Na styku kultur / polscy Tatarzy - warsztaty fotografii reporterskiej w Kruszynianach

ms
23 Lut 2009
"Na styku kultur / polscy Tatarzy" to tytuł trzydniowych warsztatów fotograficznych w Kruszynianach na Podlasiu. Zajęcia przygotowano z myślą o początkujących i średnio zaawansowanych miłośnikach fotografii. W programie wyjazdu znajdą się wykłady i ćwiczenia plenerowe. Uczestnicy zapoznają się z historią fotografii prasowej oraz zasadami pracy nad fotoreportażem. Tematem wiodącym będzie kultura i tradycje polskich Tatarów. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy. Zgłoszenia przyjmowane będą do 24 lutego.
Warsztaty odbędą się w Kruszynianach, małej miejscowości nieopodal wschodniej granicy Polski. Noclegi zaplanowano w niedużym pensjonacie, prowadzonym przez rodzinę polskich Tatarów. Program zajęć poświęcony zostanie zagadnieniom związanym z fotoreportażem. Podczas wykładów organizatorzy zarysują historię fotografii prasowej, zaprezentują sylwetki i twórczość wybranych fotoreporterów. Opowiedzą o możliwych strategiach i metodach pracy.
fot. Marek Waśkiel
Ważną częścią programu będą ćwiczenia plenerowe. Uczestnicy popracują nad własnymi cyklami fotograficznymi. Wybrane miejsce pozwala na fotografowanie dawnej architektury drewnianej, pejzaży, historycznych śladów różnych kultur. W planach warsztatów całodniowa wyprawa wzdłuż wschodniej granicy Polski. Trzydniowy pobyt w Kruszynianach zakończy prezentacja i omówienie prac uczestników.

Warsztaty odbędą się w dniach 6-8 marca 2009.

Opiekunem projektu jest Marek Waśkiel, fotograf, podróżnik i dziennikarz, pracujący m.in. dla magazynów National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat, Poznaj Świat, tygodników i dzienników: Rzeczpospolita, Dziennik. Do niedawna był fotoedytorem miesięcznika Podróże, obecnie jest zastępcą redaktora naczelnego miesięcznika Poznaj Świat.
fot. Marek Waskiel
Warsztaty kosztują 650 pln od osoby. Cena obejmuje udział w wykładach, ćwiczeniach, opiekę przewodnika i transport podczas wypraw plenerowych, 2 noclegi w pensjonacie Tatarska Jurta w Kruszynianach oraz wyżywienie.

Zgłoszenia przejmowane są do jutra, 24 lutego 2009 roku.

Więcej informacji, ramowy program warsztatów oraz formularz zgłoszeniowy umieszczono na stronie organizatorów.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
2
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
4