Samsung NV11 - kolejny model do kolekcji serii NV

Samsung NV11 to kolejny członek ekskluzywnej serii aparatów kompaktowych koreańskiego producenta. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że mamy do czynienia z następcą modelu NV10 - różni się od niego między innymi obiektywem (dzisiejszą nowość wyposażono w pięciokrotny zoom optyczny). Dodatkowo pojawił się system rozpoznawania twarzy. Znalazło się też coś dla miłośników fotografowania w trudnych warunkach oświetleniowych - najwyższy ekwiwalent czułości wynosi ISO 1600.
Nie spodziewaliśmy się kolejnego członka rodziny NV tak szybko. Samsung sprawił nam niespodziankę prezentując dziś model oznaczony symbolem NV11. Pierwsze skojarzenia z Samsungiem NV10 wydają się uzasadnione, gdyż konstrukcja "jedenastki" do złudzenia go przypomina. Po wnikliwym przyjrzeniu się zauważymy inny zakres ogniskowych. Nowy samsung ma większe zdolności przybliżania obrazów - został wyposażony w pięciokrotny zoom optyczny. Ogniskowa nowego obiektywu ze stajni Schneider-Kreuznach wynosi 7,8 - 39 mm (wartości nominalne). Druga różnica, którą można zaobserwować bez zaglądania do specyfikacji to monitor o rozmiarze 2,7 cala. W porównaniu z pozostałymi kompaktami serii NV powiększył się on o 0,2 cala.

Samsung NV11

Podwyższona do ISO 1600 maksymalna czułość z pewnością zadowoli miłośników fotografowania w świetle zastanym. Nie wiemy jednak, czy przy okazji podniesienia czułości zaszły zmiany w oprogramowaniu lub sensorze, które poprawiałyby jakość zdjęć wykonanych przy korzystaniu z wyższych wartości ISO.

Nowość Samsunga wprowadza do kolekcji NV system rozpoznawania twarzy. W połączeniu z autofokusem oraz automatyką ekspozycji umożliwia on wykonywanie dobrych technicznie portretów nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Funkcja ta z pewnością ułatwi fotografowanie mniej doświadczonym fotoamatorom.

W Samsungu NV11 znajdziemy znakomity panel "Smart Touch" oparty na sensorowych przyciskach, a znany już z modeli NV7 i NV10. Podobnie jak ten ostatni oferuje taką samą rozdzielczość, czyli 10,1 Mp efektywnych, system redukcji drgań "ASR" czy elegancki metalowy korpus z ergonomicznym gripem.

Samsung NV11 widziany z tyłu

Premierowy Samsung zapowiada się bardzo ciekawie. Niestety producent nie podaje, kiedy zawita on do sklepów.

Poniżej przedstawiamy informację prasową z firmy K-Consult, dystrybutora aparatów Samsung w Polsce.


Samsung prezentuje NV11 - czwarty reprezentant ekskluzywnej serii NV

30.01.2007. Samsung Camera prezentuje zniewalający model NV11, który jest najnowszym reprezentantem uznanej i niezwykle ekskluzywnej linii NV. Wyposażony w światowej klasy cechy i możliwości NV11 zapewnia najwyższą jakość obrazu, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom półprofesjonalnego użytkownika. Charakterystyczny, czarny korpus NV11 zaadoptował renomowaną w świecie optykę Schneider-Kreuznach oraz opracowany przez inżynierów Samsung?a innowacyjny panel "Smart Touch", którego intuicyjna obsługa oparta jest na dotykowych sensorach, rozlokowanych wokół wysokiej jakości, 2.7-calowego monitora LCD.

10-megapikselowy NV11, z 5-krotnym obiektywem, oferuje wysoką czułość, odpowiadającą ISO 1600 oraz znany system redukujący drgania "ASR" (Advanced Shake Reduction). Cechy te umożliwiają uzyskanie znakomitych efektów fotograficznych w niekorzystnych/słabych warunkach oświetleniowych. NV11 wyposażony został w opracowaną przez Samsung?a technologię "Rozpoznawania twarzy", która wykrywa twarz obiektu i automatycznie dostosowuje ostrość i ekspozycję, aby zapewnić lepszą kompozycję oraz ogólną jakość portretów i innych sytuacyjnych zdjęć osób. Ta intrygująca funkcja systemu pomiaru ostrości AF (autofocus) automatycznie rozpoznaje i skupia się na twarzy obiektu, podczas gdy automatyka ekspozycji proponuje optymalne naświetlenie, zapewniając najwyższą jakość obrazu.

Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4