"Ślady po bohaterach". Jędrzej Nowicki i Piotr Małecki o doświadczeniach w pracy fotografa [PODCAST]

O tym jak zdobyć zaufanie bohatera, zbudować opowieść, która będzie mieć wpływ na odbiorców i odnaleźć się w emocjach fotografowanych osób opowiada nam dwóch doświadczonych fotografów dokumentalnych.

Autor: Monika Szewczyk-Wittek

17 Październik 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Piotr Małecki i Jędrzej Nowicki dzielą się swoimi doświadczeniami - opowiadają o bohaterach, których spotkali, momentach trudnych, ale też dających nadzieję. Zastanawiamy się też nad siłą medium jakim jest fotografia. Próbujemy odpowiedzieć na pytanie o wpływ współczesnych mediów na odbiorców.

Piotr Małecki

Fotograf prasowy i filmowiec dokumentalista. Członek brytyjskiej agencji Panos Pictures oraz polskich agencji Napo Images i Forum. Współpracuje z wieloma znanymi tytułami europejskimi i amerykańskimi. Laureat nagród m.in. "Pictures Of the Year International”,„Grand Press Foto”, nominowany do nagrody filmowej im. Jana Machulskiego.

Jędrzej Nowicki

Fotograf mieszkający w Warszawie. W swoich pracach skupia się na problemach wykluczenia społecznego, praw człowieka, solidarności i niesprawiedliwości społecznej, a także problemach ochrony środowiska. Dobrze znany jest mu region Europy Środkowo-Wschodniej. Fotografuje także na Bliskim Wschodzie. 

Skopiuj link

Autor: Monika Szewczyk-Wittek

Fotoedytorka, kuratorka i autorka tekstów o fotografii. Pomysłodawczyni przedsięwzięć promujących fotografię. Współtwórczyni projektu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Kierowała projektem Cyfrowy TR – procesem archiwizacji i digitalizacji zbiorów TR Warszawa. Współzałożycielka agencji Napo Images. Współkuratorka archiwum Pawła Pierścińskiego. Prowadzi zajęcia z fotoedycji i etyki fotografii na Uniwersytecie Warszawskim. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Instytutu Pileckiego w Berlinie. W 2021 roku ukazała się jej pierwsza książka “Jedyne. Nieopowiedziane historie polskich fotografek”.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Podcast
Marcin Urbanowicz - Na prowincji znalazłem siebie [PODCAST]
Marcin Urbanowicz - Na prowincji znalazłem siebie [PODCAST]
Tysiące przejechanych kilometrów, 500 sfotografowanych miejscowości, mnóstwo zaskakujących przestrzeni – efekt niemal czteroletniej podróży Marcin Urbanowicz, znany szerzej jako Prowincjonalny...
21
Jacek Gąsiorowski i Grzegorz Dembiński. Ojcowie i fotografowie [Podcast]
Jacek Gąsiorowski i Grzegorz Dembiński. Ojcowie i fotografowie [Podcast]
Dlaczego decydują się na robienie zdjęć swoim dzieciom? Kiedy sięgają po aparat i czy poza dokumentowanie życia znajdują też w tym artystyczną przyjemność? Do rozmowy prowadzonej przez Monikę...
21
Ukraina wciąż walczy. Dziś również o uwagę mediów. Rafał Milach i Mychajło Palinczak [Podcast]
Ukraina wciąż walczy. Dziś również o uwagę mediów. Rafał Milach i Mychajło Palinczak [Podcast]
„Oswajanie wojny to widok nawet bardziej przerażający niż kolejne ciało leżące na ulicy”. O realiach pracy fotoreporterów w Ukrainie i różnych formach oporu, które dokumentują, rozmawiamy ze...
30
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)