Kino letnie w Galerii Camelot - ostatni pokaz w sierpniu

W piątek, 29 sierpnia 2008 roku w Galerii Camelot & Galerii Fundacji Imago Mundi odbędzie się ostatnia sierpniowa projekcja w ramach Kina letniego. Najbliższy pokaz poświęcony zostanie wybitnej, austriackiej fotoreporterce - Inge Morath.

Inge Morath była wybitną fotoreporterką o światowej sławie, od lat 50 XX w. pracowała dla tak renomowanych czasopism jak: Life czy Paris Match. Jej reportaże o powracających z wojny żołnierzach stały się okazją do nawiązania znajomości z Robertem Capa - jednym z założycieli powstałej w 1947 roku agencji fotograficznej Magnum, której wkrótce stała się członkiem. Szerszemu kręgu publiczności Inge jest znana z wielu portretów artystów, z którymi się przyjaźniła. W roku 1991 była pierwszym fotografem nominowanym do "Austrian State Award for Photography". Inge Morath zmarła w Nowym Jorku 30 stycznia 2002. Film Sabine Eckhard to historia wybitnej fotografki i wyjątkowej kobiety, opowiedziana na tle historii fotografii.]

Na projekcję wstęp wolny.


Copyright by Inge Morath (reż.Sabine Eckhard, Niemcy, 1991)
Termin: 29.08.2008, start: 21.30

Galeria Camelot & Galeria Fundacji Imago Mundi
św. Tomasza 17, Kraków
tel. 012 421 04 72

galeria@galeriacamelot.eu
 
Komentarze
Polecane artykuły
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards 2018. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia
20 Wrz 2018
Międzynarodowy konkurs fotografii miejskiej Urban 2018 wchodzi w fazę finałową. Poznaliśmy nagrodzone cykle i nazwiska finalistów sekcji pojedynczej. Wśród nich znalazło się aż 5 Polaków.
0
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zwycięskie prace
18 Wrz 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. Tegoroczną nagrodę główną Leica Oskar Barnack Award otrzymał belgijski fotograf Max Pinckers. Natomiast wyróżnienie dla wschodzącego talentu powędrowało w ręce pochodzącej z Rosji Mary Gelman. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.
1
Fotografia przyrodnicza na luzie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2018
17 Wrz 2018
Naturze nie brakuje poczucia humoru! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od 4 lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
1
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
12 Wrz 2018
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
0