Warsztaty "Filmowanie lustrzanką w praktyce"

Nowe warsztaty Akademii Nikona to propozycja dla wszystkich, którzy cieszą się z funkcji filmowania w swojej lustrzance, choć nie zawsze wiedzą, jak w pełni wykorzystywać jej możliwości. Uczestnicy czterodniowych warsztatów zaplanowanych na koniec maja (26-29.05) w Pieninach, będą mieli wyjątkową okazję zrealizować pierwsze fotokasty i wideokasty w tradycyjnej bacówce. Przewodnikiem po świecie nowych technologii w fotografii będzie Krystian Bielatowicz, którego fotokast "Pasterze" został wyróżniony w konkursie "Newsreportaż".
Majowe warsztaty Akademii Nikona to kompendium wiedzy z zakresu filmowania lustrzanką. Uczestnicy dowiedzą się, jak za pomocą lustrzanki nakręcić ciekawy fotokast. Zobaczą także, jakie dodatkowe akcesoria i obiektywy zwiększają komfort pracy i wzbogacają gotowy materiał video oraz nauczą się montować nagrane filmy, zdjęcia i dźwięk w interesujący fotokast lub wideokast.

Program zajęć łączy wprowadzenie teoretyczne, podczas którego uczestnicy zapoznają się ze sprzętem do filmowania, parametrami związanymi z filmowaniem oraz montażem, a także zagadnieniami kompozycji, światła i dźwięku z dużą ilością praktyki. Przez cztery dni, pod okiem Krystiana Bielatowicza, uczestnicy będą fotografować i filmować życie w bacówce, proces tradycyjnego przetwarzania owczego mleka oraz wypas owiec na pienińskich halach. Kameralna grupa gwarantuje duży komfort nauki.

Warsztaty "Filmowanie lustrzanką w praktyce" przeznaczone są dla osób początkujących oraz średniozaawansowanych w filmowaniu lustrzanką cyfrową.

Krystian Bielatowicz - fotograf, należący od 2006 roku do Kolektywu Fotografów Visavis.pl. Współpracuje na stałe z Nikon Polska oraz nowojorską organizacją Vision Project (www.visionproject.org). Publikował m.in. w National Geographic Polska, Newsweek Polska, Polityce oraz Dużym Formacie. Zdobyte nagrody i wyróżnienia: Grand Prix oraz I Nagroda w kategorii "Krajobraz" Międzynarodowego Konkursu Fotografii Górskiej "Przestrzeń Życia" 2008, BZWBK Press Foto 2007 (II nagroda w kategorii Społeczeństwo), Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic Polska 2007 (wyróżnienie w kategorii Extreme), Newsreportaż 2007 (II nagroda w kategorii Kultura). W tym roku został dwukrotnie wyróżniony drugą nagrodą w kategorii "Życie codzienne" oraz "Ludzie" konkursu Grand Press Photo 2010 oraz I nagrodą kategorii Portrety Fotoreportaż w BZ WBK Press Photo 2010. Więcej o prowadzącym na www.bielatowicz.com.

Więcej informacji o warsztatach na stronie: Akademia Nikona - Filmowanie lustrzanką.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Natura, miejsca, ludzie, czyli najlepsze zdjęcia z konkursu National Geographic Photo Contest 2018
7 Gru 2018
Poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji National Geographic Photo Contest. Finałowa galeria to zarówno piękne kadry, jak i przykład niszczącej działalności człowieka. Zobaczcie zwycięskie zdjęcia.
1
Oto wyniki Leica Street Photo 2018 - zobacz najlepsze polskie zdjęcia uliczne
28 Lis 2018
Dobiegła końca 8. edycja konkursu fotografii ulicznej organizowanego przez Leikę. Głównego zwycięzcę poznamy jutro, a już teraz możemy oglądać kompletną galerię finalistów.
4
Kalendarz Lavazza 2019 - natura jako sztuka w nowej, oryginalnej odsłonie
22 Lis 2018
4 kontynenty, 6 wyjątkowych instalacji artystycznych, kobiecie spojrzenie. Tak w skrócie można opisać najnowszą, zaskakująca edycję kalendarza Lavazza, za której sterami stanęła związana z National Geographic, sześciokrotna laureatka nagrody WPP Ami Vitale.
0
Natura na luzie, czyli nagrodzone zdjęcia w Comedy Wildlife Photography Awards
22 Lis 2018
Już po raz czwarty poznaliśmy laureatów Comedy Wildlife Photography Awards 2018 - jednego z najbardziej oryginalnych konkursów, ukazujących świat zwierząt w niecodziennej odsłonie.
0