Warsztaty "Filmowanie lustrzanką w praktyce"

Nowe warsztaty Akademii Nikona to propozycja dla wszystkich, którzy cieszą się z funkcji filmowania w swojej lustrzance, choć nie zawsze wiedzą, jak w pełni wykorzystywać jej możliwości. Uczestnicy czterodniowych warsztatów zaplanowanych na koniec maja (26-29.05) w Pieninach, będą mieli wyjątkową okazję zrealizować pierwsze fotokasty i wideokasty w tradycyjnej bacówce. Przewodnikiem po świecie nowych technologii w fotografii będzie Krystian Bielatowicz, którego fotokast "Pasterze" został wyróżniony w konkursie "Newsreportaż".
Majowe warsztaty Akademii Nikona to kompendium wiedzy z zakresu filmowania lustrzanką. Uczestnicy dowiedzą się, jak za pomocą lustrzanki nakręcić ciekawy fotokast. Zobaczą także, jakie dodatkowe akcesoria i obiektywy zwiększają komfort pracy i wzbogacają gotowy materiał video oraz nauczą się montować nagrane filmy, zdjęcia i dźwięk w interesujący fotokast lub wideokast.

Program zajęć łączy wprowadzenie teoretyczne, podczas którego uczestnicy zapoznają się ze sprzętem do filmowania, parametrami związanymi z filmowaniem oraz montażem, a także zagadnieniami kompozycji, światła i dźwięku z dużą ilością praktyki. Przez cztery dni, pod okiem Krystiana Bielatowicza, uczestnicy będą fotografować i filmować życie w bacówce, proces tradycyjnego przetwarzania owczego mleka oraz wypas owiec na pienińskich halach. Kameralna grupa gwarantuje duży komfort nauki.

Warsztaty "Filmowanie lustrzanką w praktyce" przeznaczone są dla osób początkujących oraz średniozaawansowanych w filmowaniu lustrzanką cyfrową.

Krystian Bielatowicz - fotograf, należący od 2006 roku do Kolektywu Fotografów Visavis.pl. Współpracuje na stałe z Nikon Polska oraz nowojorską organizacją Vision Project (www.visionproject.org). Publikował m.in. w National Geographic Polska, Newsweek Polska, Polityce oraz Dużym Formacie. Zdobyte nagrody i wyróżnienia: Grand Prix oraz I Nagroda w kategorii "Krajobraz" Międzynarodowego Konkursu Fotografii Górskiej "Przestrzeń Życia" 2008, BZWBK Press Foto 2007 (II nagroda w kategorii Społeczeństwo), Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic Polska 2007 (wyróżnienie w kategorii Extreme), Newsreportaż 2007 (II nagroda w kategorii Kultura). W tym roku został dwukrotnie wyróżniony drugą nagrodą w kategorii "Życie codzienne" oraz "Ludzie" konkursu Grand Press Photo 2010 oraz I nagrodą kategorii Portrety Fotoreportaż w BZ WBK Press Photo 2010. Więcej o prowadzącym na www.bielatowicz.com.

Więcej informacji o warsztatach na stronie: Akademia Nikona - Filmowanie lustrzanką.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Stanley Kubrick był także świetnym fotografem. Zobaczcie mniej znane oblicze kultowego reżysera
20 Sie 2018
“Mechaniczna Pomarańcza”, “2001: Odyseja kosmiczna”, “Oczy szeroko zamknięte” czy “Full Metal Jacket” to filmowe klasyki, znane niemal wszystkim. Znacznie mniej osób wie, że Stanley Kubrick swoją karierę zaczynał jako fotograf.
0
George Eastman Museum udostępnia serię filmów poświęconych największym przełomom w fotografii. Pozycja obowiązkowa!
14 Sie 2018
Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się jak długą drogę fotografia przeszła od czasów camery obscury aż do dzisiaj, zobaczcie dokumentalną serię stworzoną przez Goerge Eastman Museum. To fantastyczna podróż przez najważniejsze techniki i odkrycia, które zrewolucjonizowały to medium.
0
Tadeusz Rolke: „Sztuka nie polega na pokazywaniu piękna”
13 Sie 2018
Od czwartku, w warszawskiej galerii Le Guern można oglądać najnowszy projekt Tadeusza Rolke, jednego z mistrzów polskiej fotografii. W dniu wernisażu rozmawialiśmy z autorem o powstawaniu najnowszej serii.
0
Karen Miranda Rivadeneira odtwarza swoje dzieciństwo. "Pomysł ten zrodził się z rozmyślań o pamięci i jej niedoskonałości”
7 Sie 2018
“Uświadomiłam sobie, że brakuje mi wiedzy o mnie samej. Rozmyślając o pamięci i jej wadliwości, postanowiłam odkopać osobiste mity i rodzinne historie” - opowiada nam o swoim projekcie amerykańska fotograf.
0