"36x24" i Włodzimierz Krzemiński - zimowe kursy fotograficzne

W imieniu firmy "36x24" i Włodzimierza Krzemińskiego zapraszamy na zimowy kurs fotografii. Rozpoczęcie zajęć nastąpi 11 lutego o godzinie 18:00 w warszawskim Studio "Praga" przy ulicy Grochowskiej. Włodzimierz Krzemiński to doświadczony i ceniony fotograf, członek ZPAF-u.
fot. Włodzimierz Krzemiński "Spektakle"

Włodzimierz Krzemiński (1953) od 1987 roku jest członkiem ZPAF. W latach 1990 -2005 prowadził wspólnie z Krzysztofem Pawelą studio fotograficzne, w którym realizowane były prace dla sieciowych Agencji Reklamowych oraz dla klientów indywidualnych. Od 2005 prowadzi autorski kursy fotografii. Brał udział w licznych wystawach, m.in.: Droga i jej ludzie - Galeria FF, Military Style - Mała Galeria Obok ZPAF, Fotografia Wyobraźni, Stara Galeria ZPAF, Visioni & Sensazioni- Instytut Polski w Rzymie, Gdzie jesteśmy?- Stara Galeria ZPAF, 16 fotografii- wystawa w ramach festiwalu Miesiąca Fotografii w Krakowie (2006).

Na kursie będzie można zdobyć podstawowe wiadomości na temat historii fotografii, a także wziąć udział w zajęciach praktycznych. Szkolenie obejmuje poziom podstawowy i średnio zaawansowany. Zajęcia odbywają się w ramach ośmiu dwugodzinnych spotkań, gdzie uczestnicy zdobywają informacje zarówno na temat fotografii analogowej jak i cyfrowej. Kurs trwa do pierwszej połowy marca. Program podzielony jest na kilka działów:
  • Zarys historyczny: krótka historia fotografii na świecie oraz w Polsce.
  • Klasyczne tematy fotografii: krajobraz, portret, martwa natura, fotografia kreacyjna, reportaż, architektura.
  • Estetyka i kompozycja obrazu: forma i treść, światło, zasady kompozycji, świadome wykorzystanie ruchu i głębi ostrości.
  • Światło: źródła światła, pomiar, temperatura barwowa, balans bieli.
  • Sprzęt fotograficzny: rodzaje aparatów, obiektywy, filtry, statywy.
  • Fotografia cyfrowa: podstawy, budowa cyfrowych aparatów fotograficznych, akcesoria dodatkowe, edycja obrazu, sposoby prezentacji, wydruki.
  • Bardzo istotne informacje i ciekawostki: przepisy prawne, archiwizacja zdjęć, własne portfolio.

fot. Włodzimierz Krzemiński "Spektakle"

Co sprawia, że spośród ogromnej ilości otaczających nas fotografii
tylko nieliczne przykuwają uwagę, robią na nas wrażenie?
Czego brakuje zdjęciom, które odrzucamy jako nie warte zapamiętania?
Otóż brakuje im tego, czego nauczymy się na naszym kursie:
nie tylko naciskania spustu migawki,
ale przede wszystkim istoty fotografii: rysowania światłem.
Zapraszamy wszystkich początkujących oraz tych, którzy chcą fotografować lepiej...
- można przeczytać na stronie internetowej zachęcającej do wzięcia udziału w kursach.


36x24 i Włodzimierz Krzemiński - kursy zimowe
Zajęcia w poniedziałki i środy w godz. 18-20

Studio Fotograficzne PRAGA
ul. Grochowskiej 308/310 (wejście od ul. Gocławskiej)

info@36x24.pl
Szczegółowe informacje na stronie: www.36x24.pl/zapisy.html
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Jacek Deneka Fotografem Roku konkursu Drone Awards 2019
12 Lip 2019
Jacek Deneka został laureatem Drone Awards 2019. Jednak ta edycja konkursu okazała się wyjątkowo udana dla Polaków. W kategorii „Nature“ zwyciężył Jeremiasz Gądek, a zdjęcia Bartka Wierzbickiego, Grzegorza Tatara i Marcina Giby znalazły się w finałowej galerii.
1
Czy zdjęcia mogą coś zmienić? Te przyczyniły się do zakończenia pracy dzieci w USA
1 Lip 2019
Na początku XX wieku National Child Labour Comittee zatrudniło fotografa w celu udokumentowania wykorzystywania nieletnich do pracy na terenie Stanów Zjednoczonych. Był nim Lewis Hine, a zdjęcia, które wykonał, po raz pierwszy uświadomiły problem opinii publicznej.
0
Alexis Goodwin: „Może powstać niezwykły uliczny kadr, gdy zostanie potraktowany jak kampania reklamowa“
28 Cze 2019
Co się dzieje gdy profesjonalny retuszer i ilustrator sięga po fotografię jako środek wyrazu? Seria Alexisa Goodwina pod tytułem „Shanghai Dreams“ proponuje nam surrealistyczną wizję Szanghaju. Goodwin lawiruje między fantazją a rzeczywistością, uwypuklając codzienne czynności Szanghajczyków, które kształtują kulturę i atmosferę miasta.
2
e-oko.pl - sklep fotograficzny na „najwyższym poziomie”
24 Cze 2019
O marzeniu, które przerodziło się w rzeczywistość, potrzebie ciągłego doskonalenia, zmieniającym się rynku fotograficznym i o tym dlaczego warto skupić się na człowieku, a nie samych liczbach - rozmawialiśmy z Cezarym Janickim, współwłaścicielem e-oko.pl.
1