsztatów fotograficznych w Kruszynianach na Podlasiu. Zajęcia przygotowano z myślą o początkujących i średnio zaawansowanych miłośnikach fotografii. W programie wyjazdu znajdą się wykłady i ćwiczenia plenerowe. Uczestnicy zapoznają się z historią fotografii prasowej oraz zasadami pracy nad fotoreportażem. Tematem wiodącym będzie kultura i tradycje polskich Tatarów. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy. Zgłoszenia przyjmowane będą do 24 lutego.
Warsztaty odbędą się w Kruszynianach, małej miejscowości nieopodal wschodniej granicy Polski. Noclegi zaplanowano w niedużym pensjonacie, prowadzonym przez rodzinę polskich Tatarów. Program zajęć poświęcony zostanie zagadnieniom związanym z fotoreportażem. Podczas wykładów organizatorzy zarysują historię fotografii prasowej, zaprezentują sylwetki i twórczość wybranych fotoreporterów. Opowiedzą o możliwych strategiach i metodach pracy.
fot. Marek Waśkiel
Ważną częścią programu będą ćwiczenia plenerowe. Uczestnicy popracują nad własnymi cyklami fotograficznymi. Wybrane miejsce pozwala na fotografowanie dawnej architektury drewnianej, pejzaży, historycznych śladów różnych kultur. W planach warsztatów całodniowa wyprawa wzdłuż wschodniej granicy Polski. Trzydniowy pobyt w Kruszynianach zakończy prezentacja i omówienie prac uczestników.

Warsztaty odbędą się w dniach 6-8 marca 2009.

Opiekunem projektu jest Marek Waśkiel, fotograf, podróżnik i dziennikarz, pracujący m.in. dla magazynów National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat, Poznaj Świat, tygodników i dzienników: Rzeczpospolita, Dziennik. Do niedawna był fotoedytorem miesięcznika Podróże, obecnie jest zastępcą redaktora naczelnego miesięcznika Poznaj Świat.
fot. Marek Waskiel
Warsztaty kosztują 650 pln od osoby. Cena obejmuje udział w wykładach, ćwiczeniach, opiekę przewodnika i transport podczas wypraw plenerowych, 2 noclegi w pensjonacie Tatarska Jurta w Kruszynianach oraz wyżywienie.

Zgłoszenia przejmowane są do jutra, 24 lutego 2009 roku.

Więcej informacji, ramowy program warsztatów oraz formularz zgłoszeniowy umieszczono na stronie organizatorów.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Jacek Deneka Fotografem Roku konkursu Drone Awards 2019
12 Lip 2019
Jacek Deneka został laureatem Drone Awards 2019. Jednak ta edycja konkursu okazała się wyjątkowo udana dla Polaków. W kategorii „Nature“ zwyciężył Jeremiasz Gądek, a zdjęcia Bartka Wierzbickiego, Grzegorza Tatara i Marcina Giby znalazły się w finałowej galerii.
1
Czy zdjęcia mogą coś zmienić? Te przyczyniły się do zakończenia pracy dzieci w USA
1 Lip 2019
Na początku XX wieku National Child Labour Comittee zatrudniło fotografa w celu udokumentowania wykorzystywania nieletnich do pracy na terenie Stanów Zjednoczonych. Był nim Lewis Hine, a zdjęcia, które wykonał, po raz pierwszy uświadomiły problem opinii publicznej.
0
Alexis Goodwin: „Może powstać niezwykły uliczny kadr, gdy zostanie potraktowany jak kampania reklamowa“
28 Cze 2019
Co się dzieje gdy profesjonalny retuszer i ilustrator sięga po fotografię jako środek wyrazu? Seria Alexisa Goodwina pod tytułem „Shanghai Dreams“ proponuje nam surrealistyczną wizję Szanghaju. Goodwin lawiruje między fantazją a rzeczywistością, uwypuklając codzienne czynności Szanghajczyków, które kształtują kulturę i atmosferę miasta.
2
e-oko.pl - sklep fotograficzny na „najwyższym poziomie”
24 Cze 2019
O marzeniu, które przerodziło się w rzeczywistość, potrzebie ciągłego doskonalenia, zmieniającym się rynku fotograficznym i o tym dlaczego warto skupić się na człowieku, a nie samych liczbach - rozmawialiśmy z Cezarym Janickim, współwłaścicielem e-oko.pl.
1