"Miesiąc Fotografii w Krakowie 2007" - nadsyłanie zgłoszeń

Organizatorzy festiwalu "Miesiąc Fotografii w Krakowie 2007" zapraszają do nadsyłania projektów wystaw, pokazów i akcji fotograficznych do zaplanowanej na maj 2007 roku V. edycji festiwalu. Zgłoszenia w formie elektronicznej mogą nadsyłać sami autorzy lub galerie, kuratorzy, szkoły i inne instytucje reprezentujące artystę bądź grupę artystów. Zapraszamy!

Poniżej publikujemy informację od organizatorów. Tutaj możesz pobrać formularz zgłoszeniowy.

Zgłaszanie projektów do festiwalu "Miesiąc Fotografii w Krakowie 2007"

Fundacja na Rzecz Rozwoju Sztuk Wizualnych oraz Fundacja Imago Mundi, organizatorzy "Miesiąca Fotografii w Krakowie 2007", zapraszają artystów, kuratorów, galerie, szkoły i inne instytucje do nadsyłania zgłoszeń do V. edycji festiwalu Na projekty wystaw, pokazów i akcji fotograficznych czekamy do 25 stycznia 2007 roku. Zakwalifikowane przez Radę Programową projekty zostaną włączone do oficjalnego programu imprezy zaplanowanej na maj 2007 r. Organizatorzy deklarują wsparcie przy produkcji najciekawszych projektów, a także pomoc w aranżacji i instalacji wystaw.

Więcej informacji

1. OGÓLNE ZASADY
Ze względów logistycznych prosimy o nadsyłanie zgłoszeń wyłącznie w wersji elektronicznej (formularz + wymagane załączniki) na adres off[at]photomonth.com]. W wypadku projektów trudnych do zarchiwizowania prosimy o nadesłanie formularza i innych materiałów w wersji papierowej na wskazany w formularzu adres. Wszystkie zgłoszenia powinny zawierać: imię i nazwisko autora, dane teleadresowe, tytuł i opis projektu (wraz z jego historią) oraz wymagane załączniki.

Wszystkie zgłoszenia zostaną rozpatrzone przez Radę Programową festiwalu w składzie: Karol Hordziej, Piotr Lelek, Andrzej Kramarz, Łukasz Trzciński, Wojtek Nowicki do dnia 31 stycznia 2007 r. Wszyscy autorzy otrzymają odpowiedź od organizatorów nie później niż 15 lutego 2007 roku. Zgłaszającymi mogą być sami autorzy, a także galerie, szkoły, kuratorzy, wydawcy, agenci oraz wszelkie instytucje kulturalne.

{BLD|2. WYSTAWY FOTOGRAFICZNE

Organizatorzy czekają na propozycje wystaw o dowolnej tematyce i formie, indywidualne i zbiorowe. Preferowane są projekty premierowe, co nie wyklucza tych, które były już prezentowane szerokiej publiczności. Jeśli zgłaszany projekt jest w trakcie realizacji prosimy o podanie przybliżonej daty planowanego ukończenia. Ponadto w formularzu powinny znaleźć się parametry techniczne (ilość prac, wymiary, technika) oraz specjalne wymagania ekspozycyjne. Do nadsyłania zgłoszeń zachęcamy autorów oraz galerie lub inne instytucje upoważnione do reprezentowania artysty.

Warunkiem zgłoszenia wystawy jest nadesłanie drogą elektroniczną wypełnionego formularza oraz nie mniej niż 6 zdjęć (format JPEG, 1280 pikseli na dłuższym boku, do 350 kB/plik, całość nie większa niż 5 MB). Jeśli projekt jest trudny do zarchiwizowania lub wymaga nadesłania większej liczby zdjęć prosimy o przysłanie wydrukowanego formularza wraz z materiałami papierowymi lub CD na adres podany w formularzu. Ze względów organizacyjnych prosimy o kontakt drogą elektroniczną przed nadesłaniem zgłoszenia pocztą.

3. PREZENTACJE I POKAZY SLAJDÓW
Prosimy o nadsyłanie projektów fotograficznych, indywidualnych lub zbiorowych, a także prezentacji galerii, szkół, wydarzeń lub grup fotograficznych. Zamknięte pokazy o wielkości do 5 MB należy nadsyłać ,wraz z wypełnionym formularzem, drogą elektroniczną. Większe pokazy, wraz z formularzem w wersji papierowej, proszę przysyłać na adres podany w formularzu. Płyta CD powinna być opisana (tytuł projektu, format, dane kontaktowe). Jeśli pokaz nie jest ukończony w momencie nadesłania formularza prosimy o załączenie wyboru zdjęć wraz z wyczerpującym opisem projektu.

W wypadku wszelkich innych projektów należy korzystać w pierwszej kolejności z formularza elektronicznego. Wszelkie informacje można uzyskać pisząc na adres: off[at]photomonth.com].

{BLD|4. O FESTIWALU "MIESIĄC FOTOGRAFII W KRAKOWIE 2007"

"Miesiąc Fotografii w Krakowie" jest największym w Polsce, obok łódzkiego Fotofestiwalu, cyklicznym wydarzeniem kulturalnym poświęconym fotografii. Podczas IV. edycji zorganizowanej w maju 2006 roku zaprezentowano 70 wystaw indywidualnych i zbiorowych, ponad 200 artystów z 18 krajów. Gościem specjalnym festiwalu były Węgry.

Kolejna, V. edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie odbędzie się w dniach 4 - 31 maja 2007 r. Program, podobnie jak w roku 2006, podzielony zostanie na cztery części. Pierwszą stanowi prezentacja dawnej, współczesnej i najnowszej fotografii niemieckiej - Niemcy są gościem specjalnym V. edycji festiwalu. Druga część to program główny składający się z trzech bloków kuratorskich: autorskiego bloku kuratora zewnętrznego, autorskiego projektu kuratora polskiego oraz bloku wystaw opracowanego przez Radę Programowa festiwalu. Kolejna to program off, na który składają się projekty młodych, dobrze zapowiadających się artystów z Polski i zagranicy. Uzupełnieniem programu wystaw są cieszące się dużą popularnością wydarzenia towarzyszące: pokazy slajdów i filmów dokumentalnych, wykłady i spotkania z artystami, warsztaty, przegląd portfolio oraz akcje fotograficzne.


Pobierz formularz zgłoszeniowy.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Ilya Shtutsa: „Dobra fotografia jest darem“
5 Lis 2018
O swoich początkach, darze jakim jest fotografia czy wpływie prac Arnolda Mindella opowiada nam Ilya Shtutsa - rosyjski entuzjasta street’a, który opisuje fotografię jako grę o nieprzewidywalnym wyniku.
2
Najnowsza sesja Vanity Fair należała do Polaków
2 Lis 2018
Suspiria, włoski horror z lat siedemdziesiątych, doczekał się odświeżenia i właśnie wchodzi na ekrany polskich kin. W obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak Tilda Swinton i Dakota Johnson, ale zagrała w nim również Polka - Małgosia Bela. Postprodukcję obszernej sesji obsady filmu dla włoskiego Vanity Fair wykonało studio House OF Retouching.
0
Oded Wagenstein: „Nie możesz po prostu pojawić się u kogoś w drzwiach i poprosić o zdjęcie”
1 Lis 2018
W syberyjskiej wiosce Yar-Sale mieszka grupa starszych kobiet. Większość dni spędzają w odosobnieniu, odizolowane od świata, który kochały. Podczas gdy mężczyźni zwykle zachęcani są do pozostania w migrującej społeczności i utrzymania ról społecznych, kobiety muszą same radzić sobie ze starością. Fotograf Oded Wagenstein przybliża ich historię w projekcie “Forgotten Like Last Year’s Snow”.
0
Siena International Photo Awards 2018 to piękno świata pod różną postacią
30 Paź 2018
Za nami już czwarta edycja prestiżowego konkursu Siena International Photo Awards. W tym roku zwycięzcą został K M Asad - freelancer współpracujący między innymi z Getty Images. Jednak wśród laureatów nie zabrakło też Polaków. III miejsce w kategorii „The beauty of the nature“ zajął Mariusz Potocki, a Bartłomiej Jurecki otrzymał wyróżnienie w sekcji „Journeys & Adventures“.
0