Na styku kultur / polscy Tatarzy - warsztaty fotografii reporterskiej w Kruszynianach

ms
23 Lut 2009
"Na styku kultur / polscy Tatarzy" to tytuł trzydniowych warsztatów fotograficznych w Kruszynianach na Podlasiu. Zajęcia przygotowano z myślą o początkujących i średnio zaawansowanych miłośnikach fotografii. W programie wyjazdu znajdą się wykłady i ćwiczenia plenerowe. Uczestnicy zapoznają się z historią fotografii prasowej oraz zasadami pracy nad fotoreportażem. Tematem wiodącym będzie kultura i tradycje polskich Tatarów. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy. Zgłoszenia przyjmowane będą do 24 lutego.
Warsztaty odbędą się w Kruszynianach, małej miejscowości nieopodal wschodniej granicy Polski. Noclegi zaplanowano w niedużym pensjonacie, prowadzonym przez rodzinę polskich Tatarów. Program zajęć poświęcony zostanie zagadnieniom związanym z fotoreportażem. Podczas wykładów organizatorzy zarysują historię fotografii prasowej, zaprezentują sylwetki i twórczość wybranych fotoreporterów. Opowiedzą o możliwych strategiach i metodach pracy.
fot. Marek Waśkiel
Ważną częścią programu będą ćwiczenia plenerowe. Uczestnicy popracują nad własnymi cyklami fotograficznymi. Wybrane miejsce pozwala na fotografowanie dawnej architektury drewnianej, pejzaży, historycznych śladów różnych kultur. W planach warsztatów całodniowa wyprawa wzdłuż wschodniej granicy Polski. Trzydniowy pobyt w Kruszynianach zakończy prezentacja i omówienie prac uczestników.

Warsztaty odbędą się w dniach 6-8 marca 2009.

Opiekunem projektu jest Marek Waśkiel, fotograf, podróżnik i dziennikarz, pracujący m.in. dla magazynów National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat, Poznaj Świat, tygodników i dzienników: Rzeczpospolita, Dziennik. Do niedawna był fotoedytorem miesięcznika Podróże, obecnie jest zastępcą redaktora naczelnego miesięcznika Poznaj Świat.
fot. Marek Waskiel
Warsztaty kosztują 650 pln od osoby. Cena obejmuje udział w wykładach, ćwiczeniach, opiekę przewodnika i transport podczas wypraw plenerowych, 2 noclegi w pensjonacie Tatarska Jurta w Kruszynianach oraz wyżywienie.

Zgłoszenia przejmowane są do jutra, 24 lutego 2009 roku.

Więcej informacji, ramowy program warsztatów oraz formularz zgłoszeniowy umieszczono na stronie organizatorów.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zwycięskie prace
18 Wrz 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. Tegoroczną nagrodę główną Leica Oskar Barnack Award otrzymał belgijski fotograf Max Pinckers. Natomiast wyróżnienie dla wschodzącego talentu powędrowało w ręce pochodzącej z Rosji Mary Gelman. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.
1
Fotografia przyrodnicza na luzie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2018
17 Wrz 2018
Naturze nie brakuje poczucia humoru! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od 4 lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
1
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
12 Wrz 2018
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
0
Taylor Wessing Photographic Portrait Prize 2018 - poznaliśmy nazwiska nominowanych fotografów
7 Wrz 2018
Max Barstow, Enda Bowe, Joey Lawrence oraz Alice Mann to czwórka fotografów, która w tym roku walczy o prestiżową nagrodę Taylor Wessing Photographic Portrait Prize. Zobaczcie fotografie, które są niejako „portretem współczesnego świata.“
0