Poznańscy dokumentaliści w Galerii Wysokich Napięć w Warszawie

"DoNosy - Polska 1980-89 oczami czołówki poznańskich dokumentalistów" to wystawa 80 zdjęć 4 autorów: Mariusza Stachowiaka, Janusza Nowackiego, Macieja Kuszeli i Mariusza Foreckiego. Wernisaż już w czwartek, 7 stycznia, o godz. 18.00 w Galerii Wysokich Napięć SWPS w Warszawie. Ekspozycja potrwa do 31 stycznia.
fot. Mariusz Stachowiak
W Galerii Wysokich Napięć SWPS zostaną pokazane prace liderów polskiego ruchu fotograficznego począwszy od przełomu lat 70/80. Wszyscy czterej autorzy zdjęć byli związani ze środowiskiem regionalnego tygodnika społeczno-politycznego lat 80. - "Wprost". Wystawa to przekrojowy obraz polskiego społeczeństwa w znaczącym historycznie okresie. Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek, 7 stycznia o godz. 18.00. Ekspozycja będzie czynna codziennie od godz. 10.00 do 18.00 do 31 stycznia. Wstęp wolny.

Więcej informacji znajdziemy na stronie: www.swps.pl.

Mariusz Stachowiak. Rzadki typ dokumentalisty, który temat podnosił z ulicy jak kromkę chleba. Ogromny talent w zakresie fotografii społecznej, wyraziciel pokolenia, pozbawionego nadziei na lepszy świat; obalający schematy, skrajnie zaangażowany indywidualista, również jako fotograf teatralny.

Janusz Nowacki. Fotograf dźwięku i ciszy; mistrz diaporamy, autor hasła: "fotografię usłyszeć, muzykę zobaczyć". Dokumentalista i wybitny pejzażysta został też już w l. 70. nazwany "misjonarzem fotografii", by w l. 90. okazać się jednym z najważniejszych inicjatorów i twórców lobby fotograficznego w nowym, wolnorynkowym systemie Polski.

Maciej Kuszela. Dokumentalista l. 80., pejzażysta i wybitny portrecista. W kontakcie z człowiekiem wydobywa z niego sedno osobowości, w pracy nad pejzażem zabawia się preparowaniem tajemnicy, jako dokumentalista - niepoprawny kpiarz.

Mariusz Forecki. Wielka osobowość reportażu subiektywnego i eseju społecznego. Jego surrealistyczne skojarzenia o humorystycznym wydźwięku wyznaczają nową drogę fotografii humanistycznej.

DoNosy - Polska 1980-89 oczami czołówki poznańskich dokumentalistów
Wernisaż: 7.01.2010
Termin: 8-31.01.2010

Galeria Wysokich Napięć
Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej
ul. Chodakowska 19/31
Warszawa
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13