Poznaj mistrza w Trafficu - grudzień 2005

Autor: Łukasz Kacperczyk

30 Listopad 2005
Artykuł na: 4-5 minut
Warszawska Szkoła Fotografii i księgarnia Traffic zapraszają na trzecie spotkanie z wykładowcami uczelni. W grudniowej edycji cyklu "Poznaj mistrza" chętni będą mieli okazję porozmawiać z założycielem szkoły Marianem Schmidtem. Spotkanie odbędzie się już jutro, 1 grudnia. Początek o godzinie 18.00.

Zapraszamy na trzeci z kolei wieczór z cyklu "Poznaj mistrza" organizowane przez Warszawską Szkołę Fotografii. Przypominamy, że spotkania odbywają się w warszawskim klubie Traffic.

Bohaterem czwartkowego spotkania będzie Marian Schmidt. Wykłady i ocena prac przybyłych odbywają się w sali klubowej warszawskiego Traffic Club (Bracka 25). Bezpłatne konsultacje poprowadzą Tadeusz Rolke, Maciej Skawiński, Małgorzata Mikołajczyk oraz sam Marian Schmidt. Podczas spotkania będzie można kupić piękny album Schimidta. Zapraszamy.

Więcej szczegółów w zamieszczonej poniżej informacji prasowej organizatorów.

Kolejne spotkanie w Traffic Club!
bezpłatny wykład + ocena zdjęć dla wszystkich

1 grudnia o godzinie 18.00 w sali klubowej "Traffic Club" (3 piętro) przy ulicy Brackiej 25, odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Poznaj Mistrza" dla pasjonatów fotografii, organizowane przez Warszawską Szkołę Fotografii.

Spotkanie będzie miało charakter wykładu otwartego połączonego z oceną prac. W tym miesiącu prelekcję wygłosi dyrektor Warszawskiej Szkoły Fotografii - dr hab. Marian Schmidt, a swoje prace będzie można konsultować z wykładowcami WSF: Tadeuszem Rolke, Maciejem Skawińskim, Małgorzatą Mikołajczyk oraz Marianem Schmidtem.

Cykliczne spotkania w księgarni i salonie muzycznym "Traffic Club" to wyjątkowa okazja dla młodych fotografów, którzy mają szansę skonfrontować swoją twórczość z uznanymi autorytetami. Spotkania odbywają się raz w miesiącu. Do tej pory prowadzili je: dr hab. Marian Schmidt, Wojciech Prażmowski, Tadeusz Rolke, Maciej Skawiński, Małgorzata Mikołajczyk, Lorne Carl Liesenfeld, Michał Jeliński. Każde spotkanie rozpoczyna się zwykle 20-30 minutowym wykładem, wspartym m.in. o prezentacje multimedialne. Druga część spotkania ma charakter warsztatu praktycznego - sala wykładowa jest podzielona na sektory, w których każdy z wykładowców recenzuje prace młodych artystów.

Warszawska Szkoła Fotografii, założona w listopadzie 2000 roku przez dr hab. Mariana Schmidta, jest niepubliczną placówką oświatową kształcącą w zakresie teorii i praktyki fotografii. Szkoła wychowuje nowe pokolenie artystów fotografików, jak również reporterów, dokumentalistów, fotografów mody i fotografów reklamowych. Nauka w Warszawskiej Szkole Fotografii przebiega w trybie weekendowym. Zajęcia prowadzone są przez ponad dwudziestu, współpracujących na stałe ze szkołą, wybitnych polskich artystów fotografików, mających jednocześnie reputację najlepszych wykładowców Łódzkiej Szkoły Filmowej i Poznańskiej ASP oraz przez fotografików zawodowych z branży mody, reklamy i fotoreportażu. Na program nauki składają się: pracownie autorskie (aktualnie istnieje pięć pracowni artystycznych i cztery zawodowe), zajęcia praktyczno - techniczne (zagadnienia związane z technikami fotograficznymi, laboratoria, studio, warsztaty, plenery etc.) oraz szereg przedmiotów o charakterze teoretycznym, rozwijających kulturę wizualną uczniów. Obecnie Szkoła prowadzi dwuletnie studium przeznaczone dla osób chcących ugruntować swoją przygodę z fotografią i uczynić ją stałym elementem swojego życia, oraz intensywne praktyczno-teoretyczne czteromiesięczne kursy dla amatorów, pragnących rozwijać swoje umiejętności fotograficzne. Więcej informacji o szkole odnaleźć można na stronie www.wsfoto.art.pl

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak dobrać kabel HDMI do filmowania i streamingu?
Jak dobrać kabel HDMI do filmowania i streamingu?
Jak wybrać kabel HDMI, żeby nie mieć problemów na planie i uzyskać optymalną jakość? W tym poradniku przyglądamy się odpowiednim kablom do filmowania na przykładzie oferty marki...
17
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Nadal myślisz, że najlepszym pomysłem na walentynkowe zdjęcie jest serce narysowane na zaparowanej szybie? Zobaczcie, co na ten temat ma do powiedzenia sztuczna inteligencja.
4
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Filmowo-fotograficzny świat nie mógłby istnieć bez światła. W tym artykule fotograf Piotr Werner na przykładzie lamp GlareOne 300 BiColor D pokazuje trzy filmowe ustawienia...
16
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)