Nokia Lumia 930 - test

Lumia 930 to kolejna generacja zaawansowanego modelu Nokii. Aparat oferuje dużą matrycę, stabilizację obrazu oraz rozbudowany tryb fotograficzny. Zobaczcie, jak Nokia Lumia 930 poradziła sobie w naszym teście.

Autor: Michał Chrzanowski

6 Luty 2015
Artykuł na: 17-22 minuty
Spis treści

 

Lumia 930 została wyposażona w 5-calowy ekran Full HD, aparat PureView o rozdzielczości 20 megapikseli oraz optyczną stabilizację obrazu. Ponadto, telefon korzysta z czterordzeniowego procesora Snapdragon 800 o częstotliwości taktowania 2200 MHz. Wszystko zamknięto w eleganckiej i stosunkowo lekkiej konstrukcji, która ma grubość 9,8 mm i waży 167 g. System operacyjny z jakiego korzysta telefon to Windows Phone 8.1 (Lumia Cyan).

Lumia 930 jest dostępna w czterech wariantach kolorystycznych: białym, czarnym, jaskrawopomarańczowym i jaskrawozielonym (testowanym przez nas). Smartfon tworzy jednobryłową konstrukcję, przez co nie będziemy w stanie wymienić obudowy oraz baterii. Cena w polskiej dystrybucji wynosi od 1500 zł do 1900 zł.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Urządzenie może stanowić konkurencję dla iPhone 6 i iPhone 6 Plus, LG G3, Sony Xperia Z3 i Z3 Compact oraz Samsunga Galaxy S5.

W teście skupiliśmy się na fotograficznych możliwościach Nokii Lumia 930, pomijając tym samym wszystkie inne funkcje smartfona.

Parametry Nokii Lumia 930:

  • Wymiary: 137 x 71 x 9,8 mm
  • Waga: 167 g
  • Wyświetlacz: 5-calowy, Full HD TrueColor, rozdzielczość: 1920x1080 pikseli
  • System operacyjny: Windows Phone 8.1 (Lumia Cyan)
  • Aparat:[LST

]

Test składa się z następujących części:

1. Wstęp

2. Ergonomia, wykonanie

3. Tryb fotografowania i użytkowanie

4. Jakość zdjęć

5. Reprodukcja szczegółów i odwzorowanie kolorów

6. Porównanie z...

7. Podsumowanie

8. Zdjęcia przykładowe

Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Huawei P60 Pro - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Huawei P60 Pro - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
W temacie fotografii smartfonowej Huawei jest synonimem jakości i innowacji. Najnowszy flagowiec to m.in. pierwszy tak jasny teleobiektyw,...
17
Oppo Find N2 Flip - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Oppo Find N2 Flip - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Find N2 Flip to pierwszy składany smartfon Oppo dostępny na rynku międzynarodowym. Otrzymał główny aparat z flagowca i chce zmienić podejście do fotografowania...
9
Vivo X80 Pro 5G - pierwsze zdjęcia testowe [RAW]
Vivo X80 Pro 5G - pierwsze zdjęcia testowe [RAW]
Nowy flagowiec chińskiego producenta debiutuje właśnie na polskim rynku. Przyglądamy się możliwościom modułu fotograficznego opracowanego wspólnie z renomowaną, niemiecką pracownią Carl Zeiss....
52
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)