Wystawy fotografii na festiwalu "Era Nowe Horyzonty"

Podczas 6. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Era Nowe Horyzonty" będzie można zobaczyć również prace fotograficzne. Krakowska Galeria Pauza zaprezentuje cztery wystawy z cyklu zatytułowanego "Fotografia ruchoma". A zobaczyć będzie można zdjęcia cenionych polskich twórców: Tomka Sikory, Wojtka Wieteski, Joanny Zastróżnej oraz młodej początkującej artystki - Agnieszki Piesiewicz.
fot. Agnieszka Piesiewicz


Era Nowe Horyzonty to festiwal filmów niekonwencjonalnych, których reżyserzy idą na przekór modom operując własnym stylem, językiem nie do podrobienia. Od 20 do 30 lipca 2006 roku zostanie zaprezentowanych blisko 200 filmów pochodzących z 40 krajów z całego świata.

Poniżej krótko o poszczególnych artystach prezentowanych w ramach pokazu Fotografia ruchoma:

fot. Joanna Zastróżna

Agnieszka Piesiewicz (Wrocław) jest studentką Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Ostatnio swoje prace prezentowała na wystawie Dialogi - Izabela Jaroszewska i uczniowie w galerii Luksfera w Warszawie.

Tomek Sikora (Warszawa) zainteresował się fotografią w czasie pobytu w Paryżu, gdzie pracował w studiu Kodaka. Po powrocie do Polski pracował 9 lat jako fotoreporter w tygodniku Perspektywy. W tym czasie realizował wiele plakatów filmowych i teatralnych oraz autorskie projekty. W roku 1982 wyjechał do Australii, gdzie założył studio fotografii reklamowej. Dwukrotnie, w latach 1991 oraz 1992 uznany został najlepszym fotografem reklamowym w Australii i Oceanii. Obecnie pracuje dla czołowych agencji reklamowych Australii, USA, Nowej Zelandii, Belgii, Singapuru, Hong Kongu oraz Polski. Obecnie uczy w Europejskiej Akademii Fotografii oraz w Akademii Fotografii. Współtwórca Galerii Bezdomnej.

fot. Wojtek Wieteska

Wojtek Wieteska (Warszawa) studiował historię sztuki na Sorbonie oraz na Uniwersytecie Warszawskim. Później podjął naukę na wydziale operatorskim w łódzkiej Filmówce. W kręgu jego największych zainteresowań znajduje się fotografia dokumentna o silnym subiektywnym zabarwieniu. Jego cykle powstają podczas licznych podróży po Australii, Afryki Południowej, Japonii, USA i na Bliski Wschód. Od 1993 roku Wieteska oprócz fotografią, zajmuje się realizacją filmów reklamowych.

Joanna Zastróżna (Sopot) jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku - dyplom z projektowania graficznego fotografii obroniła w 1997 roku. Od 1999 roku regularnie wystawia swoje zdjęcia i obrazy w Polsce i na zagranicą. Interesuje się fotografią artystyczną, a także malarstwem sztalugowym.


Wernisaże odbędą się kolejno:
  • Tomek Sikora - (piątek) 21 lipca 2006 roku. Rozpoczęcie o godzinie 18
  • Wojtek Wieteska - (niedziela) 23 lipca 2006 roku. Rozpoczęcie o godzinie 18
  • Agnieszka Piesiewicz - (środa) 26 lipca 2006 roku. Rozpoczęcie o godzinie 18
  • Joanna Zastróżna - (piątek) 28 lipca 2006 roku. Rozpoczęcie o godzinie 18.

fot. Tomek Sikora

Projekcie odbywać się będą w terminie 21 - 30 lipca 2006 roku w godzinach 10 - 22 w Teatrze Lalek przy pl. Teatralnym 4 (I piętro, foyer) we Wrocławiu.

Więcej informacji na stronie www.pauza.pl


O programie festiwalu Era Nowe Horyzonty można przeczytać tutaj

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
4
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0