Warsztaty "Filmowanie lustrzanką w praktyce"

Nowe warsztaty Akademii Nikona to propozycja dla wszystkich, którzy cieszą się z funkcji filmowania w swojej lustrzance, choć nie zawsze wiedzą, jak w pełni wykorzystywać jej możliwości. Uczestnicy czterodniowych warsztatów zaplanowanych na koniec maja (26-29.05) w Pieninach, będą mieli wyjątkową okazję zrealizować pierwsze fotokasty i wideokasty w tradycyjnej bacówce. Przewodnikiem po świecie nowych technologii w fotografii będzie Krystian Bielatowicz, którego fotokast "Pasterze" został wyróżniony w konkursie "Newsreportaż".
Majowe warsztaty Akademii Nikona to kompendium wiedzy z zakresu filmowania lustrzanką. Uczestnicy dowiedzą się, jak za pomocą lustrzanki nakręcić ciekawy fotokast. Zobaczą także, jakie dodatkowe akcesoria i obiektywy zwiększają komfort pracy i wzbogacają gotowy materiał video oraz nauczą się montować nagrane filmy, zdjęcia i dźwięk w interesujący fotokast lub wideokast.

Program zajęć łączy wprowadzenie teoretyczne, podczas którego uczestnicy zapoznają się ze sprzętem do filmowania, parametrami związanymi z filmowaniem oraz montażem, a także zagadnieniami kompozycji, światła i dźwięku z dużą ilością praktyki. Przez cztery dni, pod okiem Krystiana Bielatowicza, uczestnicy będą fotografować i filmować życie w bacówce, proces tradycyjnego przetwarzania owczego mleka oraz wypas owiec na pienińskich halach. Kameralna grupa gwarantuje duży komfort nauki.

Warsztaty "Filmowanie lustrzanką w praktyce" przeznaczone są dla osób początkujących oraz średniozaawansowanych w filmowaniu lustrzanką cyfrową.

Krystian Bielatowicz - fotograf, należący od 2006 roku do Kolektywu Fotografów Visavis.pl. Współpracuje na stałe z Nikon Polska oraz nowojorską organizacją Vision Project (www.visionproject.org). Publikował m.in. w National Geographic Polska, Newsweek Polska, Polityce oraz Dużym Formacie. Zdobyte nagrody i wyróżnienia: Grand Prix oraz I Nagroda w kategorii "Krajobraz" Międzynarodowego Konkursu Fotografii Górskiej "Przestrzeń Życia" 2008, BZWBK Press Foto 2007 (II nagroda w kategorii Społeczeństwo), Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic Polska 2007 (wyróżnienie w kategorii Extreme), Newsreportaż 2007 (II nagroda w kategorii Kultura). W tym roku został dwukrotnie wyróżniony drugą nagrodą w kategorii "Życie codzienne" oraz "Ludzie" konkursu Grand Press Photo 2010 oraz I nagrodą kategorii Portrety Fotoreportaż w BZ WBK Press Photo 2010. Więcej o prowadzącym na www.bielatowicz.com.

Więcej informacji o warsztatach na stronie: Akademia Nikona - Filmowanie lustrzanką.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Odkryj nieznane piękno świata w mikroskali na zdjęciach zwycięzców Nikon Small World 2018
15 Paź 2018
Konkurs Nikon Small World już od 1975 roku nagradza najlepsze zdjęcia tego, czego nie jesteśmy w stanie dostrzec gołym okiem. Zobaczcie najlepsze fotografie mikroskopowe tego roku. Polak wśród wyróżnionych.
0
Jacob Aue Sobol: „Gdy patrzę dziś na swoje aparaty, nawet nie chcę ich dotykać”
4 Paź 2018
O powodach odwieszenia aparatu na kołek, nowych początkach i łowieniu ryb, z fotografem Magnum Jacobem Aue Sobolem rozmawia Joanna Kinowska.
0
Michael Kowalczyk: „Fotografia jest niewyczerpanym źródłem wyzwań“
3 Paź 2018
Michael Kowalczyk urodził się w 1979 roku we Wrocławiu. Dziesięć lat później jego rodzina wyemigrowała do Niemiec, skąd Kowalczyk zaczął podróżować po całym świecie. Dziś z aparatem w ręku uwiecznia napotkane na całym globie sytuacje, promując jednocześnie fotografię uliczną.
0
Fotografie blokowisk z Radomia promują Apple. Rozmawialiśmy z ich autorem Patrykiem Wikalińskim
2 Paź 2018
- Próbuję za pomocą koloru i perspektywy zmieniać rzeczywistość - mówi pochodzący z Radomia Patryk Wikaliński, który został wyróżniony przez firmę Apple. Jego seria minimalistycznych, utrzymanych w pastelowych barwach zdjęć radomskich blokowisk, jest częścią kampanii „Shot on iPhone”. Zapytaliśmy autora zdjęć, jak to się stało, że technologiczny gigant dostrzegł jego twórczość.
0