Test aparatu Samsung Pro815

mmi
14 Gru 2005
Samsung Pro815 to bez wątpienia aparat bijący kilka konstrukcyjnych rekordów w klasie zaawansowanego sprzętu kompaktowego. Najszerszy zakres obiektywu czy największy wyświetlacz LCD to tylko dwie podstawowe i jakże elektryzujące cechy tej wyśrubowanej konstrukcji. Zapraszamy do lektury naszego testu.
3. BUDOWA I OBSŁUGASamsung Digimax Pro815 to aparat skierowany do odbiorców ceniących sobie "porządną rzecz". Świadczą o tym gabaryty, jakość wykonania oraz ergonomia obsługi. Przy wymiarach 135,5 x 87 x 78,6mm i wadze 870g (bez baterii) jest jedną z największych konstrukcji tego typu. Jednocześnie trzeba oddać, iż całość została bardzo dobrze rozplanowana. Już przy pierwszym kontakcie, aparat sam doskonale układa się w rękach. Masywny, gumowany grip zapewnia pewny uchwyt, a solidna konstrukcja obiektywu swobodnie spoczywa na otwartej, podtrzymującej dłoni.


Pochwały należą się za swobodny dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji zdjęciowych bezpośrednio z aparatu. W tej klasie sprzętu nikogo nie dziwi obecność głównego pokrętła trybów na górnym panelu, natomiast bez wątpienia cieszy fakt, iż odsłania on także bezpośrednie przyciski do opcji pomiaru światła, ekwiwalentu czułości czy trybu napędu. Do tego na tylnej części aparatu znajdziemy szybki dostęp do balansu bieli, korekty i blokady ekspozycji, trybów lampy czy wreszcie definiowalny przycisk użytkownika, do którego przypisać możemy rozmiar, jakość, efekty, ostrość, notatkę głosową czy jasność LCD). Na koniec wspomnijmy o niespotykanym dotąd (ani w tej klasie sprzętu, ani wśród zbliżonych cenowo lustrzanek) zastosowaniu dwóch pokręteł nastawczych, a otrzymamy aparat o naprawdę znakomitej ergonomii.

Podsumowanie cz.3
+ solidne wykonanie całej konstrukcji
+ bardzo dobra ergonomia i balans

- stosunkowo duże wymiary

Komentarze
Polecane artykuły
Michał „Massa” Mąsior: Czy kogokolwiek interesują Twoje zdjęcia?
12 Lut 2019
Świat profesjonalnej fotografii jest trudny. Mit wolnego zawodu przyciąga jednak wielu. Plan, by żyć i zarabiać na swojej pasji jest piękny, choć niełatwy do zrealizowania. Początkowo świetnie zapowiadające się „nowe życie” weryfikowane jest przez wiele czynników. Warto przeczytać, żeby nie wpaść w pułapkę.
16
S jak specjalista - Lumix S1 i S1R
30 Sty 2019
Wygląda na to, że liderom rynku bezlusterkowców wyrasta właśnie poważna konkurencja. Pełnoklatkowe modele S1 i S1R trafią do sprzedaży już w przyszłym miesiącu. Oto, co dziś o nich wiemy!
4
Panasonic LX100 II - mały gigant
27 Gru 2018
Duży sensor 4/3, jasny zoom i tryb filmowy 4K. A wszystko zamknięte w wyjątkowo zgrabnym i stylowym body. Nowy Lumix to aparat, który w swojej klasie nie ma dzisiaj konkurencji!
2
Przetestuj monitor BenQ - opinia Michała Ostrowskiego o BenQ SW240
19 Gru 2018
W listopadzie, wspólnie z BenQ wystartowaliśmy z konkursem, w ramach którego wybrani czytelnicy mieli szansę testować monitory z oferty BenQ. Zobaczcie jak model SW240 przypadł do gustu Michałowi Ostrowskiemu.
0