Kino letnie w Galerii Camelot - ostatni pokaz w sierpniu

W piątek, 29 sierpnia 2008 roku w Galerii Camelot & Galerii Fundacji Imago Mundi odbędzie się ostatnia sierpniowa projekcja w ramach Kina letniego. Najbliższy pokaz poświęcony zostanie wybitnej, austriackiej fotoreporterce - Inge Morath.

Inge Morath była wybitną fotoreporterką o światowej sławie, od lat 50 XX w. pracowała dla tak renomowanych czasopism jak: Life czy Paris Match. Jej reportaże o powracających z wojny żołnierzach stały się okazją do nawiązania znajomości z Robertem Capa - jednym z założycieli powstałej w 1947 roku agencji fotograficznej Magnum, której wkrótce stała się członkiem. Szerszemu kręgu publiczności Inge jest znana z wielu portretów artystów, z którymi się przyjaźniła. W roku 1991 była pierwszym fotografem nominowanym do "Austrian State Award for Photography". Inge Morath zmarła w Nowym Jorku 30 stycznia 2002. Film Sabine Eckhard to historia wybitnej fotografki i wyjątkowej kobiety, opowiedziana na tle historii fotografii.]

Na projekcję wstęp wolny.


Copyright by Inge Morath (reż.Sabine Eckhard, Niemcy, 1991)
Termin: 29.08.2008, start: 21.30

Galeria Camelot & Galeria Fundacji Imago Mundi
św. Tomasza 17, Kraków
tel. 012 421 04 72

galeria@galeriacamelot.eu
Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
1
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
4