Test aparatu Samsung Pro815

Samsung Pro815 to bez wątpienia aparat bijący kilka konstrukcyjnych rekordów w klasie zaawansowanego sprzętu kompaktowego. Najszerszy zakres obiektywu czy największy wyświetlacz LCD to tylko dwie podstawowe i jakże elektryzujące cechy tej wyśrubowanej konstrukcji. Zapraszamy do lektury naszego testu.
0
mmi
14 Grudzień 2005
Artykuł na: 2-3 minuty
6. MENU I TRYBY ODTWARZANIA

W podstawowych właściwościach fizycznych omówiliśmy pokrótce możliwości wyświetlania informacji podczas kadrowania. W tej części skupimy się na nawigacji po ustawieniach aparatu oraz na samym odtwarzaniu. Tu naszym zdaniem ponownie warto podkreślić przejrzysty układ polskojęzycznego menu oraz szereg licznych trybów wyświetlania. Jak wspomnieliśmy dzięki polskiej wersji językowej menu aparatu nie powinno sprawić kłopotu nawet początkującemu użytkownikowi sprzętu cyfrowego, dodatkowo jest ono naprawdę przejrzyste. Składa się jedynie z trzech zakładek, w których dokonujemy ewentualnych ustawień poruszając się na pionowej "drabince" odsłanianych okien (bądź to przy użyciu nawigatora, bądź to za pomocą głównych pokręteł funkcyjnych).Z kolei tryb odtwarzania aparatu Pro815 poza czystym podglądem zarejestrowanego obrazu oferuje podstawowe informacje o pliku (niestety już bez histogramu) oraz płynne powiększenie zdjęcia do aż 10,2x (w zależności od rozdzielczości). Możliwe jest także wyświetlenie 4, 9, 16 lub 30-zdjęciowego indeksu w celu szybkiej lokalizacji zdjęcia.
Podsumowanie cz.6
+ przejrzyste polskojęzyczne menu
- brak histogramu w trybie odtwarzania

Komentarze
Powiązane artykuły
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony A7R IV - pierwsze wrażenia
Sony A7R IV - pierwsze wrażenia
Czy 60 Mp to za dużo, a może jednak w sam raz? Podczas europejskiej premiery mogliśmy na gorąco sprawdzić możliwości nowego bezlusterkowca Sony A7R IV.
0
5
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
24
2
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i...
15
1