Premiera książki "Nowoczesna fotografia portretowa. Stylizacja, techniki oświetlenie"

Dziś ukazuje się najnowszy poradnik wydawnictwa Galaktyka. W książce "Nowoczesna fotografia portretowa. Stylizacja, techniki oświetlenie" znajdziesz zbiór inspirujących portretów oraz wskazówki ekspertów na temat technik fotograficznych i sprzętu, wraz z przedstawionymi krok po kroku sposobami realizacji konkretnych zdjęć.

Z pewnością często się zastanawiałeś, jak zostało zrobione zdjęcie, które zwróciło twoją uwagę. W pierwszej części książki "Nowoczesna fotografia portretowa. Stylizacja, techniki oświetlenie" znajdziesz dokładne opisy przykładowych portretów, zarówno studyjnych, jak i tych wykonanych w plenerze przy użyciu mieszanego oświetlenia. Autorzy przedstawiają genezę fotografii, okoliczności w jakich powstawała i zdradzają parametry techniczne zrealizowanego w konkretnym stylu ujęcia.

Druga część poświęcona jest poszczególnym etapom pracy fotografa: począwszy od zdobycia zlecenia, poprzez poszukiwanie lokalizacji i prawidłowe naświetlenie, aż do analizy zdjęć oraz postprodukcji. Tutaj znajdziesz też odpowiedź na pytanie, czym powinieneś się kierować przy wyborze profesjonalnego sprzętu, który w przyszłości pozwoli ci utrzymywać się z fotografowania.

Najnowszy poradnik wydawnictwa Galaktyka to:
  • Zbiór inspirujących portretów, zrealizowanych w najróżnorodniejszych stylach
  • Zdjęcia opatrzone szczegółowymi informacjami technicznymi oraz trójwymiarowymi ilustracjami
  • Wskazówki ekspertów na temat technik fotograficznych i sprzętu, wraz z przedstawionymi krok po kroku sposobami realizacji konkretnych zdjęć
  • Lektura obowiązkowa dla amatorów i profesjonalistów, chcących poprawić swój fotograficzny warsztat

James Cheadle, Peter Travers
Nowoczesna fotografia portretowa. Stylizacja, techniki oświetlenie
Cena detaliczna: 59,90zł
Ilość stron: 176
Format: 227x275
Oprawa: miękka

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nagrody Warszawskiego Maratonu Fotograficznego przyznane. Zobaczcie zwycięskie prace
14 Cze 2018
Poznaliśmy laureatów pierwszej polskiej edycji znanego na świecie konkursu organizowanego w formie maratonu fotograficznego.
0
Kilkudziesięciu Polaków nagrodzonych w prestiżowym konkursie PX3 Prix de la Photographie, Paris 2018
13 Cze 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych europejskich konkursów fotograficznych. Wśród wyróżnionych nie zabrakło Polaków. Można powiedzieć, że jest ich wręcz zatrzęsienie.
0
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zdjęcia tegorocznych finalistów
11 Cze 2018
Poznaliśmy nazwiska i prace 12 fotografów, którzy powalczą o 25 tys. euro w tegorocznej odsłonie jednego z najbardziej prestiżowych konkursów na świecie. Zobaczcie cykle, które podbiły serca jurorów.
0
Nie żyje David Douglas Duncan. Legendarny amerykański fotoreporter zmarł w wieku 102 lat
11 Cze 2018
David Douglas Duncan to legenda amerykańskiej fotografii. Był jednym z najbardziej znaczących fotoreporterów XX wieku. Jego materiał zebrany podczas wojny w Korei posłużył za podstawę albumu „This is War“ - jednej z najważniejszych publikacji fotograficznych ubiegłego stulecia. Duncan zmarł w wieku 102 lat.
0