Test aparatu Samsung Pro815

mmi
14 Gru 2005
Samsung Pro815 to bez wątpienia aparat bijący kilka konstrukcyjnych rekordów w klasie zaawansowanego sprzętu kompaktowego. Najszerszy zakres obiektywu czy największy wyświetlacz LCD to tylko dwie podstawowe i jakże elektryzujące cechy tej wyśrubowanej konstrukcji. Zapraszamy do lektury naszego testu.
6. MENU I TRYBY ODTWARZANIA

W podstawowych właściwościach fizycznych omówiliśmy pokrótce możliwości wyświetlania informacji podczas kadrowania. W tej części skupimy się na nawigacji po ustawieniach aparatu oraz na samym odtwarzaniu. Tu naszym zdaniem ponownie warto podkreślić przejrzysty układ polskojęzycznego menu oraz szereg licznych trybów wyświetlania. Jak wspomnieliśmy dzięki polskiej wersji językowej menu aparatu nie powinno sprawić kłopotu nawet początkującemu użytkownikowi sprzętu cyfrowego, dodatkowo jest ono naprawdę przejrzyste. Składa się jedynie z trzech zakładek, w których dokonujemy ewentualnych ustawień poruszając się na pionowej "drabince" odsłanianych okien (bądź to przy użyciu nawigatora, bądź to za pomocą głównych pokręteł funkcyjnych).Z kolei tryb odtwarzania aparatu Pro815 poza czystym podglądem zarejestrowanego obrazu oferuje podstawowe informacje o pliku (niestety już bez histogramu) oraz płynne powiększenie zdjęcia do aż 10,2x (w zależności od rozdzielczości). Możliwe jest także wyświetlenie 4, 9, 16 lub 30-zdjęciowego indeksu w celu szybkiej lokalizacji zdjęcia.
Podsumowanie cz.6
+ przejrzyste polskojęzyczne menu
- brak histogramu w trybie odtwarzania

Komentarze
Polecane artykuły
Łukasz Bożycki: pierwsza zima z Olympusem OM-D E-M1X
6 Kwi 2019
Fotografia przyrodnicza to pasmo niepowodzeń, które od czasu do czasu przerywane jest drobnym sukcesem. W dużym stopniu zależy on od możliwości i znajomości naszego sprzętu.
2
Okiem zawodowca: Lumix S1 i S1R
28 Mar 2019
Fotografka National Geographic, kreatywny portrecista, utytułowany fotoreporter publikujący w prasie... Zobaczcie, co o nowych pełnoklatkowych korpusach Panasonic mówią profesjonalni fotografowie.
0
Obiektyw do zadań specjalnych, czyli Venus Optics Laowa 25 mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro i powiększenie 5:1 w praktyce
20 Mar 2019
Venus Optics Laowa 25 mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro to jedno z niewielu specjalistycznych szkieł kierowanych do miłośników ekstremalnych powiększeń na rynku. Jest przy tym konstrukcją znacznie nowszą i tańszą od swojego konkurenta. Zobaczcie, na co je stać.
6
Galeria zdjęć w twoim salonie? Oto przyjazne dla portfela wydruki, dzięki którym stworzysz prywatną wystawę
6 Mar 2019
Dostępność usług drukowania takich jak MojObraz.pl pozwala nam stworzyć z salony własną salę wystawową. Przyjazne portfelowi, szybkie i łatwe z punktu widzenia klienta - nie ma powodu, dla którego nie warto by było spróbować.
0