Na styku kultur / polscy Tatarzy - warsztaty fotografii reporterskiej w Kruszynianach

ms
23 Lut 2009
"Na styku kultur / polscy Tatarzy" to tytuł trzydniowych warsztatów fotograficznych w Kruszynianach na Podlasiu. Zajęcia przygotowano z myślą o początkujących i średnio zaawansowanych miłośnikach fotografii. W programie wyjazdu znajdą się wykłady i ćwiczenia plenerowe. Uczestnicy zapoznają się z historią fotografii prasowej oraz zasadami pracy nad fotoreportażem. Tematem wiodącym będzie kultura i tradycje polskich Tatarów. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy. Zgłoszenia przyjmowane będą do 24 lutego.
Warsztaty odbędą się w Kruszynianach, małej miejscowości nieopodal wschodniej granicy Polski. Noclegi zaplanowano w niedużym pensjonacie, prowadzonym przez rodzinę polskich Tatarów. Program zajęć poświęcony zostanie zagadnieniom związanym z fotoreportażem. Podczas wykładów organizatorzy zarysują historię fotografii prasowej, zaprezentują sylwetki i twórczość wybranych fotoreporterów. Opowiedzą o możliwych strategiach i metodach pracy.
fot. Marek Waśkiel
Ważną częścią programu będą ćwiczenia plenerowe. Uczestnicy popracują nad własnymi cyklami fotograficznymi. Wybrane miejsce pozwala na fotografowanie dawnej architektury drewnianej, pejzaży, historycznych śladów różnych kultur. W planach warsztatów całodniowa wyprawa wzdłuż wschodniej granicy Polski. Trzydniowy pobyt w Kruszynianach zakończy prezentacja i omówienie prac uczestników.

Warsztaty odbędą się w dniach 6-8 marca 2009.

Opiekunem projektu jest Marek Waśkiel, fotograf, podróżnik i dziennikarz, pracujący m.in. dla magazynów National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat, Poznaj Świat, tygodników i dzienników: Rzeczpospolita, Dziennik. Do niedawna był fotoedytorem miesięcznika Podróże, obecnie jest zastępcą redaktora naczelnego miesięcznika Poznaj Świat.
fot. Marek Waskiel
Warsztaty kosztują 650 pln od osoby. Cena obejmuje udział w wykładach, ćwiczeniach, opiekę przewodnika i transport podczas wypraw plenerowych, 2 noclegi w pensjonacie Tatarska Jurta w Kruszynianach oraz wyżywienie.

Zgłoszenia przejmowane są do jutra, 24 lutego 2009 roku.

Więcej informacji, ramowy program warsztatów oraz formularz zgłoszeniowy umieszczono na stronie organizatorów.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Ilya Shtutsa: „Dobra fotografia jest darem“
5 Lis 2018
O swoich początkach, darze jakim jest fotografia czy wpływie prac Arnolda Mindella opowiada nam Ilya Shtutsa - rosyjski entuzjasta street’a, który opisuje fotografię jako grę o nieprzewidywalnym wyniku.
2
Najnowsza sesja Vanity Fair należała do Polaków
2 Lis 2018
Suspiria, włoski horror z lat siedemdziesiątych, doczekał się odświeżenia i właśnie wchodzi na ekrany polskich kin. W obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak Tilda Swinton i Dakota Johnson, ale zagrała w nim również Polka - Małgosia Bela. Postprodukcję obszernej sesji obsady filmu dla włoskiego Vanity Fair wykonało studio House OF Retouching.
0
Oded Wagenstein: „Nie możesz po prostu pojawić się u kogoś w drzwiach i poprosić o zdjęcie”
1 Lis 2018
W syberyjskiej wiosce Yar-Sale mieszka grupa starszych kobiet. Większość dni spędzają w odosobnieniu, odizolowane od świata, który kochały. Podczas gdy mężczyźni zwykle zachęcani są do pozostania w migrującej społeczności i utrzymania ról społecznych, kobiety muszą same radzić sobie ze starością. Fotograf Oded Wagenstein przybliża ich historię w projekcie “Forgotten Like Last Year’s Snow”.
0
Siena International Photo Awards 2018 to piękno świata pod różną postacią
30 Paź 2018
Za nami już czwarta edycja prestiżowego konkursu Siena International Photo Awards. W tym roku zwycięzcą został K M Asad - freelancer współpracujący między innymi z Getty Images. Jednak wśród laureatów nie zabrakło też Polaków. III miejsce w kategorii „The beauty of the nature“ zajął Mariusz Potocki, a Bartłomiej Jurecki otrzymał wyróżnienie w sekcji „Journeys & Adventures“.
0