"Miesiąc Fotografii w Krakowie 2007" - nadsyłanie zgłoszeń

Organizatorzy festiwalu "Miesiąc Fotografii w Krakowie 2007" zapraszają do nadsyłania projektów wystaw, pokazów i akcji fotograficznych do zaplanowanej na maj 2007 roku V. edycji festiwalu. Zgłoszenia w formie elektronicznej mogą nadsyłać sami autorzy lub galerie, kuratorzy, szkoły i inne instytucje reprezentujące artystę bądź grupę artystów. Zapraszamy!

Poniżej publikujemy informację od organizatorów. Tutaj możesz pobrać formularz zgłoszeniowy.

Zgłaszanie projektów do festiwalu "Miesiąc Fotografii w Krakowie 2007"

Fundacja na Rzecz Rozwoju Sztuk Wizualnych oraz Fundacja Imago Mundi, organizatorzy "Miesiąca Fotografii w Krakowie 2007", zapraszają artystów, kuratorów, galerie, szkoły i inne instytucje do nadsyłania zgłoszeń do V. edycji festiwalu Na projekty wystaw, pokazów i akcji fotograficznych czekamy do 25 stycznia 2007 roku. Zakwalifikowane przez Radę Programową projekty zostaną włączone do oficjalnego programu imprezy zaplanowanej na maj 2007 r. Organizatorzy deklarują wsparcie przy produkcji najciekawszych projektów, a także pomoc w aranżacji i instalacji wystaw.

Więcej informacji

1. OGÓLNE ZASADY
Ze względów logistycznych prosimy o nadsyłanie zgłoszeń wyłącznie w wersji elektronicznej (formularz + wymagane załączniki) na adres off[at]photomonth.com]. W wypadku projektów trudnych do zarchiwizowania prosimy o nadesłanie formularza i innych materiałów w wersji papierowej na wskazany w formularzu adres. Wszystkie zgłoszenia powinny zawierać: imię i nazwisko autora, dane teleadresowe, tytuł i opis projektu (wraz z jego historią) oraz wymagane załączniki.

Wszystkie zgłoszenia zostaną rozpatrzone przez Radę Programową festiwalu w składzie: Karol Hordziej, Piotr Lelek, Andrzej Kramarz, Łukasz Trzciński, Wojtek Nowicki do dnia 31 stycznia 2007 r. Wszyscy autorzy otrzymają odpowiedź od organizatorów nie później niż 15 lutego 2007 roku. Zgłaszającymi mogą być sami autorzy, a także galerie, szkoły, kuratorzy, wydawcy, agenci oraz wszelkie instytucje kulturalne.

{BLD|2. WYSTAWY FOTOGRAFICZNE

Organizatorzy czekają na propozycje wystaw o dowolnej tematyce i formie, indywidualne i zbiorowe. Preferowane są projekty premierowe, co nie wyklucza tych, które były już prezentowane szerokiej publiczności. Jeśli zgłaszany projekt jest w trakcie realizacji prosimy o podanie przybliżonej daty planowanego ukończenia. Ponadto w formularzu powinny znaleźć się parametry techniczne (ilość prac, wymiary, technika) oraz specjalne wymagania ekspozycyjne. Do nadsyłania zgłoszeń zachęcamy autorów oraz galerie lub inne instytucje upoważnione do reprezentowania artysty.

Warunkiem zgłoszenia wystawy jest nadesłanie drogą elektroniczną wypełnionego formularza oraz nie mniej niż 6 zdjęć (format JPEG, 1280 pikseli na dłuższym boku, do 350 kB/plik, całość nie większa niż 5 MB). Jeśli projekt jest trudny do zarchiwizowania lub wymaga nadesłania większej liczby zdjęć prosimy o przysłanie wydrukowanego formularza wraz z materiałami papierowymi lub CD na adres podany w formularzu. Ze względów organizacyjnych prosimy o kontakt drogą elektroniczną przed nadesłaniem zgłoszenia pocztą.

3. PREZENTACJE I POKAZY SLAJDÓW
Prosimy o nadsyłanie projektów fotograficznych, indywidualnych lub zbiorowych, a także prezentacji galerii, szkół, wydarzeń lub grup fotograficznych. Zamknięte pokazy o wielkości do 5 MB należy nadsyłać ,wraz z wypełnionym formularzem, drogą elektroniczną. Większe pokazy, wraz z formularzem w wersji papierowej, proszę przysyłać na adres podany w formularzu. Płyta CD powinna być opisana (tytuł projektu, format, dane kontaktowe). Jeśli pokaz nie jest ukończony w momencie nadesłania formularza prosimy o załączenie wyboru zdjęć wraz z wyczerpującym opisem projektu.

W wypadku wszelkich innych projektów należy korzystać w pierwszej kolejności z formularza elektronicznego. Wszelkie informacje można uzyskać pisząc na adres: off[at]photomonth.com].

{BLD|4. O FESTIWALU "MIESIĄC FOTOGRAFII W KRAKOWIE 2007"

"Miesiąc Fotografii w Krakowie" jest największym w Polsce, obok łódzkiego Fotofestiwalu, cyklicznym wydarzeniem kulturalnym poświęconym fotografii. Podczas IV. edycji zorganizowanej w maju 2006 roku zaprezentowano 70 wystaw indywidualnych i zbiorowych, ponad 200 artystów z 18 krajów. Gościem specjalnym festiwalu były Węgry.

Kolejna, V. edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie odbędzie się w dniach 4 - 31 maja 2007 r. Program, podobnie jak w roku 2006, podzielony zostanie na cztery części. Pierwszą stanowi prezentacja dawnej, współczesnej i najnowszej fotografii niemieckiej - Niemcy są gościem specjalnym V. edycji festiwalu. Druga część to program główny składający się z trzech bloków kuratorskich: autorskiego bloku kuratora zewnętrznego, autorskiego projektu kuratora polskiego oraz bloku wystaw opracowanego przez Radę Programowa festiwalu. Kolejna to program off, na który składają się projekty młodych, dobrze zapowiadających się artystów z Polski i zagranicy. Uzupełnieniem programu wystaw są cieszące się dużą popularnością wydarzenia towarzyszące: pokazy slajdów i filmów dokumentalnych, wykłady i spotkania z artystami, warsztaty, przegląd portfolio oraz akcje fotograficzne.


Pobierz formularz zgłoszeniowy.

Komentarze
Polecane artykuły
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0
Mohammad Baghal Asghari: “Ludzie myślą, że fotografia to prosta, bezwartościowa sztuka”
8 Lut 2019
W fotografii najważniejszą rzeczą jest dla mnie odnajdywanie na co dzień ukrytych dla mnie rzeczy: zaznajamianie się z różnymi religiami, poznawanie historii ludzi. Często tych bardzo prostych, którzy są bohaterami naszego codziennego życia - opowiada nam irański fotograf Mohammad Baghal Asghari, autor projektu "Forgotten Dried Land"
0
Jak samouk bez szkoły stał się jednym z najważniejszych fotografów XX wieku? Poznajcie historię Gordona Parksa
7 Lut 2019
Filmowiec, kompozytor, pisarz i jeden z najbardziej rozpoznawalnych dokumentalistów XX wieku. Zobaczcie jak rozwijała się wyjątkowa kariera Gordona Parksa.
0
Jury konkursu Fotoreporter Roku 2018 nie przyznało głównej nagrody. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z kategorii
4 Lut 2019
Jak co roku, na początku lutego Stowarzyszenie Fotoreporterów nagradza najlepszych polskich fotografów prasowych. Tym razem tytułu Fotoreportera Roku jednak nie przyznano.
0