Digital Masterclass z Joanną Kustrą - weź udział w warsztatach poświęconych fotografii mody

Autor: Redakcja Fotopolis

24 Wrzesień 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Oglądaj i rozwijaj się! Zapisz się na bezpłatne warsztaty Digital Masterclass - to ponad trzy godziny wiedzy na temat sesji modowych i edycji zdjęć prosto od Joanny Kustry.

Już wkrótce kolejna odsłona cenionych warsztatów Digital Masterclass w wersji online, tym razem z utalentowaną Joanną Kustrą, fotografką mody i retuszerką. Materiał dostępny będzie w dwóch oddzielnych częściach.

W pierwszej znajdziesz się za kulisami sesji zdjęciowej, na której poznasz techniki tworzenia edytoriala modowego stosowane przez Joannę. Natomiast drugi wykład obejmuje styl i techniki retuszu przez nią stosowane w postprodukcji.

W trakcie premier Joanna Kustra będzie odpowiadać na pytania uczestników.

Digital Masterclass cz. I - Sesja zdjęciowa

Część pierwsza warsztatów obejmuje edytorial modowy, organizowany w pełnej słońca południowej Hiszpanii - klimatycznym Finca Monasterio w San Martin del Tesorillo.

Digital Masterclass, fot. Joanna Kustra

Joanna Kustra odsłoni kulisy pracy i zdradzi jak organizuje sesję zdjęciową. Podpowie jak szukać lokacji do zdjęć i na co zwracać uwagę w kwestii światła i kolorów. Dzięki tym warsztatom poznasz pracę z ekipą i modelką oraz zobaczysz, jak Joanna pracuje ze światłem zastanym i błyskowym.

Na przykładzie sześciu różnych stylizacji dowiesz się na co zwracać uwagę przy budowaniu kadrów i poznasz bliżej tryb tethered shooting, oferujący podgląd i poprawki na planie w czasie rzeczywistym. Joanna opowie też na jakim sprzęcie pracuje w trakcie sesji oraz w postprodukcji.

Premiera szkolenia “Digital Masterclass cz. I - Sesja zdjęciowa” odbędzie się 30 września 2021 o 21:00.

Aby obejrzeć pierwszą część warsztatów zarejestruj się bezpłatnie na stronie: app.evenea.pl/event/joannadigitalmasterclasssesja

Digital Masterclass cz. I - Postprodukcja (Retusz)

W drugiej części warsztatów Joanna Kustra podzieli się wskazówkami dotyczącymi edycji zdjęć wykonanych podczas sesji. Poznasz bliżej techniki retuszu i color gradingu, prowadzące do otrzymania obrazu doskonałego wizualnie i zgodnego z harmonią kolorystyczną.

Digital Masterclass, fot. Joanna Kustra

Dowiesz się jak przygotować monitor do zaawansowanej edycji i jak stworzyć swój własny profil barwny. Obejrzysz selekcję zdjęć. Omówione zostaną także szczegółowo wyedytowane wcześniej fotografie i zobaczysz kompleksowy retusz jednego z nich!

Premiera szkolenia “Digital Masterclass cz. I - Postprodukcja (Retusz)” odbędzie się 5 października 2021 o 21:00.

Aby obejrzeć drugą część warsztatów zarejestruj się bezpłatnie na stronie: app.evenea.pl/event/joannadigitalmasterclasspost

Digital Masterclass, fot. Joanna Kustra

Jak w pełni skorzystać ze szkolenia?

Rejestrując się bezpłatnie na obie części warsztatów otrzymasz link do wydarzenia, przypomnienie o premierze, wskazówki, jak i gdzie oglądać. Otrzymasz również dodatkowe materiały szkoleniowe, włączając pliki RAW do edycji, które pomogą przećwiczyć nowo nabyte umiejętności.

Joanna Kustra - kim jest prowadząca Digital Masterclass?

Swoje zainteresowanie fotografią odkryła 15 lat temu, podczas studiów językowych w Krakowie. Od zawsze była związana ze sztuką, grając od dziecka na pianinie i oboju. Przez wiele lat pracowała na rynku brytyjskim jako fotograf i retuszer. W tym czasie szlifowała również̇ swoje techniki asystując w kampaniach reklamowych w Londynie.

Obecnie mieszka na południu Hiszpanii, gdzie fotografuje kampanie dla międzynarodowych klientów. Ma na swoim koncie wiele nagród, wystaw i publikacji na całym świecie. Przez lata wypracowała rozpoznawalny styl, przywiązując bardzo dużą wagę̨ do perfekcyjnego światła i harmonii kolorów. Prowadzi szkolenia z fotografii i postprodukcji w Hiszpanii oraz w Polsce.

Zdjęcia Joanny Kustry znajdziesz na: joannakustra.com, ig: @joannakustra, fb: @joanna.kustra, www.youtube.com

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Przetestuj Fujifilm X-H2 z obiektywami i wygraj drukarkę Instax Link Wide
Przetestuj Fujifilm X-H2 z obiektywami i wygraj drukarkę Instax Link Wide
Flagowy korpus Fujifilm to pierwszy aparat APS-C wyposażony w matrycę o wysokiej rozdzielczości. Chcesz sprawdzić go w praktyce? Weź udział w konkursie na jego...
16
Gdy zdajesz sobie sprawę, że żyłeś w sekcie - „Szczęśliwa wina” Jagody Valkov w Społecznym Centrum Fotografii
Gdy zdajesz sobie sprawę, że żyłeś w sekcie - „Szczęśliwa wina” Jagody Valkov w Społecznym Centrum...
Społeczne Centrum Fotografii zaprasza na wystawę indywidualną Jagody Valkov. Ekspozycja „Szczęśliwa wina” bierze na warsztat wspomnienia
1
Weź udział w CEWE PHOTO AWARD 2023 - do wygrania 1000 nagród o wartości 250 000 euro
Weź udział w CEWE PHOTO AWARD 2023 - do wygrania 1000 nagród o wartości 250 000 euro
Trwa nabór zgłoszeń do konkursu fotograficznego CEWE Photo Award 2023. Do wygrania podróż, sprzęt fotograficzny i vouchery na produkty CEWE. A za każde zgłoszenie...
6