Spotkanie z Wieteską w Zachęcie

Autor: Marta Sinior

7 Listopad 2006
Artykuł na: 2-3 minuty
"W fotografii, którą się zajmuję interesują mnie różne konwencje i style obrazowania." napisał Wieteska i właśnie "Różne kierunki" w fotografii będą tematem najbliższego spotkania z artystą w Zachęcie. Spotkanie z Wojtkiem Wieteską w ramach cyklu "Fotografia polska po 1945 roku" odbędzie się w środę, 15 listopada 2006 roku.
fot. Wojtek Wieteska

Każdy kolejny projekt jest nowym wyzwaniem i nowym sposobem patrzenia na otaczającą mnie rzeczywistość. - napisał Wieteska - Oczywiście jest pewien obszar zainteresowań, który pozostaje niezmiennie wspólny: miasto i człowiek, z towarzyszącą im przestrzenią i przedmiotami. Podczas spotkania w Zachęcie zaprezentuję kilka swoich cykli takich jak: Rzeczywistość, Far West, Tokio, N.Y.C. #02, Martwa Natura, Stacja Warszawa oraz kilkanaście pojedynczych fotografii. Postaram się też opowiedzieć jak ja sam odnajduję się w tytułowym temacie Różne kierunki.

Wojtek Wieteska urodził się w 1964 roku. Studiował na wydziale operatorskim i realizacji TV w PWSFTviT w Łodzi, a także historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim i Sorbonie w Paryżu. Jest autorem licznych wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Związany z warszawską Galerią 65.

Strona internetowa artysty: www.wojtekwieteska.com.pl

Gościem poprzedniego spotkania w Zachęcie był Tomasz Tomaszewski

Spotkanie z Wojtkiem Wieteską z cyklu Fotografia polska po 1945 roku odbędzie się 15 listopada 2006 roku o godzinie 18 w sali kinowej Zachęty (wejście od ulicy Burschego, schodkami w dół) przy Placu Małachowskiego 3 w Warszawie. Wstęp wolny.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Rozwiń fotograficzne skrzydła! Oto, jak fotografować ptaki
Rozwiń fotograficzne skrzydła! Oto, jak fotografować ptaki
Czy wiesz, co składa się na dobre zdjęcia ptaków? Niezależnie od tego, czy jesteś już zapalonym obserwatorem naszych pierzastych przyjaciół, czy też chcesz tylko spróbować czegoś nowego,...
14
PASM, czyli jak w pełni wykorzystać możliwości swojego aparatu
PASM, czyli jak w pełni wykorzystać możliwości swojego aparatu
Dowiedz się, jak i kiedy używać różnych trybów pracy swojego aparatu, aby przejąć kontrolę nad ekspozycją i robić jeszcze lepsze zdjęcia.
12
Odkryj magię zdjęć makro. Sprawdź czym i jak fotografować z bliska
Odkryj magię zdjęć makro. Sprawdź czym i jak fotografować z bliska
Fotografuj z bliska i skup się na niesamowitych szczegółach niewidocznych gołym okiem. Twoim przewodnikiem będzie fotograf Dan Mold
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)