Kino letnie w Galerii Camelot - ostatni pokaz w sierpniu

W piątek, 29 sierpnia 2008 roku w Galerii Camelot & Galerii Fundacji Imago Mundi odbędzie się ostatnia sierpniowa projekcja w ramach Kina letniego. Najbliższy pokaz poświęcony zostanie wybitnej, austriackiej fotoreporterce - Inge Morath.

Inge Morath była wybitną fotoreporterką o światowej sławie, od lat 50 XX w. pracowała dla tak renomowanych czasopism jak: Life czy Paris Match. Jej reportaże o powracających z wojny żołnierzach stały się okazją do nawiązania znajomości z Robertem Capa - jednym z założycieli powstałej w 1947 roku agencji fotograficznej Magnum, której wkrótce stała się członkiem. Szerszemu kręgu publiczności Inge jest znana z wielu portretów artystów, z którymi się przyjaźniła. W roku 1991 była pierwszym fotografem nominowanym do "Austrian State Award for Photography". Inge Morath zmarła w Nowym Jorku 30 stycznia 2002. Film Sabine Eckhard to historia wybitnej fotografki i wyjątkowej kobiety, opowiedziana na tle historii fotografii.]

Na projekcję wstęp wolny.


Copyright by Inge Morath (reż.Sabine Eckhard, Niemcy, 1991)
Termin: 29.08.2008, start: 21.30

Galeria Camelot & Galeria Fundacji Imago Mundi
św. Tomasza 17, Kraków
tel. 012 421 04 72

galeria@galeriacamelot.eu
Komentarze
Polecane artykuły
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0
Mohammad Baghal Asghari: “Ludzie myślą, że fotografia to prosta, bezwartościowa sztuka”
8 Lut 2019
W fotografii najważniejszą rzeczą jest dla mnie odnajdywanie na co dzień ukrytych dla mnie rzeczy: zaznajamianie się z różnymi religiami, poznawanie historii ludzi. Często tych bardzo prostych, którzy są bohaterami naszego codziennego życia - opowiada nam irański fotograf Mohammad Baghal Asghari, autor projektu "Forgotten Dried Land"
0
Jak samouk bez szkoły stał się jednym z najważniejszych fotografów XX wieku? Poznajcie historię Gordona Parksa
7 Lut 2019
Filmowiec, kompozytor, pisarz i jeden z najbardziej rozpoznawalnych dokumentalistów XX wieku. Zobaczcie jak rozwijała się wyjątkowa kariera Gordona Parksa.
0
Jury konkursu Fotoreporter Roku 2018 nie przyznało głównej nagrody. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z kategorii
4 Lut 2019
Jak co roku, na początku lutego Stowarzyszenie Fotoreporterów nagradza najlepszych polskich fotografów prasowych. Tym razem tytułu Fotoreportera Roku jednak nie przyznano.
0