Test aparatu Samsung Digimax i6PMP

Digimax i6 PMP jest najnowszym przedstawicielem super płaskiej serii "i" Samsung. Serii, którą cechują coraz to wymyślniejsze właściwości multimedialne. Zapraszamy do lektury testu, w którym postaramy się sprawdzić co potrafi ten 6-megapikselowy aparat z trzykrotnym obiektywem.
0
Piotr Mackiewicz
20 Czerwiec 2006
Artykuł na: 23-28 minut
5. Podsumowanie i ocena

Samsung Digimax i6 PMP jest aparatem kieszonkowym przeznaczonym do codziennego użytku. Na słowa uznania zasługuje jego nowoczesna budowa. Konstruktorzy zadbali o to, aby przy eleganckim wyglądzie ich nowa propozycja była wygodna. Aparat między innymi dzięki wyprofilowanej obudowie pewnie leży w dłoni. Rozłożenie przycisków funkcyjnych jest przemyślane i sprzyja wygodzie użytkownika. Obsługa aparatu jest prosta i intuicyjna. Należy dodać fakt, że Digimax i6 ma polskie menu, co jest niewątpliwym atutem. Na pochwały zasługuje również 2,5-calowy monitor wyświetlający bardzo czytelny obraz w postaci zdjęć i filmów. W tym miejscu podkreślić należy także dodatkowe funkcje multimedialne. Wprawdzie samej muzyce oraz konwertowanym klipowm filmowych nie poświęciliśmy zbyt wiele uwagi, trzeba przyznać, iż jest to bardzo niekonwencjonalny a zarazem użyteczny dodatek.Do jakości obrazu nie można mieć zastrzeżeń przy małych wartościach czułości ISO 50 i ISO 100. Reprodukcja kolorów jest poprawna, automatyka balansu bieli spisuje się dobrze, ostrość jest na zadowalającym poziomie. Problemy pojawiają się przy wyższych czułościach. Gdy zastosujemy ISO 200 jakość obrazu jest jeszcze do zaakceptowania. Natomiast przy ustawieniu ekwiwalentu czułości ISO 400 spada jakość i ostrość, a wiec zdolność do odwzorowania szczegółów. Wadą, którą musimy odnotować jest również spadek jakości obrazu w rogach kadru przy zastosowaniu szerokiego kąta. Jednakże jest to wada często spotykana w tej klasie aparatów, a w testowanym Digimaksie przyjmuje wyróżniający go poziom.

Podsumowując, Samsung Digimax i6PMP jest niezwykle ciekawym rozwiązaniem multimedialnym, które pozwala na czerpanie radości z muzyki i filmu, dając jednocześnie użytkownikowi dobre możliwości fotograficzne. Ocena w teście DIWA 5 (72%)

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Nikon Z50 - pierwsze wrażenia
Nikon Z50 - pierwsze wrażenia
Po pełnej klatce przyszła pora na APS-C. Nikon pozbywa się lustra z korpusów średniej półki, a nowy Z50 ma być odpowiednikiem linii D7000 z mniejszym i lżejszym...
10
0
Sony A6400 - test aparatu
Sony A6400 - test aparatu
Następca modelu A6300 ma być doskonałym aparatem dla wymagającego amatora i pierwszym wyborem vlogera. Ciągle jednak pod pewnymi względami ustępuje obecnemu od dwóch...
6
2
Canon EOS M6 Mark II - zdjęcia przykładowe
Canon EOS M6 Mark II - zdjęcia przykładowe
Najnowszy Canon EOS M6 Mark II, to obok modelu 90D jedyny na rynku aparat z matrycą APS-C o rozdzielczości 32 Mp. Zobaczcie, jak radzi sobie w praktyce.
8
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)