Wystawa "Ludzie, wydarzenia, przemiany - 20 lat fotografii Gazety Wyborczej" w Katowicach

Górnośląskie Centrum Kultury zaprasza na wystawę, na której zobaczymy fotografie pochodzące z dwudziestoletniej historii Gazety Wyborczej. Ekspozycja zostanie otwarta 28 grudnia i potrwa do końca stycznia.
1998 - JAPONIA, TOKYO - W PARKU YOYOGI KOEN FOT. PIOTR JANOWSKI / AGENCJA GAZETA
Na wystawie "Ludzie, wydarzenia, przemiany - 20 lat fotografii Gazety Wyborczej" zobaczymy zdjęcia fotografów Gazety Wyborczej. Nie tylko zawodowców, ale również amatorów. Głównym tematem wystawy są zmiany, które zaszły w ciągu dwóch dekad. Kolejnym bohaterem wystawy są zbiorowe emocje: wydarzenia polityczne, ekonomiczne, religijne, sportowe - czytamy w materiałach prasowych. Niekończące się debaty o kształcie polskiej szkoły, reformie służby zdrowia, Kościele, homofobii, lustracji, antysemityzmie. I wreszcie codzienność każdego z nas nieujęta w ramy wydarzeń i dat. Kalejdoskop zaskakujących, dynamicznych sytuacji, w których zawiera się paradoks - polska rzeczywistość dorasta do europejskiej normy. Z wielu zdjęć jakby wyparowała nadwiślańska egzotyka. Transformacja nastąpiła. Ale obok istnieje Polska, która prawie się nie zmienia, starość i bieda w 1989 i 2009 roku wyglądają niemal tak samo.

Wystawa była prezentowana wcześniej w warszawskiej "Zachęcie". Teraz szansę zobaczenia tych fascynujących nieraz zdjęć mają mieszkańcy Katowic i okolic.

Ludzie, wydarzenia, przemiany - 20 lat fotografii "Gazety Wyborczej"
Termin: 28.12.2009-21.01.2010

Górnośląskie Centrum Kultury
Galeria Piętro Wyżej, Galeria 5
pl. Sejmu Śląskiego
Katowice
Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
3
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
2
Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - test obiektywu
31 Maj 2019
Dziś przyglądamy się bliżej Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - szkłu, na które długo czekali miłośnicy szerokiego kąta. Kompaktowa i uszczelniona budowa, zaawansowana optyka i szybki AF mają być sporymi zaletami tego modelu.
4
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
29 Maj 2019
Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.
0