Test aparatu Samsung Pro815

mmi
14 Gru 2005
Samsung Pro815 to bez wątpienia aparat bijący kilka konstrukcyjnych rekordów w klasie zaawansowanego sprzętu kompaktowego. Najszerszy zakres obiektywu czy największy wyświetlacz LCD to tylko dwie podstawowe i jakże elektryzujące cechy tej wyśrubowanej konstrukcji. Zapraszamy do lektury naszego testu.
3. BUDOWA I OBSŁUGASamsung Digimax Pro815 to aparat skierowany do odbiorców ceniących sobie "porządną rzecz". Świadczą o tym gabaryty, jakość wykonania oraz ergonomia obsługi. Przy wymiarach 135,5 x 87 x 78,6mm i wadze 870g (bez baterii) jest jedną z największych konstrukcji tego typu. Jednocześnie trzeba oddać, iż całość została bardzo dobrze rozplanowana. Już przy pierwszym kontakcie, aparat sam doskonale układa się w rękach. Masywny, gumowany grip zapewnia pewny uchwyt, a solidna konstrukcja obiektywu swobodnie spoczywa na otwartej, podtrzymującej dłoni.


Pochwały należą się za swobodny dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji zdjęciowych bezpośrednio z aparatu. W tej klasie sprzętu nikogo nie dziwi obecność głównego pokrętła trybów na górnym panelu, natomiast bez wątpienia cieszy fakt, iż odsłania on także bezpośrednie przyciski do opcji pomiaru światła, ekwiwalentu czułości czy trybu napędu. Do tego na tylnej części aparatu znajdziemy szybki dostęp do balansu bieli, korekty i blokady ekspozycji, trybów lampy czy wreszcie definiowalny przycisk użytkownika, do którego przypisać możemy rozmiar, jakość, efekty, ostrość, notatkę głosową czy jasność LCD). Na koniec wspomnijmy o niespotykanym dotąd (ani w tej klasie sprzętu, ani wśród zbliżonych cenowo lustrzanek) zastosowaniu dwóch pokręteł nastawczych, a otrzymamy aparat o naprawdę znakomitej ergonomii.

Podsumowanie cz.3
+ solidne wykonanie całej konstrukcji
+ bardzo dobra ergonomia i balans

- stosunkowo duże wymiary

Komentarze
Polecane artykuły
Łukasz Bożycki: pierwsza zima z Olympusem OM-D E-M1X
6 Kwi 2019
Fotografia przyrodnicza to pasmo niepowodzeń, które od czasu do czasu przerywane jest drobnym sukcesem. W dużym stopniu zależy on od możliwości i znajomości naszego sprzętu.
2
Okiem zawodowca: Lumix S1 i S1R
28 Mar 2019
Fotografka National Geographic, kreatywny portrecista, utytułowany fotoreporter publikujący w prasie... Zobaczcie, co o nowych pełnoklatkowych korpusach Panasonic mówią profesjonalni fotografowie.
0
Obiektyw do zadań specjalnych, czyli Venus Optics Laowa 25 mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro i powiększenie 5:1 w praktyce
20 Mar 2019
Venus Optics Laowa 25 mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro to jedno z niewielu specjalistycznych szkieł kierowanych do miłośników ekstremalnych powiększeń na rynku. Jest przy tym konstrukcją znacznie nowszą i tańszą od swojego konkurenta. Zobaczcie, na co je stać.
6
Galeria zdjęć w twoim salonie? Oto przyjazne dla portfela wydruki, dzięki którym stworzysz prywatną wystawę
6 Mar 2019
Dostępność usług drukowania takich jak MojObraz.pl pozwala nam stworzyć z salony własną salę wystawową. Przyjazne portfelowi, szybkie i łatwe z punktu widzenia klienta - nie ma powodu, dla którego nie warto by było spróbować.
0