FOTOszkoła Cyfrowe.pl - rusza kolejna edycja warsztatów z Canonem

Sklep Cyfrowe.pl oraz Canon Polska zapraszają na kolejny cykl bezpłatnych warsztatów fotograficznych, które odbędą się w Lublinie, Warszawie, Toruniu i Olsztynie. Poprowadzi je znany czytelnikom fotopolis.pl Wojtek Tkaczyński.
Rusza kolejna FOTOszkoła sklepu Cyfrowe.pl i firmy Canon Polska. To cykl darmowych, jednodniowych warsztatów prowadzonych przez doskonale znanego czytelnikom fotopolis.pl Wojtka Tkaczyńskiego. Każde ze spotkań ma swój własny temat przewodni i składa się z następujących części: wykładu teoretycznego, warsztatów praktycznych (modelka, studio, plener) oraz prezentacji nowości firmy Canon. Warsztaty są skierowane do średniozaawansowanych i zaawansowanych pasjonatów fotografii (raczej dla użytkowników lustrzanek). Każdy uczestnik powinien przyjść z własnym aparatem. Oto terminarz warsztatów:
  • 16.10 - Lublin - Architektura i krajobraz
  • 17.10 - Warszawa - Sprzęt i technika a wizja i styl, czyli co to znaczy być dziś fotografem
  • 06.11 - Toruń - Ruch w obiektywie
  • 07.11 - Olsztyn - Fotografia nocna
Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest poprawne wypełnienie formularza zgłoszeniowego 
i otrzymanie potwierdzenia udziału droga mailową. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie organizatora.


Informacja prasowa sklepu Cyfrowe.pl"

Gdańsk, 17.09.2010 roku

FOTOszkoła Cyfrowe.pl

Warsztaty fotograficzne z Canonem


Sklep Cyfrowe.pl i Canon Polska zapraszają do udziału w trzeciej już edycji "FOTOszkoły Cyfrowe.pl". To cykl bezpłatnych warsztatów fotograficznych, które odbędą się w czterech miastach w Polsce.

Poprzednie dwie edycje (łącznie 9 spotkań) cieszyły się ogromnym powodzeniem i były bardzo dobrze ocenione przez uczestników. FOTOszkoła to cykl jednodniowych bezpłatnych warsztatów fotograficznych. Spotkania są przeznaczone dla średniozaawansowanych i zaawansowanych amatorów fotografii cyfrowej, przede wszystkim użytkowników lustrzanek. Każde spotkanie ma swój wiodący temat, który jest przedmiotem wykładu i części praktycznej. Omawiane są również podstawowe kwestie ważne przy wykonywaniu każdej fotografii jak przysłona, ekspozycja, czas otwarcia migawki itp. Wszystkie spotkania poprowadzi Wojtek Tkaczyński, znany łódzki fotograf i wykładowca wyższych uczelni.

Harmonogram i tematyka spotkań jest następująca:

16.10. - Lublin - Architektura i krajobraz
17.10. - Warszawa - Sprzęt i technika a wizja i styl, czyli co to znaczy być dziś fotografem
06.11. - Toruń - Ruch w obiektywie
07.11. - Olsztyn - Fotografia nocna

Każde spotkanie podzielone jest na trzy części:
- wykład teoretyczny
- warsztaty praktyczne (w plenerze i w studiu)
- prezentacja nowości firmy CANON

Uczestnicy przychodzą z własnymi aparatami. Na każdym spotkaniu będzie obecna modelka. Po części warsztatowej następować będzie ocena wyników pleneru czyli zdjęć uczestników. Dla autorów najlepszych zdjęć przewidziane są atrakcyjne nagrody od Canon Polska i Cyfrowe.pl.

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest poprawne wypełnienie formularza zgłoszeniowego i otrzymanie potwierdzenia udziału droga mailową.

Rejestracja i więcej informacji nt. warsztatów na stronie Cyfrowe.pl: http://www.cyfrowe.pl/warsztatycanon.html


O prowadzącym
Wojtek Tkaczyński fotografuje od ponad 20. lat. Jego ulubiony temat to krajobrazy, które prezentuje w postaci archiwalnych tonowanych odbitek na papierze barytowym. Należy do Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego. Pisze o fotografii dla miesięczników "Pozytyw" i "Digital Foto Video" oraz dla portali internetowych "Fotopolis.pl" i "Szerokikadr.pl". Juror wielu konkursów fotograficznych m.in. europejskiego AGFA Portrait Award 2000. Uczy fotografii w Europejskiej Akademii Fotografii oraz na łódzkiej "Filmówce".
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Inspiracja na dziś: Drew Doggett - „In the Realm of Legends"
19 Paź 2018
Mimo, że otaczają je laguny lodowcowe i nieziemskie kolory, te zwierzęta zdają się nie zwracać uwagi na przytłaczające je piękno. Są nieodrębną częścią rozległego islandzkiego krajobrazu, dla przyjezdnych kojarząc się raczej z surrealnymi wytworami ich wyobraźni. Drew Doggett, amerykański fotograf i filmowiec, uchwycił te piękne konie w serii “In the Realm of Legends”.
0
Adrian Wykrota: “Przykro mi, że już nie umiemy rozmawiać, a Polska to przecież taki fajny kraj”
18 Paź 2018
“Doszliśmy do wniosku, że w tych dynamicznych i ważnych czasach musimy opublikować dokumentalne wypowiedzi fotografów o Polsce i nadać im bezkompromisową, fizyczną formę książek” - piszą autorzy serii wydawniczej o Polsce, dobrani przez fundację PIX.HOUSE. Z Adrianem Wykrotą, autorem jednej z publikowanych już książek rozmawiamy o powstawaniu serii i dalszych planach.
0
Taylor Wessing Photographic Portrait Prize 2018 - zobacz piękno współczesnego portretu
18 Paź 2018
Alice Mann została laureatką tegorocznej prestiżowej nagrody Taylor Wessing Photographic Portrait Prize. Po raz pierwszy w historii konkursu jurorzy nagrodzili nie pojedynczy portret, a serię czterech zdjęć przedstawiających młode mażoretki z Południowej Afryki.
0
Piękna i zagrożona - natura na zdjęciach zwycięzców Wildlife Photographer of the Year 2018
17 Paź 2018
Organizowany od pół wieku przez Muzeum Historii Naturalnej w Londynie konkurs Wildlife Photographer of the Year, co roku oferuje nam unikalne spojrzenie na piękno i problemy dzikiego życia na naszej planecie. Fotografie nagrodzone w 54. edycji to nie tylko piękne kadry, ale i trudne tematy.
0