Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Warsztaty fotografii artystycznej z kolektywem Photosphere Collective

0

Autor: Michał Chrzanowski

22 Wrzesień 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Poznanie siebie jako artysty oraz rozpoczęcie lub kontynuacja projektu fotograficznego - to tylko niektóre cele jakie stawiają przed uczestnikami organizatorzy warsztatów z kolektywem Photosphere Collective. Jeśli jesteś więc studentem szkół artystycznych i chcesz wziąć udział w zajęciach, to zostało Ci zaledwie kilka dni na przesłanie swojego zgłoszenia.

Warsztaty to intensywna podróż fotograficzna do wnętrza samego siebie podczas, której będziemy starali się odpowiedzieć wspólnie z Tobą na pytania o dalszy rozwój twojej artystycznej drogi. Fotografia jest dla nas przede wszystkim językiem. Jej siła polega głownie na zdolności do przekazywania uniwersalnych wartości wykraczających poza konkretne miejsce i czas. Niedopowiedzenie, które buduje nastrój i atmosferę nieprzeniknionej tajemnicy. Fotografia to dla nas przeniesienie własnych uczuć i energii w spotkania z ludźmi oraz zestrojeniem się z miejscem, które odwiedzamy. To w gruncie rzeczy porozsypywane mentalne obrazy i wizyty, które istnieją znacznie dłużej niż tylko w chwili wykonania zdjęcia. - mówią organizatorzy warsztatów z kolektywem Photosphere Collective.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Będziemy podróżować z Łodzi zatrzymując się po drodze w Warszawie, aby obejrzeć wystawę w Leica Gallery Warsaw oraz kolekcje albumów fotograficznych. Następnie będziemy kierować się w stronę wschodniej granicy Polski. Podążając śladami szczególnych miejsc powiatu Białostockiego i Podlasia. Wspólnie będziemy szukać wyjątkowych sytuacji – odwiedzając między innymi Białystok, Janów Podlaski, Hajnówkę czy Mieruniszki. Korzystając z tła osobliwego krajobrazu i magicznej aury tej części Polski, chcemy otworzyć się na przypadkowo spotkanych ludzi oraz historie tych miejsc. Magiczne Podlasie to kraina dzika i łagodna. Położona jest wzdłuż Bugu co stanowi idealny plener do pracy jako drugi plan dla wydarzeń, które wystarczy sprowokować, aby stały się inspirującą sytuacją dla fotografii. W drodze powrotnej zatrzymamy się m.in. w Kazimierzu Dolnym, Bełchatowie (kopalnia odkrywkowa), Radomiu. Ostatnim przystankiem będzie Opole, gdzie dotrzemy na rozpoczęcie Opolskiego Festiwalu Fotografii prezentując efekty naszej pracy 3 października w Muzeum Śląska Opolskiego. - dodają organizatorzy warsztatów.

Warsztaty poprowadzą:

Bartłomiej Talaga: fotograf, projektant, wykładowca i doktorant PWSFTviT. Podczas warsztatów postara się w przystępny sposób przybliżyć tajniki praktycznej wiedzy z zakresu zarządzania barwą i postprodukcji obrazu.

Piotr Zbierski: fotograf, podróżnik, laureat konkursu Leica Oscar Barnack Newcomer Award 2012, twórca prezentujący swoje prace na całym świecie, obecnie doktorant PWSFTviT w Łodzi.

Zajęcia odbędą się w terminie 29 września - 3 października 2015 roku. Ich koszt to 1400 zł. W cenę wliczone są:

  • noclegi (wraz ze śniadaniem)
  • przejazdy
  • wieczorne prezentacje, wykłady i konsultacje podczas trwania warsztatów
  • warsztaty z postprodukcji materiału fotograficznego pod wystawy i portfolio (fine art print)
  • projekcja wykonanych fotografii i podsumowanie warsztatów w formie prezentacji 3 października w Muzeum Śląska Opolskiego

Zgłoszenia na warsztaty z kolektywem Photosphere Collective powinny składać się z 10-20 zdjęć oraz zawierać krótkim tekst opisujący podejście do pracy artystycznej oraz główne cele, jakie stawiacie sobie jako artysta. Wiadomość należy kierować na adres photosphereopole@gmail.com do 25 września. Liczba miejsc jest ograniczona (6-12 osób) - uczestnictwo w zajęciach zależy od oceny nadesłanego portfolio.

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora photospherecollective.wordpress.com

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
10 fotograficznych gratisów na różne okazje
10 fotograficznych gratisów na różne okazje
Profesjonalna fotografia nie musi kosztować fortuny. Dzięki tym bezpłatnym pomocom możesz tworzyć ciekawe materiały bez wydawania ani grosza.
5
0
Jak fotografować świąteczne iluminacje - poradnik praktyczny Irix
Jak fotografować świąteczne iluminacje - poradnik praktyczny Irix
Jak uzyskać efekt rozmytego tła oraz wykorzystać instalacje świetlne do tworzenia magicznych, świątecznych kadrów? Swoje pomysły przedstawia specjalista...
34
0
Dagerotypia - stwórz szlachetną odbitkę we własnym domu
Dagerotypia - stwórz szlachetną odbitkę we własnym domu
Chcecie poczuć się jak pionierzy fotografii? Poradnik Goerge Eastman Musem pokazuje, jak własnym sumptem, bez użycia niebezpiecznych substancji, stworzyć zdjęcia w...
89
0