Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Nudne tło to nie problem. Zobacz jak w prosty i niedrogi sposób odmienić swoje zdjęcia

0

Autor: Michał Chrzanowski

6 Wrzesień 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Co zrobić, gdy nie mamy ciekawego tła, a chcemy wykonać przykuwający uwagę portret. Jak pokazuje Svitlana Vronska wystarczy trochę pomysłowości i kreatywności, by osiągnąć ciekawe efekty.

Wykonywanie sesji fotograficznych w pomieszczeniach - zwłaszcza u kogoś w domu - może być nie lada wyzwaniem dla niejednego fotografa. Jak wiadomo, na intrygujący portret składa się nie tylko stylizacja, lecz także tło i - przede wszystkim - oświetlenie, które może nadać klimatu i niebywałego charakteru powstałym zdjęciom.

Pomysłowość to podstawa

Jednak, by osiągnąć spektakularne efekty, często trzeba improwizować oraz wykorzystywać to co możemy znaleźć pod ręką. Czasem też warto pomyśleć nad niedrogimi rozwiązaniami, które na pierwszy rzut oka mogą okazać się w ogóle nieprzydatne w czasie sesji, ale ich odpowiednie przygotowanie może wpłynąć na oświetlenie i odmienić nudny pokój w ciekawe pomieszczenie pełne tajemnic.

 

W swoim najnowszym poradniku Svitlana Vronska z pewnością nie zaproponowała nic innowacyjnego. Przypomniała za to, że odrobina pomysłowości może być kluczowa dla naszych zdjęć. Pokazała także, że wcale nie musimy wydawać dużych pieniędzy na akcesoria oświetleniowe. Często wystarczy kreatywność, karton oraz para nożyczek.

Oczywiście do wykonania tego typu zdjęć będzie potrzeba dodatkowego źródła światła, na przykład lampy błyskowej. Ale kwestia wykonanych przez siebie „akcesoriów“ należy już do naszej inwencji twórczej. Po więcej ciekawych filmów, poradników i tutoriali odsyłamy na kanał Svitlany Vronskiej.

A być może masz jakieś ciekawe pomysły, w jaki sposób odmienić zdjęcia i portrety? Jeśli tak, to koniecznie podziel się nimi w komentarzach.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
10 fotograficznych gratisów na różne okazje
10 fotograficznych gratisów na różne okazje
Profesjonalna fotografia nie musi kosztować fortuny. Dzięki tym bezpłatnym pomocom możesz tworzyć ciekawe materiały bez wydawania ani grosza.
5
0
Jak fotografować świąteczne iluminacje - poradnik praktyczny Irix
Jak fotografować świąteczne iluminacje - poradnik praktyczny Irix
Jak uzyskać efekt rozmytego tła oraz wykorzystać instalacje świetlne do tworzenia magicznych, świątecznych kadrów? Swoje pomysły przedstawia specjalista...
34
0
Dagerotypia - stwórz szlachetną odbitkę we własnym domu
Dagerotypia - stwórz szlachetną odbitkę we własnym domu
Chcecie poczuć się jak pionierzy fotografii? Poradnik Goerge Eastman Musem pokazuje, jak własnym sumptem, bez użycia niebezpiecznych substancji, stworzyć zdjęcia w...
89
0
Powiązane artykuły