Wrześniowy kurs Ireneusza Graffa

Prezes Związku Polskich Fotografików Przyrody Ireneusz Graff zaprasza do udziału we wrześniowych kursach fotograficznych. Tym razem zajęcia w Warszawie odbywać się będą w nowym miejscu - na ul. Mazowieckiej 6/8, tuż przy jazzowym klubie Tygmont. Pierwsze spotkania odbędą się już 6 września 2006 roku.
Jabłonna, 2006

Oferta szkoleń w Warszawie
6 września 2006
Zajęcia odbywają się co tydzień w godzinach wieczornych plus co najmniej 3 plenery;
kwartalne warsztaty dla zaawansowanych i średniozaawansowanych
Początek: 12 września 2006
Spotkania odbywają się w dwa pełne weekendy plus kilka plenerów (lub szkolenia specjalistyczne oraz indywidualne kursy korespondencyjne przez Internet)
Dla osób spoza Warszawy i pracujących wieczorami proponowane są zajęcia w plenerze w różnych częściach Polski (jesienią m. in. w Górach Świętokrzyskich i koło Wrocławia, okolice Ślęży).] Zajęcia koncentrują się na fotografii wykonywanej w warunkach plenerowych, choć w programie jest zwykle także fotografowanie wnętrz, ludzi w pomieszczeniach, posługiwanie się lampą błyskową.

W trakcie spotkań i plenerów omawiane będą następujące tematy:
- kompozycja
- oświetlenie
- ostrość i nieostrość
- czas i ruch w fotografii
- wykorzystywanie różnych funkcji i trybów aparatów fotograficznych
- posługiwanie się obiektywami i innym osprzętem
- fotografia i edycja zdjęć cyfrowych

Organizator warsztatów, Ireneusz Graff kładzie nacisk przede wszystkim na praktyce udzielając wielu porad warsztatowych. Dodatkową pomocą dla uczestników szkoleń jest autorski skrypt.

Ten kurs jest straszny: już po trzecich zajęciach przestały mi się podobać zdjęcia które do tej pory zrobiłem, zdałem sobie sprawę, jak słabe były i ile w nich błędów, ile pracy przede mną... - powiedział jeden z uczestników warsztatów.


Ireneusz Graff jest autorem szeregu publikacji o tematyce fotograficznej, podróżniczej i przyrodniczej, Prezes Związku Polskich Fotografików Przyrody.


Zdjęcia z plenerów można obejrzeć w internetowej galerii.


Dodatkowe informacje i zgłoszenia:

www.artgraff.pl/kurs
tel. 0606-141-688

Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
1
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
4