Trzecia aukcja fotografii Rempeksu

Autor: Łukasz Kacperczyk

7 Listopad 2005
Artykuł na: 2-3 minuty
Już w tę środę, 9 listopada, odbędzie się trzecia aukcja fotografii zorganizowana przez warszawski Dom Aukcyjny Rempex. Pod młotek pójdzie 91 pozycji, w tym 30 w kategorii "fotografia dawna". Zdjęcia można oglądać na wystawie przedaukcyjnej.

Jak co roku (czemu tak rzadko?), późną jesienią Dom Aukcyjny Rempex organizuje aukcję fotografii - już po raz trzeci. Tym razem licytacja odbędzie się w galerii mieszczącej się przy Krakowskim Przedmieściu 4/6 (Hotel Harenda) w Warszawie. Aukcja rozpocznie się o godzinie 19.00 w najbliższą środę, 9 listopada 2005.

Oczywiście wszystkie prace, które można będzie kupić, są prezentowane na wystawie przedaukcyjnej, którą polecamy. Organizatorzy zdecydowali się zaproponować kupującym bardzo szerokie spektrum (od fotografii dawnej, przez akt i reportaż, po fotografię kreacyjną i pejzażową), a ceny wywoławcze zaczynają się już od 100 zł, więc może warto się zastanowić, czy udział w licytacji nawet dla mniej zamożnych musi się zakończyć na oglądaniu...

Wszystkie prace można też obejrzeć online na stronie Rempeksu.

Poniżej zamieszczamy informację prasową organizatorów.

Galeria Domu Aukcyjnego REMPEX

ul. Krakowskie Przedmieście 4/6 (Hotel Harenda), Warszawa

tel. (22) 826 40 54

www.rempex.com.pl

e-mail: galeria.w@rempex.com.pl

III AUKCJA FOTOGRAFII - 9 listopada 2005

wystawa przedaukcyjna 2 listopada - 9 listopada

dni powszednie 11-19; sob. 11-16

W galerii Domu Aukcyjnego REMPEX przy Krakowskim Przedmieściu 4/6 trwa wystawa przed III Aukcją Fotografii.

Na aukcji zostanie wystawionych 91 pozycji - 30 w dziale fotografii dawnej - w którym znalazły się m.in. dagerotypy, świetne prace Mariana Dederki, Konrada Hofmanna i Ignacego Płażewskiego oraz wiele zdjęć bardzo ciekawych ikonograficznie, np. fotografie z okresu drugiej wojny światowej autorstwa Krisa Brauna i Hugo Jägera, zestaw zdjęć o tematyce cyrkowej, czy wykonana przez Jerzego Dorysa fotografia kompletu do nalewek projektu Julii Keilowej.

W dziale fotografii powojennej prezentujemy znakomite prace Edwarda i Heleny Hartwigów, Jana Bułhaka, Zbigniewa Dłubaka, Eustachego Kossakowskiego, Pawła Pierścińskiego, Ewy Rubinstein, sąsiadujące z pracami znanych artystów młodszego pokolenia - Mariusza Dąbrowskiego, Tomka Sikory i Marka Sułka oraz fotografiami najmłodszych, urodzonych w drugiej połowie lat 70. i w latach 80., adeptów fotografii (m.in. Yrjö Almonkari, Paulina Krajewska Tomasz Myjak), których ceny zaczynają się już od 100 zł.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak dobrać kabel HDMI do filmowania i streamingu?
Jak dobrać kabel HDMI do filmowania i streamingu?
Jak wybrać kabel HDMI, żeby nie mieć problemów na planie i uzyskać optymalną jakość? W tym poradniku przyglądamy się odpowiednim kablom do filmowania na przykładzie oferty marki...
17
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Nadal myślisz, że najlepszym pomysłem na walentynkowe zdjęcie jest serce narysowane na zaparowanej szybie? Zobaczcie, co na ten temat ma do powiedzenia sztuczna inteligencja.
4
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Filmowo-fotograficzny świat nie mógłby istnieć bez światła. W tym artykule fotograf Piotr Werner na przykładzie lamp GlareOne 300 BiColor D pokazuje trzy filmowe ustawienia...
16
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)