Złoty Medal DIWA dla aparatu megazoom Samsung Pro815

0
Michał Sułkiewicz
6 Luty 2006
Artykuł na: 6-9 minut
Wraz z erą cyfrowej fotografii Samsung w rekordowym czasie został jednym z ważniejszych producentów aparatów cyfrowych. Seria modeli Digimax zdobyła popularność na całym świecie dzięki doskonałemu stosunkowi jakości do ceny. Zaawansowany model Pro815 pokazuje z kolei możliwości Samsunga i jego partnera, niemieckiej firmy Schneider-Kreuznach, w dziedzinie konstrukcji wysokiej klasy aparatów.
Amsterdam, 6 lutego 2006 - DIWA (Digital Imaging Websites Association), międzynarodowa organizacja zrzeszająca współpracujące strony internetowe piszące o fotografii cyfrowej, ma przyjemność ogłosić Złoty Medal DIWA dla 8-megapikselowego aparatu cyfrowego klasy megazoom: Samsung Pro815.Wyposażony w jasny obiektyw Schneider-Kreuznach Varloplan z 15-krotnym zoomem optycznym o ekwiwalencie ogniskowych 28-420 mm i przysłonie f/2.2-4.6 z doskonałym super makro od 3 cm, Pro815 jest rekordowym aparatem cyfrowym w kategorii zakresu ogniskowych obiektywu. Samsung jest także pierwszym aparatem na świecie wyposażonym w trzy ekrany LCD pozwalające kadrować zdjęcia. Tył obudowy zdominowany jest przez gigantyczny wyświetlacz LCD o przekątnej 3,5 cala. Dodatkowo użytkownik jest wspomagany przez elektroniczny wizjer o rozdzielczości 235 000 pikseli. Natomiast do zdjęć z niskiej pozycji nieoceniony jest, trzeci ekran o przekątnej 1,44 cala umieszczony na górze aparatu, który wykorzystywany jest także jako wyświetlacz informacyjny. Łatwość obsługi wspomagają takie funkcje jak możliwość wyświetlenia linii ułatwiających kompozycję, histogram na żywo, tradycyjne pierścienie ogniskowej i ostrości na obiektywie oraz zaawansowany, hybrydowy system pomiaru ostrości z dziewięcioma punktami pomiaru i lampą wspomagającą.

Pro815 otrzymał wiele ciekawych, użytecznych i oryginalnych funkcji, jak na przykład: zapis plików w formatach DNG RAW obok TIFF i JPEG, zdjęcia seryjne 2,5 kl/s do 12 zdjęć lub super szybkie 10 kl/s przy rozdzielczości 1,3MP, zdjęcia interwałowe, wbudowany flash z możliwością dołączenia zewnętrznej lampy za pomocą gorącej stopki, nagrywanie dźwięku stereo do zdjęć oraz filmów VGA, 11 trybów zdefiniowanych i trzy programowalne ustawienia osobiste "MySet", tryb "High-Speed" do szybko poruszających się obiektów i wreszcie kompletny zestaw automatycznych i ręcznych ustawień aparatu.

Kai Thon, menedżer do spraw testów DIWA tak komentuje przyznanie nagrody: Wystarczą specyfikacje techniczne, żeby pokazać, że Samsung mierzy wysoko z Pro815. Jednak na dzisiejszym rynku aparat musi także sprawdzić się w prawdziwym użytkowaniu. Wielu ekspertów DIWA, którzy wszechstronnie testowali Pro815 nadało aparatowi o wiele wyższe noty, niż można było się spodziewać po pobieżnej lekturze specyfikacji. Pro815 nie tylko skonstruowany jest jak aparat profesjonalny, ale także ma odpowiednie osiągi. Główna zasługa w tym należy do rewelacyjnego obiektywu Schneider-Kreuznach z 15-krotnym zoomem oraz do poprawionej matrycy Samsunga.

Zapierające dech w piersiach dane techniczne, wiele unikalnych detali konstrukcyjnych, pomysłowy design i jakość zdjęć na niemal profesjonalnym poziomie umieszcza Pro 815 na wyższej półce. Ale są jeszcze dwie dodatkowe cechy dające aparatowi przewagę: battery pack 7,4V o pojemności 1900mAh jest bardziej wytrzymały niż inne porównywalne baterie (nawiasem mówiąc - kolejny rekord świata), i wreszcie ? żaden inny aparat w tej klasie nie oferuje tak dobrego stosunku jakości do ceny. Wszystkie te zalety w połączeniu z samymi osiągami aparatu sprawiły, że w naszej surowej procedurze testowej Samsung Pro 815 okazał się naprawdę warty Złotego Medalu DIWA.


O DIWA

Szybko rozwijająca się, niezależna, wiarygodna, brażowa organizacja Digital Imaging Websites Association (DIWA) jest rozwijającym się zrzeszeniem niezależnych redakcji internetowych poświęconych zagadnieniom obrazowania cyfrowego. DIWA czerpie z talentu i profesjonalizmu swoich członków, dzięki czemu przyznaje nagrody nieporównywalnie wiarygodne i wartościowe, zarówno dla konsumentów jak i dla przedsiębiorstw działających na rynku obrazowania cyfrowego. Nagrody DIWA przyznawane są w formie brązowych, srebrnych i złotych medali

Unikalna rygorystyczna procedura testowa
Nagrody DIWA przyznawane są wyłącznie na podstawie analizy przeprowadzonej przez różnych członków DIWA, testujących różne egzemplarze tego samego produktu. Szczegółowa, całościowa i ustandaryzowana procedura została przygotowana indywidualnie dla różnych kategorii produktów, zaś powtarzany przez wielu członków DIWA test eliminuje możliwość wadliwości pojedynczego egzemplarza lub błąd osoby testującej oraz wykrywa wszelkie możliwe wady. Dzięki temu nagrody DIWA są wiarygodną oceną jakości produktu.

Nagroda Roku
DIWA przyznaje także wyjątkowe nagrody, które corocznie podsumowują ofertę producentów. Platynowy Medal zarezerwowany jest dla produktów "Najlepszych z najlepszych" w swojej klasie.

Członkowie DIWA:
 • Kanada: www.photoxels.com
 • Czechy: www.fotoaparat.cz
 • Dania: www.digitalmagasinet.dk
 • Niemcy: www.digitalkamera.de
 • Francja: www.photographyblog.com
 • Holandia: www.letsgodigital.org
 • Norwegia: www.digit.no
 • Polska: www.fotopolis.pl
 • Słowenia: www.e-fotografija.com
 • Hiszpania: www.nuevafotografia.com
 • Turcja: www.diginorm.com.tr
 • Wielka Brytania: www.dp-now.com
 • Stany Zjednoczone: www.steves-digicams.com


Wielojęzyczna strona DIWA
W sercu działalności DIWA jest jej strona internetowa www.diwa-awards.com, dostępna w wielu wersjach językowych, gdzie znaleźć można linki do najnowszych publikacji członków DIWA. W witrynie znajduje się także archiwum nagród DIWA. Strona powstała po to, żeby pomagać konsumentom w wyborze najlepszych produktów obrazowania cyfrowego.

Więcej informacji można uzyskać odwiedzając www.diwa-awards.com lub pisząc na adres info@diwa-awards.com.

Oferta sklepu:

Kup ten aparat w sklepie Pstryk.pl kliknij

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
8
0
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Nadchodzące nowe wersje firmware’u dla modeli S1, S1R, GH5, GH5S i G9 obejmują poprawki błędów i rozszerzenia zgodności, a także dodanie pożądanych, zaawansowanych funkcji, których brakowało w...
6
1
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Po czterech latach od debiutu modelu SL (typ 601), do walki w segmencie pełnoklatkowych bezlusterkowców i rozwijającym się systemie L-mount staje jego następca, który został przeprojektowany w...
22
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)