Wystawy fotografii na festiwalu "Era Nowe Horyzonty"

Podczas 6. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Era Nowe Horyzonty" będzie można zobaczyć również prace fotograficzne. Krakowska Galeria Pauza zaprezentuje cztery wystawy z cyklu zatytułowanego "Fotografia ruchoma". A zobaczyć będzie można zdjęcia cenionych polskich twórców: Tomka Sikory, Wojtka Wieteski, Joanny Zastróżnej oraz młodej początkującej artystki - Agnieszki Piesiewicz.
fot. Agnieszka Piesiewicz


Era Nowe Horyzonty to festiwal filmów niekonwencjonalnych, których reżyserzy idą na przekór modom operując własnym stylem, językiem nie do podrobienia. Od 20 do 30 lipca 2006 roku zostanie zaprezentowanych blisko 200 filmów pochodzących z 40 krajów z całego świata.

Poniżej krótko o poszczególnych artystach prezentowanych w ramach pokazu Fotografia ruchoma:

fot. Joanna Zastróżna

Agnieszka Piesiewicz (Wrocław) jest studentką Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Ostatnio swoje prace prezentowała na wystawie Dialogi - Izabela Jaroszewska i uczniowie w galerii Luksfera w Warszawie.

Tomek Sikora (Warszawa) zainteresował się fotografią w czasie pobytu w Paryżu, gdzie pracował w studiu Kodaka. Po powrocie do Polski pracował 9 lat jako fotoreporter w tygodniku Perspektywy. W tym czasie realizował wiele plakatów filmowych i teatralnych oraz autorskie projekty. W roku 1982 wyjechał do Australii, gdzie założył studio fotografii reklamowej. Dwukrotnie, w latach 1991 oraz 1992 uznany został najlepszym fotografem reklamowym w Australii i Oceanii. Obecnie pracuje dla czołowych agencji reklamowych Australii, USA, Nowej Zelandii, Belgii, Singapuru, Hong Kongu oraz Polski. Obecnie uczy w Europejskiej Akademii Fotografii oraz w Akademii Fotografii. Współtwórca Galerii Bezdomnej.

fot. Wojtek Wieteska

Wojtek Wieteska (Warszawa) studiował historię sztuki na Sorbonie oraz na Uniwersytecie Warszawskim. Później podjął naukę na wydziale operatorskim w łódzkiej Filmówce. W kręgu jego największych zainteresowań znajduje się fotografia dokumentna o silnym subiektywnym zabarwieniu. Jego cykle powstają podczas licznych podróży po Australii, Afryki Południowej, Japonii, USA i na Bliski Wschód. Od 1993 roku Wieteska oprócz fotografią, zajmuje się realizacją filmów reklamowych.

Joanna Zastróżna (Sopot) jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku - dyplom z projektowania graficznego fotografii obroniła w 1997 roku. Od 1999 roku regularnie wystawia swoje zdjęcia i obrazy w Polsce i na zagranicą. Interesuje się fotografią artystyczną, a także malarstwem sztalugowym.


Wernisaże odbędą się kolejno:
  • Tomek Sikora - (piątek) 21 lipca 2006 roku. Rozpoczęcie o godzinie 18
  • Wojtek Wieteska - (niedziela) 23 lipca 2006 roku. Rozpoczęcie o godzinie 18
  • Agnieszka Piesiewicz - (środa) 26 lipca 2006 roku. Rozpoczęcie o godzinie 18
  • Joanna Zastróżna - (piątek) 28 lipca 2006 roku. Rozpoczęcie o godzinie 18.

fot. Tomek Sikora

Projekcie odbywać się będą w terminie 21 - 30 lipca 2006 roku w godzinach 10 - 22 w Teatrze Lalek przy pl. Teatralnym 4 (I piętro, foyer) we Wrocławiu.

Więcej informacji na stronie www.pauza.pl


O programie festiwalu Era Nowe Horyzonty można przeczytać tutaj

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8