Nokia Lumia 930 - test

Lumia 930 to kolejna generacja zaawansowanego modelu Nokii. Aparat oferuje dużą matrycę, stabilizację obrazu oraz rozbudowany tryb fotograficzny. Zobaczcie, jak Nokia Lumia 930 poradziła sobie w naszym teście.
1

Autor: Michał Chrzanowski

6 Luty 2015
Artykuł na: 17-22 minuty

1. Wstęp

 

Lumia 930 została wyposażona w 5-calowy ekran Full HD, aparat PureView o rozdzielczości 20 megapikseli oraz optyczną stabilizację obrazu. Ponadto, telefon korzysta z czterordzeniowego procesora Snapdragon 800 o częstotliwości taktowania 2200 MHz. Wszystko zamknięto w eleganckiej i stosunkowo lekkiej konstrukcji, która ma grubość 9,8 mm i waży 167 g. System operacyjny z jakiego korzysta telefon to Windows Phone 8.1 (Lumia Cyan).

Lumia 930 jest dostępna w czterech wariantach kolorystycznych: białym, czarnym, jaskrawopomarańczowym i jaskrawozielonym (testowanym przez nas). Smartfon tworzy jednobryłową konstrukcję, przez co nie będziemy w stanie wymienić obudowy oraz baterii. Cena w polskiej dystrybucji wynosi od 1500 zł do 1900 zł.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Urządzenie może stanowić konkurencję dla iPhone 6 i iPhone 6 Plus, LG G3, Sony Xperia Z3 i Z3 Compact oraz Samsunga Galaxy S5.

W teście skupiliśmy się na fotograficznych możliwościach Nokii Lumia 930, pomijając tym samym wszystkie inne funkcje smartfona.

Parametry Nokii Lumia 930:

  • Wymiary: 137 x 71 x 9,8 mm
  • Waga: 167 g
  • Wyświetlacz: 5-calowy, Full HD TrueColor, rozdzielczość: 1920x1080 pikseli
  • System operacyjny: Windows Phone 8.1 (Lumia Cyan)
  • Aparat:[LST

]

Test składa się z następujących części:

1. Wstęp

2. Ergonomia, wykonanie

3. Tryb fotografowania i użytkowanie

4. Jakość zdjęć

5. Reprodukcja szczegółów i odwzorowanie kolorów

6. Porównanie z...

7. Podsumowanie

8. Zdjęcia przykładowe

Poprzednia

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Sony Xperia 1 II - zdjęcia przykładowe
Sony Xperia 1 II - zdjęcia przykładowe
Najnowsza flagowa Xperia to telefon, którym producent wracać ma do boju o miano najlepszego fotograficznego smartfona. Mieliśmy już okazję sprawdzić, jak radzi sobie w...
14
4
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3...
5
2
Huawei P20 Pro - test
Huawei P20 Pro - test
Huawei P20 Pro, który jako pierwszy na rynku wyposażony został w 3 moduły aparatów i “sztuczną inteligencję”, na nowo definiować ma pojęcie fotograficznego smartfona....
18
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)