Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Samsung i7 - kolejne multimedialne cacko

0

Autor: Tomasz Gutkowski

30 Styczeń 2007
Artykuł na: 6-9 minut
Samsung nie ustaje w walce o serca i portfele użytkowników aparatów cyfrowych. Wśród trzech zaprezentowanych dziś modeli znalazł się kieszonkowy, multimedialny model Samsung i7 będący następcą popularnego i6 PMP. Nieprzeciętny design, 7 megapikseli, 3-krotny zoom optyczny, 450 MB pamięci wbudowanej i multimedialna funkcjonalność zjednają mu na pewno rzesze fanów.

I jak tu po raz kolejny nie zachwycać się nad pomysłowością konstruktorów z firmy Samsung? Pokazany dziś model i7 nie jest co prawda oficjalnie częścią linii NV, jednak wykończenie i ogólna koncepcja produktu wyraźnie do NV nawiązują (zresztą tak oznaczony jest obiektyw z 3-krotnym zbliżeniem optycznym). Niewątpliwie największe wrażenie robi obrotowy, 3-calowy wyświetlacz, który sprawia, że Samsung i7 przypomina hybrydę aparatu z palmtopem.

Nie jest to jeszcze komputer, ale ilość zastosowań jest imponująca. Miłośnicy fotografowania mają do dyspozycji matrycę 7 Mp oraz schowany w całości wewnątrz obudowy obiektyw z 3-krotnym zbliżeniem. Amatorzy filmowania mogą skorzystać z trybu wideo z rejestracją SVGA (800 x 600) w formacie MPEG-4. Podobnie jak inne modele tej serii i7 oferuje liczne tryby edycji filmu (wstrzymanie, ponowne nagrywanie, przycinanie i łączenie itd.). Po obróceniu modułu z wyświetlaczem o 90 stopni nasz bohater zamieni się w odtwarzacz MP3.

Samsung i7 i obrotowy wyświetlacz

Interesującą nowością jest funkcja Tour Guide czyli przewodnik turystyczny. Aparat posiada zapisane informacje o 4500 ciekawych miejsc w 30 krajach, a za pomocą sieci można tę listę wydłużyć. Trudno powiedzieć czy technologia ta znajdzie uznanie w oczach klientów, ale na pewno nie można odmówić konstruktorom pomysłowości.

Informacja prasowa wspomina także: o cyfrowym systemie redukcji drgań "ASR", o wysokiej czułości maksymalnej ISO 1600 oraz o funkcji "rozpoznawania twarzy" dostosowującej ostrość i parametry ekspozycji do wykrytego "obiektu". I jeszcze jedna, wspomniana mimochodem, informacja - Samsung i7 posiada aż 450 MB pamięci wbudowanej! Nie wiemy czy część z niej zajmuje Tour Guide, ale jeśli nie to mamy do czynienia z małą rewolucją! Ciekawe co na to producenci kart pamięci...

Samsung i7

Więcej informacji w załączonej informacji prasowej firmy K-Consult, dystrybutora aparatów Samsung w Polsce.

Samsung prezentuje model i7

30.01.2007. Opierając się na niebywałym doświadczeniu w dziedzinie multimediów i fotografii cyfrowej, Samsung Camera prezentuje model i7, charakteryzujący się innowacyjnym i niezwykle intuicyjnym interfejsem PUI, zapewniającym użytkownikowi wygodę, prostotę i radość z korzystania ze sprzętu. Aby dodatkowo poprawić komfort pracy, i7 wyposażony został w 3.0-calowy ekran dotykowy, który obracając się o 180 stopni, udostępnia poszczególne tryby pracy. Dzięki wbudowanej funkcji turystycznego przewodnika (Tour Guide), zawierającej pomocne przy zaplanowaniu podróży informacje z 6000 regionów w 30 krajach, zawsze wiadomo gdzie jest akcja.

7-megapikselowy i7, z 3-krotnym obiektywem, został zaprojektowany z myślą o użytkownikach pragnących cieszyć się dźwiękiem, filmem wideo czy zdjęciami, bez względu na to gdzie się znajdują oraz bez kompromisu wśród cech, jakości czy design. W neutralnej pozycji ekranu LCD użytkownik uzyskuje dostęp do muzyki w systemie SRS ze zintegrowanego odtwarzacza plików MP3. Po obrocie do 90 stopni aktywuje się platforma PMP, natomiast zmiana pozycji ekranu o 180 stopni udostępnia tryb zdjęciowy oraz rejestrację filmową, która dzięki kombinacji zaawansowanej kompresji MPEG-4 z rozdzielczością SVGA (800 x 600 pikseli) i możliwością edycyjną, zapewnia prawdziwie telewizyjną jakość.

Samsung i7 w pozycji "fotograficznej"

Dodatkowo, i7 oferuje funkcję turystycznego przewodnika (Tour Guide), zawierającą pomocne przy zaplanowaniu podróży informacje z 4500 regionów w 30 krajach. Wszystkie dedykowane wiadomości mogą być aktualizowane bezpośrednio poprzez Internet, a dzięki aż 450MB wewnętrznej pamięci nie trzeba się już martwić o wolne miejsce dla ulubionych, podróżniczych wskazówek.

Pomimo konsekwentnego rozwoju właściwości multimedialnych, Samsung i7 jest, przede wszystkim, wysokiej jakości aparatem cyfrowym. W słabych warunkach oświetleniowych użytkownik ma wsparcie znanego systemu redukującego drgania "ASR" (Advanced Shake Reduction) oraz wysoką czułość, odpowiadającą ISO 1600. Cechy te otwierają perspektywy dla uzyskania znakomitych efektów fotograficznych bez konieczności użycia lampy błyskowej. Nowa technologia "Rozpoznawania twarzy" Samsung?a wykrywa twarz obiektu i automatycznie dostosowuje ostrość i ekspozycję, aby gwarantując lepszą kompozycję oraz ogólną jakość portretów i innych zdjęć sytuacyjnych osób.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm GFX100 IR - 400-megapikselowe zdjęcia w podczerwieni
Fujifilm GFX100 IR - 400-megapikselowe zdjęcia w podczerwieni
Fujifilm pragnie wejść na rynek specjalistycznej fotografii średnioformatowej. Nowy model GFX100 IR pozwoli na wykonywanie zdjęć w podczerwieni nawet w rozdzielczości...
8
0
Sony FX6 - wszystko, czego potrzebujesz na wejście w świat profesjonalnego wideo
Sony FX6 - wszystko, czego potrzebujesz na wejście w świat profesjonalnego wideo
Najnowsza kamera Sony FX6, będąca bezpośrednią konkurencją dla takich konstrukcji jak Canon C70 czy Red Komodo, ma zamiar stać się pierwszym wyborem dla twórców...
9
0
Leica Q2 Monochrom - pełnoklatkowy kompakt z czarno-białą matrycą
Leica Q2 Monochrom - pełnoklatkowy kompakt z czarno-białą matrycą
Na ten dzień czekało pewnie wielu fanów fotografii czarno-białej. Na rynku debiutuje pełnoklatkowa Leica Q2 w wersji Monochrom, z 47-megapikselową matrycą. Zobaczcie...
29
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)