Samsung i7 - kolejne multimedialne cacko

Samsung nie ustaje w walce o serca i portfele użytkowników aparatów cyfrowych. Wśród trzech zaprezentowanych dziś modeli znalazł się kieszonkowy, multimedialny model Samsung i7 będący następcą popularnego i6 PMP. Nieprzeciętny design, 7 megapikseli, 3-krotny zoom optyczny, 450 MB pamięci wbudowanej i multimedialna funkcjonalność zjednają mu na pewno rzesze fanów.

I jak tu po raz kolejny nie zachwycać się nad pomysłowością konstruktorów z firmy Samsung? Pokazany dziś model i7 nie jest co prawda oficjalnie częścią linii NV, jednak wykończenie i ogólna koncepcja produktu wyraźnie do NV nawiązują (zresztą tak oznaczony jest obiektyw z 3-krotnym zbliżeniem optycznym). Niewątpliwie największe wrażenie robi obrotowy, 3-calowy wyświetlacz, który sprawia, że Samsung i7 przypomina hybrydę aparatu z palmtopem.

Nie jest to jeszcze komputer, ale ilość zastosowań jest imponująca. Miłośnicy fotografowania mają do dyspozycji matrycę 7 Mp oraz schowany w całości wewnątrz obudowy obiektyw z 3-krotnym zbliżeniem. Amatorzy filmowania mogą skorzystać z trybu wideo z rejestracją SVGA (800 x 600) w formacie MPEG-4. Podobnie jak inne modele tej serii i7 oferuje liczne tryby edycji filmu (wstrzymanie, ponowne nagrywanie, przycinanie i łączenie itd.). Po obróceniu modułu z wyświetlaczem o 90 stopni nasz bohater zamieni się w odtwarzacz MP3.

Samsung i7 i obrotowy wyświetlacz

Interesującą nowością jest funkcja Tour Guide czyli przewodnik turystyczny. Aparat posiada zapisane informacje o 4500 ciekawych miejsc w 30 krajach, a za pomocą sieci można tę listę wydłużyć. Trudno powiedzieć czy technologia ta znajdzie uznanie w oczach klientów, ale na pewno nie można odmówić konstruktorom pomysłowości.

Informacja prasowa wspomina także: o cyfrowym systemie redukcji drgań "ASR", o wysokiej czułości maksymalnej ISO 1600 oraz o funkcji "rozpoznawania twarzy" dostosowującej ostrość i parametry ekspozycji do wykrytego "obiektu". I jeszcze jedna, wspomniana mimochodem, informacja - Samsung i7 posiada aż 450 MB pamięci wbudowanej! Nie wiemy czy część z niej zajmuje Tour Guide, ale jeśli nie to mamy do czynienia z małą rewolucją! Ciekawe co na to producenci kart pamięci...

Samsung i7

Więcej informacji w załączonej informacji prasowej firmy K-Consult, dystrybutora aparatów Samsung w Polsce.

Samsung prezentuje model i7

30.01.2007. Opierając się na niebywałym doświadczeniu w dziedzinie multimediów i fotografii cyfrowej, Samsung Camera prezentuje model i7, charakteryzujący się innowacyjnym i niezwykle intuicyjnym interfejsem PUI, zapewniającym użytkownikowi wygodę, prostotę i radość z korzystania ze sprzętu. Aby dodatkowo poprawić komfort pracy, i7 wyposażony został w 3.0-calowy ekran dotykowy, który obracając się o 180 stopni, udostępnia poszczególne tryby pracy. Dzięki wbudowanej funkcji turystycznego przewodnika (Tour Guide), zawierającej pomocne przy zaplanowaniu podróży informacje z 6000 regionów w 30 krajach, zawsze wiadomo gdzie jest akcja.

7-megapikselowy i7, z 3-krotnym obiektywem, został zaprojektowany z myślą o użytkownikach pragnących cieszyć się dźwiękiem, filmem wideo czy zdjęciami, bez względu na to gdzie się znajdują oraz bez kompromisu wśród cech, jakości czy design. W neutralnej pozycji ekranu LCD użytkownik uzyskuje dostęp do muzyki w systemie SRS ze zintegrowanego odtwarzacza plików MP3. Po obrocie do 90 stopni aktywuje się platforma PMP, natomiast zmiana pozycji ekranu o 180 stopni udostępnia tryb zdjęciowy oraz rejestrację filmową, która dzięki kombinacji zaawansowanej kompresji MPEG-4 z rozdzielczością SVGA (800 x 600 pikseli) i możliwością edycyjną, zapewnia prawdziwie telewizyjną jakość.


Samsung i7 w pozycji "fotograficznej"

Dodatkowo, i7 oferuje funkcję turystycznego przewodnika (Tour Guide), zawierającą pomocne przy zaplanowaniu podróży informacje z 4500 regionów w 30 krajach. Wszystkie dedykowane wiadomości mogą być aktualizowane bezpośrednio poprzez Internet, a dzięki aż 450MB wewnętrznej pamięci nie trzeba się już martwić o wolne miejsce dla ulubionych, podróżniczych wskazówek.

Pomimo konsekwentnego rozwoju właściwości multimedialnych, Samsung i7 jest, przede wszystkim, wysokiej jakości aparatem cyfrowym. W słabych warunkach oświetleniowych użytkownik ma wsparcie znanego systemu redukującego drgania "ASR" (Advanced Shake Reduction) oraz wysoką czułość, odpowiadającą ISO 1600. Cechy te otwierają perspektywy dla uzyskania znakomitych efektów fotograficznych bez konieczności użycia lampy błyskowej. Nowa technologia "Rozpoznawania twarzy" Samsung?a wykrywa twarz obiektu i automatycznie dostosowuje ostrość i ekspozycję, aby gwarantując lepszą kompozycję oraz ogólną jakość portretów i innych zdjęć sytuacyjnych osób.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8