Test aparatu Samsung Digimax i6PMP

Digimax i6 PMP jest najnowszym przedstawicielem super płaskiej serii "i" Samsung. Serii, którą cechują coraz to wymyślniejsze właściwości multimedialne. Zapraszamy do lektury testu, w którym postaramy się sprawdzić co potrafi ten 6-megapikselowy aparat z trzykrotnym obiektywem.
5. Podsumowanie i ocena

Samsung Digimax i6 PMP jest aparatem kieszonkowym przeznaczonym do codziennego użytku. Na słowa uznania zasługuje jego nowoczesna budowa. Konstruktorzy zadbali o to, aby przy eleganckim wyglądzie ich nowa propozycja była wygodna. Aparat między innymi dzięki wyprofilowanej obudowie pewnie leży w dłoni. Rozłożenie przycisków funkcyjnych jest przemyślane i sprzyja wygodzie użytkownika. Obsługa aparatu jest prosta i intuicyjna. Należy dodać fakt, że Digimax i6 ma polskie menu, co jest niewątpliwym atutem. Na pochwały zasługuje również 2,5-calowy monitor wyświetlający bardzo czytelny obraz w postaci zdjęć i filmów. W tym miejscu podkreślić należy także dodatkowe funkcje multimedialne. Wprawdzie samej muzyce oraz konwertowanym klipowm filmowych nie poświęciliśmy zbyt wiele uwagi, trzeba przyznać, iż jest to bardzo niekonwencjonalny a zarazem użyteczny dodatek.Do jakości obrazu nie można mieć zastrzeżeń przy małych wartościach czułości ISO 50 i ISO 100. Reprodukcja kolorów jest poprawna, automatyka balansu bieli spisuje się dobrze, ostrość jest na zadowalającym poziomie. Problemy pojawiają się przy wyższych czułościach. Gdy zastosujemy ISO 200 jakość obrazu jest jeszcze do zaakceptowania. Natomiast przy ustawieniu ekwiwalentu czułości ISO 400 spada jakość i ostrość, a wiec zdolność do odwzorowania szczegółów. Wadą, którą musimy odnotować jest również spadek jakości obrazu w rogach kadru przy zastosowaniu szerokiego kąta. Jednakże jest to wada często spotykana w tej klasie aparatów, a w testowanym Digimaksie przyjmuje wyróżniający go poziom.

Podsumowując, Samsung Digimax i6PMP jest niezwykle ciekawym rozwiązaniem multimedialnym, które pozwala na czerpanie radości z muzyki i filmu, dając jednocześnie użytkownikowi dobre możliwości fotograficzne. Ocena w teście DIWA 5 (72%)

Komentarze
Polecane artykuły
Łukasz Bożycki: pierwsza zima z Olympusem OM-D E-M1X
6 Kwi 2019
Fotografia przyrodnicza to pasmo niepowodzeń, które od czasu do czasu przerywane jest drobnym sukcesem. W dużym stopniu zależy on od możliwości i znajomości naszego sprzętu.
2
Okiem zawodowca: Lumix S1 i S1R
28 Mar 2019
Fotografka National Geographic, kreatywny portrecista, utytułowany fotoreporter publikujący w prasie... Zobaczcie, co o nowych pełnoklatkowych korpusach Panasonic mówią profesjonalni fotografowie.
0
Obiektyw do zadań specjalnych, czyli Venus Optics Laowa 25 mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro i powiększenie 5:1 w praktyce
20 Mar 2019
Venus Optics Laowa 25 mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro to jedno z niewielu specjalistycznych szkieł kierowanych do miłośników ekstremalnych powiększeń na rynku. Jest przy tym konstrukcją znacznie nowszą i tańszą od swojego konkurenta. Zobaczcie, na co je stać.
6
Galeria zdjęć w twoim salonie? Oto przyjazne dla portfela wydruki, dzięki którym stworzysz prywatną wystawę
6 Mar 2019
Dostępność usług drukowania takich jak MojObraz.pl pozwala nam stworzyć z salony własną salę wystawową. Przyjazne portfelowi, szybkie i łatwe z punktu widzenia klienta - nie ma powodu, dla którego nie warto by było spróbować.
0