FOTOszkoła Cyfrowe.pl - rusza kolejna edycja warsztatów z Canonem

Sklep Cyfrowe.pl oraz Canon Polska zapraszają na kolejny cykl bezpłatnych warsztatów fotograficznych, które odbędą się w Lublinie, Warszawie, Toruniu i Olsztynie. Poprowadzi je znany czytelnikom fotopolis.pl Wojtek Tkaczyński.
Rusza kolejna FOTOszkoła sklepu Cyfrowe.pl i firmy Canon Polska. To cykl darmowych, jednodniowych warsztatów prowadzonych przez doskonale znanego czytelnikom fotopolis.pl Wojtka Tkaczyńskiego. Każde ze spotkań ma swój własny temat przewodni i składa się z następujących części: wykładu teoretycznego, warsztatów praktycznych (modelka, studio, plener) oraz prezentacji nowości firmy Canon. Warsztaty są skierowane do średniozaawansowanych i zaawansowanych pasjonatów fotografii (raczej dla użytkowników lustrzanek). Każdy uczestnik powinien przyjść z własnym aparatem. Oto terminarz warsztatów:
  • 16.10 - Lublin - Architektura i krajobraz
  • 17.10 - Warszawa - Sprzęt i technika a wizja i styl, czyli co to znaczy być dziś fotografem
  • 06.11 - Toruń - Ruch w obiektywie
  • 07.11 - Olsztyn - Fotografia nocna
Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest poprawne wypełnienie formularza zgłoszeniowego 
i otrzymanie potwierdzenia udziału droga mailową. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie organizatora.


Informacja prasowa sklepu Cyfrowe.pl"

Gdańsk, 17.09.2010 roku

FOTOszkoła Cyfrowe.pl

Warsztaty fotograficzne z Canonem


Sklep Cyfrowe.pl i Canon Polska zapraszają do udziału w trzeciej już edycji "FOTOszkoły Cyfrowe.pl". To cykl bezpłatnych warsztatów fotograficznych, które odbędą się w czterech miastach w Polsce.

Poprzednie dwie edycje (łącznie 9 spotkań) cieszyły się ogromnym powodzeniem i były bardzo dobrze ocenione przez uczestników. FOTOszkoła to cykl jednodniowych bezpłatnych warsztatów fotograficznych. Spotkania są przeznaczone dla średniozaawansowanych i zaawansowanych amatorów fotografii cyfrowej, przede wszystkim użytkowników lustrzanek. Każde spotkanie ma swój wiodący temat, który jest przedmiotem wykładu i części praktycznej. Omawiane są również podstawowe kwestie ważne przy wykonywaniu każdej fotografii jak przysłona, ekspozycja, czas otwarcia migawki itp. Wszystkie spotkania poprowadzi Wojtek Tkaczyński, znany łódzki fotograf i wykładowca wyższych uczelni.

Harmonogram i tematyka spotkań jest następująca:

16.10. - Lublin - Architektura i krajobraz
17.10. - Warszawa - Sprzęt i technika a wizja i styl, czyli co to znaczy być dziś fotografem
06.11. - Toruń - Ruch w obiektywie
07.11. - Olsztyn - Fotografia nocna

Każde spotkanie podzielone jest na trzy części:
- wykład teoretyczny
- warsztaty praktyczne (w plenerze i w studiu)
- prezentacja nowości firmy CANON

Uczestnicy przychodzą z własnymi aparatami. Na każdym spotkaniu będzie obecna modelka. Po części warsztatowej następować będzie ocena wyników pleneru czyli zdjęć uczestników. Dla autorów najlepszych zdjęć przewidziane są atrakcyjne nagrody od Canon Polska i Cyfrowe.pl.

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest poprawne wypełnienie formularza zgłoszeniowego i otrzymanie potwierdzenia udziału droga mailową.

Rejestracja i więcej informacji nt. warsztatów na stronie Cyfrowe.pl: http://www.cyfrowe.pl/warsztatycanon.html


O prowadzącym
Wojtek Tkaczyński fotografuje od ponad 20. lat. Jego ulubiony temat to krajobrazy, które prezentuje w postaci archiwalnych tonowanych odbitek na papierze barytowym. Należy do Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego. Pisze o fotografii dla miesięczników "Pozytyw" i "Digital Foto Video" oraz dla portali internetowych "Fotopolis.pl" i "Szerokikadr.pl". Juror wielu konkursów fotograficznych m.in. europejskiego AGFA Portrait Award 2000. Uczy fotografii w Europejskiej Akademii Fotografii oraz na łódzkiej "Filmówce".
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
1
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
3