"Ślady po bohaterach". Jędrzej Nowicki i Piotr Małecki o doświadczeniach w pracy fotografa [PODCAST]

O tym jak zdobyć zaufanie bohatera, zbudować opowieść, która będzie mieć wpływ na odbiorców i odnaleźć się w emocjach fotografowanych osób opowiada nam dwóch doświadczonych fotografów dokumentalnych.

Autor: Monika Szewczyk-Wittek

17 Październik 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Piotr Małecki i Jędrzej Nowicki dzielą się swoimi doświadczeniami - opowiadają o bohaterach, których spotkali, momentach trudnych, ale też dających nadzieję. Zastanawiamy się też nad siłą medium jakim jest fotografia. Próbujemy odpowiedzieć na pytanie o wpływ współczesnych mediów na odbiorców.

Piotr Małecki

Fotograf prasowy i filmowiec dokumentalista. Członek brytyjskiej agencji Panos Pictures oraz polskich agencji Napo Images i Forum. Współpracuje z wieloma znanymi tytułami europejskimi i amerykańskimi. Laureat nagród m.in. "Pictures Of the Year International”,„Grand Press Foto”, nominowany do nagrody filmowej im. Jana Machulskiego.

Jędrzej Nowicki

Fotograf mieszkający w Warszawie. W swoich pracach skupia się na problemach wykluczenia społecznego, praw człowieka, solidarności i niesprawiedliwości społecznej, a także problemach ochrony środowiska. Dobrze znany jest mu region Europy Środkowo-Wschodniej. Fotografuje także na Bliskim Wschodzie. 

Skopiuj link

Autor: Monika Szewczyk-Wittek

Fotoedytorka, kuratorka i autorka tekstów o fotografii. Pomysłodawczyni przedsięwzięć promujących fotografię. Współtwórczyni projektu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Kierowała projektem Cyfrowy TR – procesem archiwizacji i digitalizacji zbiorów TR Warszawa. Współzałożycielka agencji Napo Images. Współkuratorka archiwum Pawła Pierścińskiego. Prowadzi zajęcia z fotoedycji i etyki fotografii na Uniwersytecie Warszawskim. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Instytutu Pileckiego w Berlinie. W 2021 roku ukazała się jej pierwsza książka “Jedyne. Nieopowiedziane historie polskich fotografek”.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Podcast
W zdjęciach pozwalała sobie na luz. Fotografie Osieckiej w MOCAK-u [PODCAST]
W zdjęciach pozwalała sobie na luz. Fotografie Osieckiej w MOCAK-u [PODCAST]
Agnieszka Osiecka zostawiła po sobie fotografie, o których mało kto wie i pamięta. Choć słowo było dla niej najważniejsze, to w obrazie można dostrzec coś, czego sam tekst nie daje.
10
Irmina Walczak, Karo Ćwik, Marta Kiela-Czarnik - Matki fotografki [PODCAST]
Irmina Walczak, Karo Ćwik, Marta Kiela-Czarnik - Matki fotografki [PODCAST]
O tym dlaczego zdecydowały się opowiedzieć swoje historie szerszej publiczności, jak widzą role kobiet, matek i fotografek oraz jak inni reagują na ich szczere wypowiedzi rozmawiamy ze znanymi i...
45
Sto lat temu w Małopolsce - ukryta kolekcja zdjęć krakowskiego Muzeum Etnografii (PODCAST)
Sto lat temu w Małopolsce - ukryta kolekcja zdjęć krakowskiego Muzeum Etnografii (PODCAST)
Te fotografie pozwalają stanąć twarzą w twarz z ludźmi sprzed stu lat. W czasie pandemii pracownicy muzeum skrupulatnie przejrzeli i opisali tysiące zdjęć, a 170 z nich trafiło na wystawę "Czas...
50
Powiązane artykuły