Wrześniowy kurs Ireneusza Graffa

Prezes Związku Polskich Fotografików Przyrody Ireneusz Graff zaprasza do udziału we wrześniowych kursach fotograficznych. Tym razem zajęcia w Warszawie odbywać się będą w nowym miejscu - na ul. Mazowieckiej 6/8, tuż przy jazzowym klubie Tygmont. Pierwsze spotkania odbędą się już 6 września 2006 roku.
Jabłonna, 2006

Oferta szkoleń w Warszawie
6 września 2006
Zajęcia odbywają się co tydzień w godzinach wieczornych plus co najmniej 3 plenery;
kwartalne warsztaty dla zaawansowanych i średniozaawansowanych
Początek: 12 września 2006
Spotkania odbywają się w dwa pełne weekendy plus kilka plenerów (lub szkolenia specjalistyczne oraz indywidualne kursy korespondencyjne przez Internet)
Dla osób spoza Warszawy i pracujących wieczorami proponowane są zajęcia w plenerze w różnych częściach Polski (jesienią m. in. w Górach Świętokrzyskich i koło Wrocławia, okolice Ślęży).] Zajęcia koncentrują się na fotografii wykonywanej w warunkach plenerowych, choć w programie jest zwykle także fotografowanie wnętrz, ludzi w pomieszczeniach, posługiwanie się lampą błyskową.

W trakcie spotkań i plenerów omawiane będą następujące tematy:
- kompozycja
- oświetlenie
- ostrość i nieostrość
- czas i ruch w fotografii
- wykorzystywanie różnych funkcji i trybów aparatów fotograficznych
- posługiwanie się obiektywami i innym osprzętem
- fotografia i edycja zdjęć cyfrowych

Organizator warsztatów, Ireneusz Graff kładzie nacisk przede wszystkim na praktyce udzielając wielu porad warsztatowych. Dodatkową pomocą dla uczestników szkoleń jest autorski skrypt.

Ten kurs jest straszny: już po trzecich zajęciach przestały mi się podobać zdjęcia które do tej pory zrobiłem, zdałem sobie sprawę, jak słabe były i ile w nich błędów, ile pracy przede mną... - powiedział jeden z uczestników warsztatów.


Ireneusz Graff jest autorem szeregu publikacji o tematyce fotograficznej, podróżniczej i przyrodniczej, Prezes Związku Polskich Fotografików Przyrody.


Zdjęcia z plenerów można obejrzeć w internetowej galerii.


Dodatkowe informacje i zgłoszenia:

www.artgraff.pl/kurs
tel. 0606-141-688

 
Komentarze
Polecane artykuły
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards 2018. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia
20 Wrz 2018
Międzynarodowy konkurs fotografii miejskiej Urban 2018 wchodzi w fazę finałową. Poznaliśmy nagrodzone cykle i nazwiska finalistów sekcji pojedynczej. Wśród nich znalazło się aż 5 Polaków.
0
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zwycięskie prace
18 Wrz 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. Tegoroczną nagrodę główną Leica Oskar Barnack Award otrzymał belgijski fotograf Max Pinckers. Natomiast wyróżnienie dla wschodzącego talentu powędrowało w ręce pochodzącej z Rosji Mary Gelman. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.
1
Fotografia przyrodnicza na luzie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2018
17 Wrz 2018
Naturze nie brakuje poczucia humoru! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od 4 lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
1
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
12 Wrz 2018
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
0