Wrześniowy kurs Ireneusza Graffa

Prezes Związku Polskich Fotografików Przyrody Ireneusz Graff zaprasza do udziału we wrześniowych kursach fotograficznych. Tym razem zajęcia w Warszawie odbywać się będą w nowym miejscu - na ul. Mazowieckiej 6/8, tuż przy jazzowym klubie Tygmont. Pierwsze spotkania odbędą się już 6 września 2006 roku.
Jabłonna, 2006

Oferta szkoleń w Warszawie
6 września 2006
Zajęcia odbywają się co tydzień w godzinach wieczornych plus co najmniej 3 plenery;
kwartalne warsztaty dla zaawansowanych i średniozaawansowanych
Początek: 12 września 2006
Spotkania odbywają się w dwa pełne weekendy plus kilka plenerów (lub szkolenia specjalistyczne oraz indywidualne kursy korespondencyjne przez Internet)
Dla osób spoza Warszawy i pracujących wieczorami proponowane są zajęcia w plenerze w różnych częściach Polski (jesienią m. in. w Górach Świętokrzyskich i koło Wrocławia, okolice Ślęży).] Zajęcia koncentrują się na fotografii wykonywanej w warunkach plenerowych, choć w programie jest zwykle także fotografowanie wnętrz, ludzi w pomieszczeniach, posługiwanie się lampą błyskową.

W trakcie spotkań i plenerów omawiane będą następujące tematy:
- kompozycja
- oświetlenie
- ostrość i nieostrość
- czas i ruch w fotografii
- wykorzystywanie różnych funkcji i trybów aparatów fotograficznych
- posługiwanie się obiektywami i innym osprzętem
- fotografia i edycja zdjęć cyfrowych

Organizator warsztatów, Ireneusz Graff kładzie nacisk przede wszystkim na praktyce udzielając wielu porad warsztatowych. Dodatkową pomocą dla uczestników szkoleń jest autorski skrypt.

Ten kurs jest straszny: już po trzecich zajęciach przestały mi się podobać zdjęcia które do tej pory zrobiłem, zdałem sobie sprawę, jak słabe były i ile w nich błędów, ile pracy przede mną... - powiedział jeden z uczestników warsztatów.


Ireneusz Graff jest autorem szeregu publikacji o tematyce fotograficznej, podróżniczej i przyrodniczej, Prezes Związku Polskich Fotografików Przyrody.


Zdjęcia z plenerów można obejrzeć w internetowej galerii.


Dodatkowe informacje i zgłoszenia:

www.artgraff.pl/kurs
tel. 0606-141-688

 
Komentarze
Polecane artykuły
Ilya Shtutsa: „Dobra fotografia jest darem“
5 Lis 2018
O swoich początkach, darze jakim jest fotografia czy wpływie prac Arnolda Mindella opowiada nam Ilya Shtutsa - rosyjski entuzjasta street’a, który opisuje fotografię jako grę o nieprzewidywalnym wyniku.
2
Najnowsza sesja Vanity Fair należała do Polaków
2 Lis 2018
Suspiria, włoski horror z lat siedemdziesiątych, doczekał się odświeżenia i właśnie wchodzi na ekrany polskich kin. W obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak Tilda Swinton i Dakota Johnson, ale zagrała w nim również Polka - Małgosia Bela. Postprodukcję obszernej sesji obsady filmu dla włoskiego Vanity Fair wykonało studio House OF Retouching.
0
Oded Wagenstein: „Nie możesz po prostu pojawić się u kogoś w drzwiach i poprosić o zdjęcie”
1 Lis 2018
W syberyjskiej wiosce Yar-Sale mieszka grupa starszych kobiet. Większość dni spędzają w odosobnieniu, odizolowane od świata, który kochały. Podczas gdy mężczyźni zwykle zachęcani są do pozostania w migrującej społeczności i utrzymania ról społecznych, kobiety muszą same radzić sobie ze starością. Fotograf Oded Wagenstein przybliża ich historię w projekcie “Forgotten Like Last Year’s Snow”.
0
Siena International Photo Awards 2018 to piękno świata pod różną postacią
30 Paź 2018
Za nami już czwarta edycja prestiżowego konkursu Siena International Photo Awards. W tym roku zwycięzcą został K M Asad - freelancer współpracujący między innymi z Getty Images. Jednak wśród laureatów nie zabrakło też Polaków. III miejsce w kategorii „The beauty of the nature“ zajął Mariusz Potocki, a Bartłomiej Jurecki otrzymał wyróżnienie w sekcji „Journeys & Adventures“.
0