Warsztaty "Filmowanie lustrzanką w praktyce"

Nowe warsztaty Akademii Nikona to propozycja dla wszystkich, którzy cieszą się z funkcji filmowania w swojej lustrzance, choć nie zawsze wiedzą, jak w pełni wykorzystywać jej możliwości. Uczestnicy czterodniowych warsztatów zaplanowanych na koniec maja (26-29.05) w Pieninach, będą mieli wyjątkową okazję zrealizować pierwsze fotokasty i wideokasty w tradycyjnej bacówce. Przewodnikiem po świecie nowych technologii w fotografii będzie Krystian Bielatowicz, którego fotokast "Pasterze" został wyróżniony w konkursie "Newsreportaż".
Majowe warsztaty Akademii Nikona to kompendium wiedzy z zakresu filmowania lustrzanką. Uczestnicy dowiedzą się, jak za pomocą lustrzanki nakręcić ciekawy fotokast. Zobaczą także, jakie dodatkowe akcesoria i obiektywy zwiększają komfort pracy i wzbogacają gotowy materiał video oraz nauczą się montować nagrane filmy, zdjęcia i dźwięk w interesujący fotokast lub wideokast.

Program zajęć łączy wprowadzenie teoretyczne, podczas którego uczestnicy zapoznają się ze sprzętem do filmowania, parametrami związanymi z filmowaniem oraz montażem, a także zagadnieniami kompozycji, światła i dźwięku z dużą ilością praktyki. Przez cztery dni, pod okiem Krystiana Bielatowicza, uczestnicy będą fotografować i filmować życie w bacówce, proces tradycyjnego przetwarzania owczego mleka oraz wypas owiec na pienińskich halach. Kameralna grupa gwarantuje duży komfort nauki.

Warsztaty "Filmowanie lustrzanką w praktyce" przeznaczone są dla osób początkujących oraz średniozaawansowanych w filmowaniu lustrzanką cyfrową.

Krystian Bielatowicz - fotograf, należący od 2006 roku do Kolektywu Fotografów Visavis.pl. Współpracuje na stałe z Nikon Polska oraz nowojorską organizacją Vision Project (www.visionproject.org). Publikował m.in. w National Geographic Polska, Newsweek Polska, Polityce oraz Dużym Formacie. Zdobyte nagrody i wyróżnienia: Grand Prix oraz I Nagroda w kategorii "Krajobraz" Międzynarodowego Konkursu Fotografii Górskiej "Przestrzeń Życia" 2008, BZWBK Press Foto 2007 (II nagroda w kategorii Społeczeństwo), Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic Polska 2007 (wyróżnienie w kategorii Extreme), Newsreportaż 2007 (II nagroda w kategorii Kultura). W tym roku został dwukrotnie wyróżniony drugą nagrodą w kategorii "Życie codzienne" oraz "Ludzie" konkursu Grand Press Photo 2010 oraz I nagrodą kategorii Portrety Fotoreportaż w BZ WBK Press Photo 2010. Więcej o prowadzącym na www.bielatowicz.com.

Więcej informacji o warsztatach na stronie: Akademia Nikona - Filmowanie lustrzanką.
Komentarze
Polecane artykuły
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0
Mohammad Baghal Asghari: “Ludzie myślą, że fotografia to prosta, bezwartościowa sztuka”
8 Lut 2019
W fotografii najważniejszą rzeczą jest dla mnie odnajdywanie na co dzień ukrytych dla mnie rzeczy: zaznajamianie się z różnymi religiami, poznawanie historii ludzi. Często tych bardzo prostych, którzy są bohaterami naszego codziennego życia - opowiada nam irański fotograf Mohammad Baghal Asghari, autor projektu "Forgotten Dried Land"
0
Jak samouk bez szkoły stał się jednym z najważniejszych fotografów XX wieku? Poznajcie historię Gordona Parksa
7 Lut 2019
Filmowiec, kompozytor, pisarz i jeden z najbardziej rozpoznawalnych dokumentalistów XX wieku. Zobaczcie jak rozwijała się wyjątkowa kariera Gordona Parksa.
0
Jury konkursu Fotoreporter Roku 2018 nie przyznało głównej nagrody. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z kategorii
4 Lut 2019
Jak co roku, na początku lutego Stowarzyszenie Fotoreporterów nagradza najlepszych polskich fotografów prasowych. Tym razem tytułu Fotoreportera Roku jednak nie przyznano.
0