podczerwień

Wszystkie artykuły z tagiem: "podczerwień" w serwisie fotopolis.pl:
Filtr IR Chrome - fotografia w podczerwieni i efekty jak z kultowego filmu Kodak Aerochrome
Filtr IR Chrome to cyfrowy odpowiednik Kodak Aerochrome - legendarnego materiału światłoczułego, który zapewniał spektakularne kolorystyczne efekty.
7 Lut 2019
Michał Chrzanowski
0
Pentax 645Z IR - do zadań specjalnych
Ricoh zaprezentował wariację średnioformatowego modelu 645Z, pozwalającą na pracę w zakresie podczerwieni. Aparat oznaczony symbolem IR będzie oferowany organom ścigania i organizacjom badawczym
27 Lis 2015
Maciej Luśtyk
0
Fujifilm X-T1 IR - w podczerwieni
Fujifilm zaprezentowało model X-T1 IR, będący wariacją modelu X-T1 przeznaczoną specjalnie do fotografowania w podczerwieni. Model IR projektowany był z myślą o wykorzystaniu w medycynie, badaniach naukowych i kryminalistyce.
3 Sie 2015
Maciej Luśtyk
0
Hahnel HS-A350 Infra - grip do lustrzanek Sony ze zdalnym sterowaniem
Hahnel, firma specjalizująca się w produkcji systemów zasilania zaprezentowała grip do lustrzanek Sony A200, A300 i A350. Oprócz standardowej funkcji uchwytu pionowego i dodatkowego źrodła zasilania urządzenie posiada także zintegrowany system bezprzewodowego sterowania. W zestawie z gripem znajduje się pilot na podczerwień pozwalający na wyzwalanie migawki z odleglości kilku metrów.
25 Mar 2009
Michal Grzegorczyk
0
Hahnel HC-40D Infrapro - grip do lustrzanek Canon z podczerwienią
Firma Hahnel, znany producent baterii i ładowarek, zaprezentowała interesujące rozwiązanie dla posiadaczy lustrzanek Canona EOS 20D, 30D i 40D. Chodzi o pionowy uchwyt zasilający ze zintegrowanym systemem bezprzewodowego sterowania. Do działania wykorzystuje podczerwień. Oprócz tego spełnia tradycyjną rolę - ułatwia fotografowanie pionowych kadrów i mieści dodatkowe źródła zasilania.
17 Mar 2008
Michal Grzegorczyk
0