Tadeusz Wański

Wszystkie artykuły z tagiem: "Tadeusz Wański" w serwisie fotopolis.pl:
Bałkany lat 30. XX wieku na zdjęciach Tadeusza Wańskiego. Od 11 kwietnia w Leica 6x7 Gallery Warszawa
Zdjęcia jednego z najbardziej popularnych fotografów dwudziestolecia międzywojennego, czołowego polskiego piktorialisty Tadeusza Wańskiego obejrzymy wiosną w warszawskiej Leica 6x7 Gallery.
8 Kwi 2019
Redakcja Fotopolis
0
Fotografie Wańskiego tym razem w Środzie Wielkopolskiej
Wystawa fotografii Tadeusza Wańskiego od marca br. krąży po Polsce. Piątym miastem, w którym fotografie ze zbioru Rodziny Artysty zostaną zaprezentowane, będzie Środa Wielkopolska. Otwarcie ekspozycji nastąpi już dzisiaj, 10 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
10 Paź 2008
Marta Sinior
0
Wystawa Tadeusza Wańskiego w Muzeum Miejskim Wrocławia
Od kilku miesięcy, w różnych miastach Polski prezentowana jest wystawa fotografii jednego z najważniejszych polskich piktorialistów - Tadeusza Wańskiego. Ekspozycja została zorganizowana z okazji mijającej w 2008 roku pięćdziesiątej rocznicy śmierci artysty. Teraz, od 3 września retrospektywna wystawa Tadeusza Wańskiego prezentowana będzie w Muzeum Miejskim Wrocławia.
2 Wrz 2008
Marta Sinior
0
Fotografie Tadeusza Wańskiego w Łazienkach Królewskich
Prace Tadeusza Wańskiego, jednego z najwybitniejszych polskich piktorialistów można obecnie oglądać w warszawskich Łazienkach Królewskich. Na plenerowej wystawie prezentowanych jest 15 wielkoformatowych fotografii powstałych z oryginalnych odbitek pochodzących ze zbiorów Rodziny Artysty.
25 Cze 2008
Marta Sinior
0
Fotografie Tadeusza Wańskiego w plenerze Krakowa
Prace jednego z najwybitniejszych fotografików polskich XX wieku, członka legendarnego "Trójlistka" i Fotoklubu Polskiego, wyjątkowego piktorialisty - Tadeusza Wańskiego od dzisiaj będzie można oglądać na plenerowej wystawie w Krakowie. Prezentacja została zorganizowana przez Fundację "Positive Image" z okazji mijającej w tym roku 50-tej rocznicy śmierci artysty.
16 Maj 2008
Marta Sinior
0
Fotografie Tadeusza Wańskiego ze zbiorów rodziny artysty
Po ekspozycji w Muzeum Miasta Gdyni prac pochodzących z prywatnej kolekcji nastąpi druga odsłona prezentacji twórczości Tadeusza Wańskiego, tym razem fotografii pochodzących ze zbiorów rodziny artysty. 84 oryginalnych fotografii będzie można zobaczyć od 20 kwietnia 2008 roku w Muzeum Okręgowym im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Będzie to pierwsza prezentacja zbiorów Rodziny Artysty od półwiecza.
18 Kwi 2008
Marta Sinior
0
Piktorialista Tadeusz Wański
Tadeusz Wański był doskonałym piktorialistą, obecnie uznawanym za jednego z najwybitniejszych fotografików polskich XX wieku. W związku z mijającą w 2008 roku 50-tą rocznicą śmierci artysty, Fundacja "Positive Image" zorganizowała wystawę przypominającą twórczość Wańskiego. Owa prezentacja będzie pierwszą retrospektywą artysty od półwiecza.
4 Mar 2008
Marta Sinior
0
60 lat ZPAF w Gdańsku - wystawa w Gdańskiej Galerii Fotografii
Gdańska Galeria Fotografii zaprasza na wystawę fotografii aktualnych i nieżyjących członków Okręgu Gdańskiego Związku Polskich Artystów Fotografików. Wernisaż wystawy odbędzie się w najbliższą niedzielę, 11 listopada, o godzinie 17.
8 Lis 2007
Michal Grzegorczyk
0
"Polska fotografia XX wieku" w PKiN
W ramach Warszawskiego Lata Fotografii prezentowana jest przekrojowa wystawa ukazująca dokonania polskiej fotografii w ciągu minionego XX wieku. Wystawa ta jest kolejną ekspozycją przygotowaną z okazji 60-lecia Związku Polskich Artystów Fotografików i na pewno należy do jednej z ciekawszych. Autorami ponad 300 prezentowanych fotografii ze zbiorów muzealnych i prywatnych kolekcji są czołowi współcześni twórcy oraz klasycy polskiej fotografii - lista nazwisk robi wrażenie.
6 Lip 2007
Marta Sinior
0
Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne 1947 - 2007
27 kwietnia 2007 roku w Domu Uphagena w Gdańsku zostanie otwarta "Wystawa Archiwalna" zorganizowana we współpracy z Muzeum Historycznym Miasta Gdańska z okazji 60 lecia powstania Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego. Jednymi z pierwszych członków Stowarzyszenia byli artyści zasłużeni nie tylko dla gdańskiej, ale i polskiej fotografii tacy jak: Tadeusz Wański, Gustaw Martusewicz, Edmund Zdanowski, Bolesława Zdanowska czy Kazimierz Lelewicz.
26 Kwi 2007
Marta Sinior
0