Ceneo - nowa porównywarka cen

0
Łukasz Kacperczyk
25 Maj 2005
Artykuł na: 4-5 minut
W naszym kraju pojawił się niedawno kolejny gracz na rynku internetowych porównywarek cen. Wrocławskie Ceneo, bo o nim mowa, już dziś ma bogatą ofertę.
W naszym kraju pojawił się niedawno kolejny gracz na rynku internetowych porównywarek cen. Wrocławskie Ceneo, bo o nim mowa, już dziś ma bogatą ofertę.


Kilka dni temu pisaliśmy o porównywarkach cen, które powoli stają się niezbędnym narzędziem dla osób, kupujących w internecie. Ceneo to kolejna firma oferująca tego typu usługi na naszym rynku. Zapowiada się ciekawie. Więcej szczegółów w zamieszczonej poniżej informacji prasowej.

Misją serwisu CENEO jest:

"Skupienie w jednym miejscu największej ilości informacji o cenach produktów w polskich sklepach internetowych".

Serwis CENEO jest odpowiedzią na powszechną potrzebę kupujących w sieci, którzy dotychczas, chcąc skorzystać z usług e-sklepów, spędzali całe godziny na przeszukiwaniu zasobów internetu w celu znalezienia wiarygodnego sklepu i atrakcyjnej ceny. Serwis nasz przejął na siebie część tych niedogodności ułatwiając w efekcie swoim użytkownikom bezpieczny i szybki dostęp do zasobów polskich sklepów internetowych.

W jednym miejscu skupiliśmy informacje o cenach tych samych towarów oferowanych w wielu sklepach.
W ten sposób stwarzamy możliwość szybkiego znalezienia najatrakcyjniejszej oferty dostępnej na rynku!
Ponadto stworzyliśmy przestrzeń do dzielenia się opiniami na temat produktów i sklepów, aby docelowo stać się źródłem obiektywnej informacji, także dla kupujących poza siecią. Z każdym współpracującym z nami sklepem zawieramy umowę, w celu dokonania weryfikacji dokumentów będących podstawą prawną jego działalności - wszystko to, aby zwiększyć bezpieczeństwo i satysfakcję kupujących, a w konsekwencji zwiększyć zaufanie do takiej formy zakupów.

Pragniemy w ten sposób promować zakupy w sieci, gdyż forma ta tak chętnie przyjęta na zachodzie, rozwija się też coraz dynamicznej i u nas.

Pragniemy stać się miejscem, z którego internauci będą zaczynali zakupy w sieci bogatsi o informacje o cenach, sklepach i towarach, dzięki czemu zakupy w e-sklepach powinny stać się przyjemniejsze i bezpieczniejsze.

Zasada działania serwisu CENEO jest prosta...

Na głównej stronie serwisu znajduje się okno wyszukiwarki, w które wpisując nazwę lub część nazwy produktu otrzymujemy wynik w postaci listy towarów odpowiadających zapytaniu. Następnie, klikając w wybrany towar, otrzymujemy szczegółowe informacje na temat produktu, a także listę sklepów, w których dany produkt można kupić.

Na informacje składa się zdjęcie artykułu, porównanie jego ceny w oferujących go sklepach (różnice w cenach pojedynczych towarów sięgają nawet kilku tysięcy złotych!), szczegółowy opis, parametry techniczne, warunki i koszty dostaw.

Ze strony porównującej ceny, internauta może przejść bezpośrednio na stronę zakupową każdego oferującego towar sklepu.

Aktualizacja cen przeprowadzana jest przez pracowników firmy Ceneo i odbywa się kilka razy w tygodniu.

Inicjacja CENEO w sieci nastąpiła w Walentynki, 14 lutego 2005r. Pełna nazwa serwisu brzmi "CENEO porównywarka cen" - sugerując tym samym co jest naszą domeną - "porównywanie cen".
Pragniemy wprowadzić do terminologii związanej z internetem nowe pojęcie "porównywarka cen" - jako określenie serwisu, którego głównym celem jest porównywanie cen produktów.


Czytaj także:
Porównywarki cen - z czym to się je? czytaj...
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak robić dobre portrety zwierząt?
Jak robić dobre portrety zwierząt?
Zastanawialiście się kiedyś jak powstają studyjne portrety naszych czworonożnych przyjaciół? Zajrzyjcie za kulisy pracy Vincenta Lagrange’a, który opiera na nich swoja...
0
1
Jak budować fotograficzną markę we współczesnym świecie? Pomoże ci w tym ten darmowy poradnik
Jak budować fotograficzną markę we współczesnym świecie? Pomoże ci w tym ten darmowy poradnik
Dzisiejszy świat jest tak przesycony zdjęciami, a uwaga oglądających tak rozproszona, że wypromowanie własnego stylu może wydawać się niemożliwe. Na szczęście takie...
0
0
Jak fotografować wodospady? Przyglądamy się pracy zawodowego fotografa krajobrazu, Jima Cosseya
Jak fotografować wodospady? Przyglądamy się pracy zawodowego fotografa krajobrazu, Jima Cosseya
Nasza dziennikarka dołącza do Jima Cosseya, by w Parku Narodowym Brecon Beacons nauczyć się robić wspaniałe zdjęcia krajobrazowe.
21
1