Wystawy fotografii na festiwalu "Era Nowe Horyzonty"

Podczas 6. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Era Nowe Horyzonty" będzie można zobaczyć również prace fotograficzne. Krakowska Galeria Pauza zaprezentuje cztery wystawy z cyklu zatytułowanego "Fotografia ruchoma". A zobaczyć będzie można zdjęcia cenionych polskich twórców: Tomka Sikory, Wojtka Wieteski, Joanny Zastróżnej oraz młodej początkującej artystki - Agnieszki Piesiewicz.
fot. Agnieszka Piesiewicz


Era Nowe Horyzonty to festiwal filmów niekonwencjonalnych, których reżyserzy idą na przekór modom operując własnym stylem, językiem nie do podrobienia. Od 20 do 30 lipca 2006 roku zostanie zaprezentowanych blisko 200 filmów pochodzących z 40 krajów z całego świata.

Poniżej krótko o poszczególnych artystach prezentowanych w ramach pokazu Fotografia ruchoma:

fot. Joanna Zastróżna

Agnieszka Piesiewicz (Wrocław) jest studentką Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Ostatnio swoje prace prezentowała na wystawie Dialogi - Izabela Jaroszewska i uczniowie w galerii Luksfera w Warszawie.

Tomek Sikora (Warszawa) zainteresował się fotografią w czasie pobytu w Paryżu, gdzie pracował w studiu Kodaka. Po powrocie do Polski pracował 9 lat jako fotoreporter w tygodniku Perspektywy. W tym czasie realizował wiele plakatów filmowych i teatralnych oraz autorskie projekty. W roku 1982 wyjechał do Australii, gdzie założył studio fotografii reklamowej. Dwukrotnie, w latach 1991 oraz 1992 uznany został najlepszym fotografem reklamowym w Australii i Oceanii. Obecnie pracuje dla czołowych agencji reklamowych Australii, USA, Nowej Zelandii, Belgii, Singapuru, Hong Kongu oraz Polski. Obecnie uczy w Europejskiej Akademii Fotografii oraz w Akademii Fotografii. Współtwórca Galerii Bezdomnej.

fot. Wojtek Wieteska

Wojtek Wieteska (Warszawa) studiował historię sztuki na Sorbonie oraz na Uniwersytecie Warszawskim. Później podjął naukę na wydziale operatorskim w łódzkiej Filmówce. W kręgu jego największych zainteresowań znajduje się fotografia dokumentna o silnym subiektywnym zabarwieniu. Jego cykle powstają podczas licznych podróży po Australii, Afryki Południowej, Japonii, USA i na Bliski Wschód. Od 1993 roku Wieteska oprócz fotografią, zajmuje się realizacją filmów reklamowych.

Joanna Zastróżna (Sopot) jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku - dyplom z projektowania graficznego fotografii obroniła w 1997 roku. Od 1999 roku regularnie wystawia swoje zdjęcia i obrazy w Polsce i na zagranicą. Interesuje się fotografią artystyczną, a także malarstwem sztalugowym.


Wernisaże odbędą się kolejno:
  • Tomek Sikora - (piątek) 21 lipca 2006 roku. Rozpoczęcie o godzinie 18
  • Wojtek Wieteska - (niedziela) 23 lipca 2006 roku. Rozpoczęcie o godzinie 18
  • Agnieszka Piesiewicz - (środa) 26 lipca 2006 roku. Rozpoczęcie o godzinie 18
  • Joanna Zastróżna - (piątek) 28 lipca 2006 roku. Rozpoczęcie o godzinie 18.

fot. Tomek Sikora

Projekcie odbywać się będą w terminie 21 - 30 lipca 2006 roku w godzinach 10 - 22 w Teatrze Lalek przy pl. Teatralnym 4 (I piętro, foyer) we Wrocławiu.

Więcej informacji na stronie www.pauza.pl


O programie festiwalu Era Nowe Horyzonty można przeczytać tutaj

 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13