Test aparatu Samsung Pro815

mmi
14 Gru 2005
Samsung Pro815 to bez wątpienia aparat bijący kilka konstrukcyjnych rekordów w klasie zaawansowanego sprzętu kompaktowego. Najszerszy zakres obiektywu czy największy wyświetlacz LCD to tylko dwie podstawowe i jakże elektryzujące cechy tej wyśrubowanej konstrukcji. Zapraszamy do lektury naszego testu.
6. MENU I TRYBY ODTWARZANIA

W podstawowych właściwościach fizycznych omówiliśmy pokrótce możliwości wyświetlania informacji podczas kadrowania. W tej części skupimy się na nawigacji po ustawieniach aparatu oraz na samym odtwarzaniu. Tu naszym zdaniem ponownie warto podkreślić przejrzysty układ polskojęzycznego menu oraz szereg licznych trybów wyświetlania. Jak wspomnieliśmy dzięki polskiej wersji językowej menu aparatu nie powinno sprawić kłopotu nawet początkującemu użytkownikowi sprzętu cyfrowego, dodatkowo jest ono naprawdę przejrzyste. Składa się jedynie z trzech zakładek, w których dokonujemy ewentualnych ustawień poruszając się na pionowej "drabince" odsłanianych okien (bądź to przy użyciu nawigatora, bądź to za pomocą głównych pokręteł funkcyjnych).Z kolei tryb odtwarzania aparatu Pro815 poza czystym podglądem zarejestrowanego obrazu oferuje podstawowe informacje o pliku (niestety już bez histogramu) oraz płynne powiększenie zdjęcia do aż 10,2x (w zależności od rozdzielczości). Możliwe jest także wyświetlenie 4, 9, 16 lub 30-zdjęciowego indeksu w celu szybkiej lokalizacji zdjęcia.
Podsumowanie cz.6
+ przejrzyste polskojęzyczne menu
- brak histogramu w trybie odtwarzania

Komentarze
Polecane artykuły
Michał „Massa” Mąsior: Czy kogokolwiek interesują Twoje zdjęcia?
12 Lut 2019
Świat profesjonalnej fotografii jest trudny. Mit wolnego zawodu przyciąga jednak wielu. Plan, by żyć i zarabiać na swojej pasji jest piękny, choć niełatwy do zrealizowania. Początkowo świetnie zapowiadające się „nowe życie” weryfikowane jest przez wiele czynników. Warto przeczytać, żeby nie wpaść w pułapkę.
16
S jak specjalista - Lumix S1 i S1R
30 Sty 2019
Wygląda na to, że liderom rynku bezlusterkowców wyrasta właśnie poważna konkurencja. Pełnoklatkowe modele S1 i S1R trafią do sprzedaży już w przyszłym miesiącu. Oto, co dziś o nich wiemy!
4
Panasonic LX100 II - mały gigant
27 Gru 2018
Duży sensor 4/3, jasny zoom i tryb filmowy 4K. A wszystko zamknięte w wyjątkowo zgrabnym i stylowym body. Nowy Lumix to aparat, który w swojej klasie nie ma dzisiaj konkurencji!
2
Przetestuj monitor BenQ - opinia Michała Ostrowskiego o BenQ SW240
19 Gru 2018
W listopadzie, wspólnie z BenQ wystartowaliśmy z konkursem, w ramach którego wybrani czytelnicy mieli szansę testować monitory z oferty BenQ. Zobaczcie jak model SW240 przypadł do gustu Michałowi Ostrowskiemu.
0