Wrześniowy kurs Ireneusza Graffa

Prezes Związku Polskich Fotografików Przyrody Ireneusz Graff zaprasza do udziału we wrześniowych kursach fotograficznych. Tym razem zajęcia w Warszawie odbywać się będą w nowym miejscu - na ul. Mazowieckiej 6/8, tuż przy jazzowym klubie Tygmont. Pierwsze spotkania odbędą się już 6 września 2006 roku.
Jabłonna, 2006

Oferta szkoleń w Warszawie
6 września 2006
Zajęcia odbywają się co tydzień w godzinach wieczornych plus co najmniej 3 plenery;
kwartalne warsztaty dla zaawansowanych i średniozaawansowanych
Początek: 12 września 2006
Spotkania odbywają się w dwa pełne weekendy plus kilka plenerów (lub szkolenia specjalistyczne oraz indywidualne kursy korespondencyjne przez Internet)
Dla osób spoza Warszawy i pracujących wieczorami proponowane są zajęcia w plenerze w różnych częściach Polski (jesienią m. in. w Górach Świętokrzyskich i koło Wrocławia, okolice Ślęży).] Zajęcia koncentrują się na fotografii wykonywanej w warunkach plenerowych, choć w programie jest zwykle także fotografowanie wnętrz, ludzi w pomieszczeniach, posługiwanie się lampą błyskową.

W trakcie spotkań i plenerów omawiane będą następujące tematy:
- kompozycja
- oświetlenie
- ostrość i nieostrość
- czas i ruch w fotografii
- wykorzystywanie różnych funkcji i trybów aparatów fotograficznych
- posługiwanie się obiektywami i innym osprzętem
- fotografia i edycja zdjęć cyfrowych

Organizator warsztatów, Ireneusz Graff kładzie nacisk przede wszystkim na praktyce udzielając wielu porad warsztatowych. Dodatkową pomocą dla uczestników szkoleń jest autorski skrypt.

Ten kurs jest straszny: już po trzecich zajęciach przestały mi się podobać zdjęcia które do tej pory zrobiłem, zdałem sobie sprawę, jak słabe były i ile w nich błędów, ile pracy przede mną... - powiedział jeden z uczestników warsztatów.


Ireneusz Graff jest autorem szeregu publikacji o tematyce fotograficznej, podróżniczej i przyrodniczej, Prezes Związku Polskich Fotografików Przyrody.


Zdjęcia z plenerów można obejrzeć w internetowej galerii.


Dodatkowe informacje i zgłoszenia:

www.artgraff.pl/kurs
tel. 0606-141-688

Komentarze
Polecane artykuły
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0
Mohammad Baghal Asghari: “Ludzie myślą, że fotografia to prosta, bezwartościowa sztuka”
8 Lut 2019
W fotografii najważniejszą rzeczą jest dla mnie odnajdywanie na co dzień ukrytych dla mnie rzeczy: zaznajamianie się z różnymi religiami, poznawanie historii ludzi. Często tych bardzo prostych, którzy są bohaterami naszego codziennego życia - opowiada nam irański fotograf Mohammad Baghal Asghari, autor projektu "Forgotten Dried Land"
0
Jak samouk bez szkoły stał się jednym z najważniejszych fotografów XX wieku? Poznajcie historię Gordona Parksa
7 Lut 2019
Filmowiec, kompozytor, pisarz i jeden z najbardziej rozpoznawalnych dokumentalistów XX wieku. Zobaczcie jak rozwijała się wyjątkowa kariera Gordona Parksa.
0
Jury konkursu Fotoreporter Roku 2018 nie przyznało głównej nagrody. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z kategorii
4 Lut 2019
Jak co roku, na początku lutego Stowarzyszenie Fotoreporterów nagradza najlepszych polskich fotografów prasowych. Tym razem tytułu Fotoreportera Roku jednak nie przyznano.
0