FOTOszkoła Cyfrowe.pl - rusza kolejna edycja warsztatów z Canonem

Sklep Cyfrowe.pl oraz Canon Polska zapraszają na kolejny cykl bezpłatnych warsztatów fotograficznych, które odbędą się w Lublinie, Warszawie, Toruniu i Olsztynie. Poprowadzi je znany czytelnikom fotopolis.pl Wojtek Tkaczyński.
Rusza kolejna FOTOszkoła sklepu Cyfrowe.pl i firmy Canon Polska. To cykl darmowych, jednodniowych warsztatów prowadzonych przez doskonale znanego czytelnikom fotopolis.pl Wojtka Tkaczyńskiego. Każde ze spotkań ma swój własny temat przewodni i składa się z następujących części: wykładu teoretycznego, warsztatów praktycznych (modelka, studio, plener) oraz prezentacji nowości firmy Canon. Warsztaty są skierowane do średniozaawansowanych i zaawansowanych pasjonatów fotografii (raczej dla użytkowników lustrzanek). Każdy uczestnik powinien przyjść z własnym aparatem. Oto terminarz warsztatów:
  • 16.10 - Lublin - Architektura i krajobraz
  • 17.10 - Warszawa - Sprzęt i technika a wizja i styl, czyli co to znaczy być dziś fotografem
  • 06.11 - Toruń - Ruch w obiektywie
  • 07.11 - Olsztyn - Fotografia nocna
Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest poprawne wypełnienie formularza zgłoszeniowego 
i otrzymanie potwierdzenia udziału droga mailową. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie organizatora.


Informacja prasowa sklepu Cyfrowe.pl"

Gdańsk, 17.09.2010 roku

FOTOszkoła Cyfrowe.pl

Warsztaty fotograficzne z Canonem


Sklep Cyfrowe.pl i Canon Polska zapraszają do udziału w trzeciej już edycji "FOTOszkoły Cyfrowe.pl". To cykl bezpłatnych warsztatów fotograficznych, które odbędą się w czterech miastach w Polsce.

Poprzednie dwie edycje (łącznie 9 spotkań) cieszyły się ogromnym powodzeniem i były bardzo dobrze ocenione przez uczestników. FOTOszkoła to cykl jednodniowych bezpłatnych warsztatów fotograficznych. Spotkania są przeznaczone dla średniozaawansowanych i zaawansowanych amatorów fotografii cyfrowej, przede wszystkim użytkowników lustrzanek. Każde spotkanie ma swój wiodący temat, który jest przedmiotem wykładu i części praktycznej. Omawiane są również podstawowe kwestie ważne przy wykonywaniu każdej fotografii jak przysłona, ekspozycja, czas otwarcia migawki itp. Wszystkie spotkania poprowadzi Wojtek Tkaczyński, znany łódzki fotograf i wykładowca wyższych uczelni.

Harmonogram i tematyka spotkań jest następująca:

16.10. - Lublin - Architektura i krajobraz
17.10. - Warszawa - Sprzęt i technika a wizja i styl, czyli co to znaczy być dziś fotografem
06.11. - Toruń - Ruch w obiektywie
07.11. - Olsztyn - Fotografia nocna

Każde spotkanie podzielone jest na trzy części:
- wykład teoretyczny
- warsztaty praktyczne (w plenerze i w studiu)
- prezentacja nowości firmy CANON

Uczestnicy przychodzą z własnymi aparatami. Na każdym spotkaniu będzie obecna modelka. Po części warsztatowej następować będzie ocena wyników pleneru czyli zdjęć uczestników. Dla autorów najlepszych zdjęć przewidziane są atrakcyjne nagrody od Canon Polska i Cyfrowe.pl.

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest poprawne wypełnienie formularza zgłoszeniowego i otrzymanie potwierdzenia udziału droga mailową.

Rejestracja i więcej informacji nt. warsztatów na stronie Cyfrowe.pl: http://www.cyfrowe.pl/warsztatycanon.html


O prowadzącym
Wojtek Tkaczyński fotografuje od ponad 20. lat. Jego ulubiony temat to krajobrazy, które prezentuje w postaci archiwalnych tonowanych odbitek na papierze barytowym. Należy do Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego. Pisze o fotografii dla miesięczników "Pozytyw" i "Digital Foto Video" oraz dla portali internetowych "Fotopolis.pl" i "Szerokikadr.pl". Juror wielu konkursów fotograficznych m.in. europejskiego AGFA Portrait Award 2000. Uczy fotografii w Europejskiej Akademii Fotografii oraz na łódzkiej "Filmówce".
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
George Eastman Museum udostępnia serię filmów poświęconych największym przełomom w fotografii. Pozycja obowiązkowa!
14 Sie 2018
Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się jak długą drogę fotografia przeszła od czasów camery obscury aż do dzisiaj, zobaczcie dokumentalną serię stworzoną przez Goerge Eastman Museum. To fantastyczna podróż przez najważniejsze techniki i odkrycia, które zrewolucjonizowały to medium.
0
Tadeusz Rolke: „Sztuka nie polega na pokazywaniu piękna”
13 Sie 2018
Od czwartku, w warszawskiej galerii Le Guern można oglądać najnowszy projekt Tadeusza Rolke, jednego z mistrzów polskiej fotografii. W dniu wernisażu rozmawialiśmy z autorem o powstawaniu najnowszej serii.
0
Karen Miranda Rivadeneira odtwarza swoje dzieciństwo. "Pomysł ten zrodził się z rozmyślań o pamięci i jej niedoskonałości”
7 Sie 2018
“Uświadomiłam sobie, że brakuje mi wiedzy o mnie samej. Rozmyślając o pamięci i jej wadliwości, postanowiłam odkopać osobiste mity i rodzinne historie” - opowiada nam o swoim projekcie amerykańska fotograf.
0
Marcin Walko jako jedyny Polak dokumentował upamiętnienie ofiar masakry w Srebrenicy. Zobaczcie zdjęcia z projektu “Parcela M11”
3 Sie 2018
W lipcu 1995 roku serbskie oddziały paramilitarne w okolicach Srebrenicy wymordowały kilka tysięcy Muzułmanów. Co roku drogą, którą wówczas próbowały ratować się ofiary odbywa się symboliczna pielgrzymka. W tym roku, jako jedyny Polak miał okazję dokumentować ją Marcin Walko.
1