Test aparatu Olympus Camedia C-70 Zoom

mmi
22 Mar 2005
Olympus Camedia C-70 Zoom to reprezentant zaawansowanej klasy w kieszonkowej formie. Aparat przy swych niewielkich rozmiarach kryje aż 7-megapikselowy sensor CCD, obiektyw o ponadprzeciętnym, 5-krotnym zakresie ogniskowej oraz imponujący zestaw atrakcyjnych funkcji zdjęciowych. Zapraszamy do lektury.
BUDOWA

Olympus C-70 to przedstawiciel coraz popularniejszej klasy zaawansowanych aparatów o stosunkowo kieszonkowych (czy raczej "kieszeniowych") rozmiarach. Do grupy z tegoż segmentu należą takie pozycje jak znakomity PowerShot S70 (Canona), Optio 750Z (Pentaksa) czy choćby FinePix E550 (Fujifilm). Wszystkie posiadają optykę, która swym zakresem wybija się ponad przeciętną (3x) oraz imponującą listę funkcji zdjęciowych (włączając w to pełen manual).Testowana Camedia zachowuje typowe w swej klasie wymiary (102 x 59 x 43 mm) i wagę (220g bez baterii). Solidna konstrukcja budzi poczucie pewnego, dokładnego wykończenia, co powinno przełożyć się na długotrwałą, bezawaryjną pracę. Przednia część aparatu ukazuje przede wszystkim obiektyw oraz umiejscowione nad nim wizjer optyczny i lampkę wspomagającą system AF oraz po lewej stronie gumowany uchwyt. Natomiast znacznie ciekawiej jest po przeciwległej stronie aparatu. Tylna ścianka ukazuje duży wyświetlacz podglądu, ponad, którym znajduje się wizjer optyczny oraz przycisk zwalniający lampę błyskową. Obok ekranu umiejscowiony został 4-przyciskowy nawigator z centralnym guzikiem potwierdzającym (i wywołującym menu) oraz przyciski szybkiego podglądu (QV), blokady ekspozycji (AEL) będący ewentualnie definiowalnym przyciskiem użytkownika (o czym szerzej w dalszej części testu). We wgłębionej, wyprofilowanej pod rękę części znajdziemy główne pokrętło trybów pracy oraz pozostałe przyciski funkcyjne.


Widok górnej części aparatu, ukazuje jego główny włącznik oraz dzwignię zoom, w której umiejscowiony został spust migawki. Boki natomiast, kryją jedynie gumowe zaślepki zewnętrznych gniazd, głośnik oraz uchwyt paska.Komentarze
Polecane artykuły
Capture One Pro 12 pod lupą House of Retouching
3 Maj 2019
Capture One Pro 12 pojawił się na rynku już jakiś czas temu. Czy inżynierom udało się stworzyć kolejne narzędzia, które wycisną ostatnie soki z plików RAW i czy wypracowali nowe sposoby na przyśpieszenie pracy? A może pojawiły się bardziej zaawansowane opcje retuszu?
0
Panasonic Lumix G90 - pierwszy wybór, nie tylko dla fotografa
1 Maj 2019
Najnowszy Panasonic Lumix G90 to najlepsze cechy poprzednika i jeszcze bardziej zaawansowany tryb wideo, zbliżający go do topowych filmujących modeli z serii Lumix.
0
Łukasz Bożycki: pierwsza zima z Olympusem OM-D E-M1X
6 Kwi 2019
Fotografia przyrodnicza to pasmo niepowodzeń, które od czasu do czasu przerywane jest drobnym sukcesem. W dużym stopniu zależy on od możliwości i znajomości naszego sprzętu.
2
Okiem zawodowca: Lumix S1 i S1R
28 Mar 2019
Fotografka National Geographic, kreatywny portrecista, utytułowany fotoreporter publikujący w prasie... Zobaczcie, co o nowych pełnoklatkowych korpusach Panasonic mówią profesjonalni fotografowie.
0