Na styku kultur / polscy Tatarzy - warsztaty fotografii reporterskiej w Kruszynianach

ms
23 Lut 2009
"Na styku kultur / polscy Tatarzy" to tytuł trzydniowych warsztatów fotograficznych w Kruszynianach na Podlasiu. Zajęcia przygotowano z myślą o początkujących i średnio zaawansowanych miłośnikach fotografii. W programie wyjazdu znajdą się wykłady i ćwiczenia plenerowe. Uczestnicy zapoznają się z historią fotografii prasowej oraz zasadami pracy nad fotoreportażem. Tematem wiodącym będzie kultura i tradycje polskich Tatarów. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy. Zgłoszenia przyjmowane będą do 24 lutego.
Warsztaty odbędą się w Kruszynianach, małej miejscowości nieopodal wschodniej granicy Polski. Noclegi zaplanowano w niedużym pensjonacie, prowadzonym przez rodzinę polskich Tatarów. Program zajęć poświęcony zostanie zagadnieniom związanym z fotoreportażem. Podczas wykładów organizatorzy zarysują historię fotografii prasowej, zaprezentują sylwetki i twórczość wybranych fotoreporterów. Opowiedzą o możliwych strategiach i metodach pracy.
fot. Marek Waśkiel
Ważną częścią programu będą ćwiczenia plenerowe. Uczestnicy popracują nad własnymi cyklami fotograficznymi. Wybrane miejsce pozwala na fotografowanie dawnej architektury drewnianej, pejzaży, historycznych śladów różnych kultur. W planach warsztatów całodniowa wyprawa wzdłuż wschodniej granicy Polski. Trzydniowy pobyt w Kruszynianach zakończy prezentacja i omówienie prac uczestników.

Warsztaty odbędą się w dniach 6-8 marca 2009.

Opiekunem projektu jest Marek Waśkiel, fotograf, podróżnik i dziennikarz, pracujący m.in. dla magazynów National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat, Poznaj Świat, tygodników i dzienników: Rzeczpospolita, Dziennik. Do niedawna był fotoedytorem miesięcznika Podróże, obecnie jest zastępcą redaktora naczelnego miesięcznika Poznaj Świat.
fot. Marek Waskiel
Warsztaty kosztują 650 pln od osoby. Cena obejmuje udział w wykładach, ćwiczeniach, opiekę przewodnika i transport podczas wypraw plenerowych, 2 noclegi w pensjonacie Tatarska Jurta w Kruszynianach oraz wyżywienie.

Zgłoszenia przejmowane są do jutra, 24 lutego 2009 roku.

Więcej informacji, ramowy program warsztatów oraz formularz zgłoszeniowy umieszczono na stronie organizatorów.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0
Mohammad Baghal Asghari: “Ludzie myślą, że fotografia to prosta, bezwartościowa sztuka”
8 Lut 2019
W fotografii najważniejszą rzeczą jest dla mnie odnajdywanie na co dzień ukrytych dla mnie rzeczy: zaznajamianie się z różnymi religiami, poznawanie historii ludzi. Często tych bardzo prostych, którzy są bohaterami naszego codziennego życia - opowiada nam irański fotograf Mohammad Baghal Asghari, autor projektu "Forgotten Dried Land"
0
Jak samouk bez szkoły stał się jednym z najważniejszych fotografów XX wieku? Poznajcie historię Gordona Parksa
7 Lut 2019
Filmowiec, kompozytor, pisarz i jeden z najbardziej rozpoznawalnych dokumentalistów XX wieku. Zobaczcie jak rozwijała się wyjątkowa kariera Gordona Parksa.
0
Jury konkursu Fotoreporter Roku 2018 nie przyznało głównej nagrody. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z kategorii
4 Lut 2019
Jak co roku, na początku lutego Stowarzyszenie Fotoreporterów nagradza najlepszych polskich fotografów prasowych. Tym razem tytułu Fotoreportera Roku jednak nie przyznano.
0