"36x24" i Włodzimierz Krzemiński - zimowe kursy fotograficzne

W imieniu firmy "36x24" i Włodzimierza Krzemińskiego zapraszamy na zimowy kurs fotografii. Rozpoczęcie zajęć nastąpi 11 lutego o godzinie 18:00 w warszawskim Studio "Praga" przy ulicy Grochowskiej. Włodzimierz Krzemiński to doświadczony i ceniony fotograf, członek ZPAF-u.
fot. Włodzimierz Krzemiński "Spektakle"

Włodzimierz Krzemiński (1953) od 1987 roku jest członkiem ZPAF. W latach 1990 -2005 prowadził wspólnie z Krzysztofem Pawelą studio fotograficzne, w którym realizowane były prace dla sieciowych Agencji Reklamowych oraz dla klientów indywidualnych. Od 2005 prowadzi autorski kursy fotografii. Brał udział w licznych wystawach, m.in.: Droga i jej ludzie - Galeria FF, Military Style - Mała Galeria Obok ZPAF, Fotografia Wyobraźni, Stara Galeria ZPAF, Visioni & Sensazioni- Instytut Polski w Rzymie, Gdzie jesteśmy?- Stara Galeria ZPAF, 16 fotografii- wystawa w ramach festiwalu Miesiąca Fotografii w Krakowie (2006).

Na kursie będzie można zdobyć podstawowe wiadomości na temat historii fotografii, a także wziąć udział w zajęciach praktycznych. Szkolenie obejmuje poziom podstawowy i średnio zaawansowany. Zajęcia odbywają się w ramach ośmiu dwugodzinnych spotkań, gdzie uczestnicy zdobywają informacje zarówno na temat fotografii analogowej jak i cyfrowej. Kurs trwa do pierwszej połowy marca. Program podzielony jest na kilka działów:
  • Zarys historyczny: krótka historia fotografii na świecie oraz w Polsce.
  • Klasyczne tematy fotografii: krajobraz, portret, martwa natura, fotografia kreacyjna, reportaż, architektura.
  • Estetyka i kompozycja obrazu: forma i treść, światło, zasady kompozycji, świadome wykorzystanie ruchu i głębi ostrości.
  • Światło: źródła światła, pomiar, temperatura barwowa, balans bieli.
  • Sprzęt fotograficzny: rodzaje aparatów, obiektywy, filtry, statywy.
  • Fotografia cyfrowa: podstawy, budowa cyfrowych aparatów fotograficznych, akcesoria dodatkowe, edycja obrazu, sposoby prezentacji, wydruki.
  • Bardzo istotne informacje i ciekawostki: przepisy prawne, archiwizacja zdjęć, własne portfolio.

fot. Włodzimierz Krzemiński "Spektakle"

Co sprawia, że spośród ogromnej ilości otaczających nas fotografii
tylko nieliczne przykuwają uwagę, robią na nas wrażenie?
Czego brakuje zdjęciom, które odrzucamy jako nie warte zapamiętania?
Otóż brakuje im tego, czego nauczymy się na naszym kursie:
nie tylko naciskania spustu migawki,
ale przede wszystkim istoty fotografii: rysowania światłem.
Zapraszamy wszystkich początkujących oraz tych, którzy chcą fotografować lepiej...
- można przeczytać na stronie internetowej zachęcającej do wzięcia udziału w kursach.


36x24 i Włodzimierz Krzemiński - kursy zimowe
Zajęcia w poniedziałki i środy w godz. 18-20

Studio Fotograficzne PRAGA
ul. Grochowskiej 308/310 (wejście od ul. Gocławskiej)

info@36x24.pl
Szczegółowe informacje na stronie: www.36x24.pl/zapisy.html
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Ilya Shtutsa: „Dobra fotografia jest darem“
5 Lis 2018
O swoich początkach, darze jakim jest fotografia czy wpływie prac Arnolda Mindella opowiada nam Ilya Shtutsa - rosyjski entuzjasta street’a, który opisuje fotografię jako grę o nieprzewidywalnym wyniku.
2
Najnowsza sesja Vanity Fair należała do Polaków
2 Lis 2018
Suspiria, włoski horror z lat siedemdziesiątych, doczekał się odświeżenia i właśnie wchodzi na ekrany polskich kin. W obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak Tilda Swinton i Dakota Johnson, ale zagrała w nim również Polka - Małgosia Bela. Postprodukcję obszernej sesji obsady filmu dla włoskiego Vanity Fair wykonało studio House OF Retouching.
0
Oded Wagenstein: „Nie możesz po prostu pojawić się u kogoś w drzwiach i poprosić o zdjęcie”
1 Lis 2018
W syberyjskiej wiosce Yar-Sale mieszka grupa starszych kobiet. Większość dni spędzają w odosobnieniu, odizolowane od świata, który kochały. Podczas gdy mężczyźni zwykle zachęcani są do pozostania w migrującej społeczności i utrzymania ról społecznych, kobiety muszą same radzić sobie ze starością. Fotograf Oded Wagenstein przybliża ich historię w projekcie “Forgotten Like Last Year’s Snow”.
0
Siena International Photo Awards 2018 to piękno świata pod różną postacią
30 Paź 2018
Za nami już czwarta edycja prestiżowego konkursu Siena International Photo Awards. W tym roku zwycięzcą został K M Asad - freelancer współpracujący między innymi z Getty Images. Jednak wśród laureatów nie zabrakło też Polaków. III miejsce w kategorii „The beauty of the nature“ zajął Mariusz Potocki, a Bartłomiej Jurecki otrzymał wyróżnienie w sekcji „Journeys & Adventures“.
0