Wiktor Pental

Wszystkie artykuły z tagiem: "Wiktor Pental" w serwisie fotopolis.pl:
Zmarł Wiktor Pental - legendarny fotograf Nowej Huty
Fundacja Imago Mundi z przykrością informuje, że dziś rano w wieku 93 lat zmarł Wiktor Pental, twórca legendarnych fotografii dokumentujących pierwsze lata Nowej Huty.
21 Sie 2013
Marcin Grabowiecki
0
Projekcja fotografii Henryka Makarewicza i Wiktora Pentala
Razem z Fundacją Imago Mundi zapraszamy na projekcję legendarnych fotografii Henryka Makarewicza i Wiktora Pentala, które prezentowane były kilka tygodni temu na Paris Photo 2012. Projekcja odbędzie się w krakowskim Muzeum PRL-u w środę 5 grudnia o godz. 17:30.
4 Gru 2012
Patrycja Tuszyńska
0
Fotografie Henryka Makarewicza i Wiktora Pentala na Paris Photo 2012
Na zakończonych niedawno targach Paris Photo 2012 pokazywane były legendarne fotografie Henryka Makarewicza i Wiktora Pentala. Ekspozycję "Nowa Huta - Miasto idealne", przygotowaną przez Fundację Imago Mundi we współpracy z Galerią Asymetria i Fundacją Archeologia Fotografii, obejrzało ponad 50 tysięcy widzów, w tym kuratorzy, szefowie najważniejszych muzeów i centrów sztuki współczesnej.
30 Lis 2012
Marcin Grabowiecki
0
(Miasto). Masa. Maszyna. Fotodizajn 2 - wystawa w Galerii Asymetria
Warszawska Galeria Asymetria zaprasza na drugą odsłonę Fotodizajnu. Na wystawie "(Miasto). Masa. Maszyna" pokazane zostaną prace Tadeusza Sumińskiego, Mikołaja Grospierre'a, Zbigniewa Dłubaka, Wojciecha Plewińskiego, Wiktora Pentala oraz Tomasza Szerszenia. Wernisaż w sobotę, 21 kwietnia w godz. 19:00-21:00.
18 Kwi 2012
Marcin Grabowiecki
0
"802 procent normy. Pierwsze lata Nowej Huty" w albumie
Niedawno w dawnym Kinie "Światowid" w Krakowie zakończyła się wystawa "802 procent normy. Pierwsze lata Nowej Huty". Wystawa oprócz dużej wartości dokumentalnej prezentowała znakomite fotografie dwójki artystów: Henryka Makarewicza oraz Wiktora Pentala. Teraz zdjęcia doskonałych fotografów będzie można oglądać w opublikowanym albumie pod tym samym tytułem.
14 Lut 2008
Marta Sinior
0
802 procent normy - historia Nowej Huty
Wystawa "802 procent normy" to dokument powstania pierwszych lat jednego z czołowych symboli komunizmu - Nowej Huty. Autorami zdjęć są Henryk Makarewicz, fotograf i operator Polskiej Kroniki Filmowej oraz Wiktor Pental, fotoreporter i jednocześnie budowniczy Nowej Huty. Do dziś żaden z fotografów nie doczekał się szerszej prezentacji, a wiele zdjęć ze względu na ich ironiczny charakter, nie ujrzało światła dziennego. Fotografie do 10 lutego 2008 roku można oglądać w dawnym kinie "Światowid"...
17 Sty 2008
Marta Sinior
0