Muzeum Etnograficzne

Wszystkie artykuły z tagiem: "Muzeum Etnograficzne" w serwisie fotopolis.pl:
Dead Sea. Opowieści o pozorności śmierci
Walka życia ze śmiercią, dobra ze złem - tak w kilku słowach można opisać projekt “Dead Sea. Opowieści o pozorności śmierci” autorstwa Waldemara Zdrojewskiego. Wystawę zdjęć można już oglądać w Państwowym Muzeum Etnograficznym.
4 Maj 2016
Michał Chrzanowski
0
To, co trwałe - finisaż wystawy Tomasza Tomaszewskiego
Jeśli jeszcze nie widzieliście wyjątkowej wystawy najnowszego projektu Tomasza Tomaszewskiego, to musicie się spieszyć. Jej finisaż zaplanowano na najbliższy poniedziałek, 15 lutego, w Państwowym Muzeum Etnograficznym.
11 Lut 2016
Michał Chrzanowski
0
Fotografie Mariana Maurizio Abramowicza w Krakowie
Instytut Cervantesa w Krakowie oraz Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie zapraszają na wystawę "Szkice z Hiszpanii. Fotografie Mariana Maurizio Abramowicza", która otwarta zostanie w siedzibie Instytutu Cervantesa, w czwartek, 4 lipca, o godz. 18.00.
3 Lip 2013
Marcin Grabowiecki
0
Kramarz i Łodzińska oprowadzą po swojej wystawie "dom/home"
W nabliższy czwartek, 27 sierpnia Andrzej Kramarz i Weronika Łodzińska oprowadzą nas po swojej wystawie "dom/home", którą możemy oglądać w krakowskim Muzeum Etnograficznym do końca sierpnia. Polecamy!
26 Sie 2009
Marcin Grabowiecki
0
Andrzej Kramarz i Weronika Łodzińska oprowadzają po swojej wystawie
W najbliższy czwartek, 30 lipca w Muzeum Etnograficznym im. Seweryna Udzieli w Krakowie Andrzej Kramarz i Weronika Łodzińska po raz drugi oprowadzą nas po swojej wystawie zatytułowanej "dom/home".
28 Lip 2009
Marcin Grabowiecki
0
"Niewinne oko nie istnieje" - projekt Wojciecha Wilczyka w Muzeum Etnograficznym w Krakowie
W imieniu Muzeum Etnograficznego w Krakowie zapraszamy na wystawę fotografii Wojciecha Wilczyka "Niewinne oko nie istnieje". Autor przez ponad dwa lata dokumentował aktualny stan dawnych budynków kultu religijnego Żydów. Większość pełni obecnie zupełnie inną, często zaskakującą, funkcję. Wystawa jest elementem 19. Festiwalu Kultury Żydowskiej.
25 Cze 2009
Michal Grzegorczyk
0
Andrzej Kramarz i Weronika Łodzińska oprowadzą po swojej wystawie "dom/home"
W Muzeum Etnograficznym w Krakowie prezentowana jest duża wystawa Andrzeja Kramarza i Weroniki Łodzińskiej "dom/home". Projekt dokumentalny, poświęcony różnym przestrzeniom mieszkalnym, realizowany jest przez artystów od pięciu lat. W czwartek, 18 czerwca o godzinie 19 Muzeum serdecznie zaprasza na spotkanie z autorami. Artyści osobiście oprowadzą po wystawie, opowiedzą o historii powstania wybranych zdjęć.
17 Cze 2009
ms
0
"dom/home. andrzej kramarz i weronika łodzińska. fotografie" - wystawa w Krakowie
Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza na wystawę fotografii Andrzeja Kramarza i Weroniki Łodzińskiej. Prezentacja zatytułowana "dom / home" to jedna z odsłon realizowanego od 5 lat projektu dokumentalnego, poświęconego rozmaitym przestrzeniom mieszkalnym. Na fotografiach, pochodzących z różnych serii, znalazły się m.in. pokoje hobbystów, cele zakonników, miejsca noclegowe w domu dla bezdomnych. Wernisaż już w piątek, 24 kwietnia o godzinie 18.
22 Kwi 2009
ms
0
Requiem dla szałasu - wystawa w Muzeum Etnograficznym w Krakowie
Od 20 marca w Muzeum Etnograficznym w Krakowie pokazywana będzie wystawa "Requiem dla szałasu". Prezentacja obejmie wybór fotografii Jana Władysława Rączki, który w latach siedemdziesiątych skrupulatnie dokumentował niszczejące, tatrzańskie zabudowania pasterskie. Elementem wystawy będzie film o autorze zdjęć.
17 Mar 2009
ms
0