Warsztaty fotografii ulicznej z Pawłem Kosickim i Maciejem Jeziorkiem

0

Autor: Redakcja Fotopolis

8 Lipiec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Pod znakiem fotografii miejskiej Paweł Kosicki i Maciej Jeziorek poprowadzą warsztaty fotograficzne Fujifilm w największych miastach Polski

Fujifilm zaprasza na cykl warsztatów fotograficznych z aparatami z serii X. Tematem przewodnim będzie street photo i miejska fotografia krajobrazowa, a prowadzącymi Paweł Kosicki i Maciej Jeziorek. Lipcowe spotkania odbędą się w Poznaniu, Gdańsku, Łodzi, Warszawie i Lublinie. Sierpniowe m.in. we Wrocławiu, Krakowie i Katowicach.

Warsztaty przeznaczone są dla fotografujących na różnych poziomach zaawansowania, również tych, którzy do tej pory nie miały okazji zapoznać się z aparatami z serii X. W części teoretycznej poruszone zostaną zagadnienia dotyczące street foto i miejskiej fotografii krajobrazowej, uczestnicy będą mogli też zapoznać się z aparatami i obiektywami serii X.

Z kolei w części praktycznej, podczas kilkugodzinnego fotospaceru, będzie możliwość popracowania nad umiejętnościami oraz przetestowania sprzętu Fujifilm (w tym najnowszego aparatu X-T4). Na koniec omówione zostaną efekty pracy w terenie.

Terminy warsztatów i zgłoszeń

Ze względu na warsztatowy charakter spotkań liczba miejsc jest ograniczona i obowiązuje rekrutacja pod adresem akademia.fujifilm.pl/warsztaty – uczestnicy będą wybierani na podstawie portfolio. Spotkania są bezpłatne.

Osoby, które zakwalifikują się na warsztaty zostaną o tym poinformowane mailowo do 10 lipca włącznie w przypadku Poznania i do 20 lipca włącznie w przypadku Gdańska, Łodzi, Warszawy i Lublina.

  • 17 lipca - Poznań – prowadzący ambasador Fujifilm Paweł Kosicki; zgłoszenia 26.06-08.07.2020
  • 27 lipca Gdańsk – prowadzący Maciej Jeziorek; zgłoszenia 3-15.07.2020
  • 28 lipca Łódź – prowadzący Maciej Jeziorek; zgłoszenia 3-15.07.2020
  • 29 lipca Warszawa – prowadzący Maciej Jeziorek, zgłoszenia 3-15.07.2020
  • 30 lipca Lublin – prowadzący Maciej Jeziorek, zgłoszenia 3-15.07.2020

W drugiej połowie lipca zostaną podane daty sierpniowych warsztatów.

O prowadzących warsztaty Fujifilm

Paweł Kosicki – niezależny fotograf, członek Związku Artystów Fotografików i absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej. Fotograficzną drogę rozpoczął w latach 90-tych pracując dla tygodnika Wprost. Uczestniczył w warsztatach z fotografami agencji Magnum, których zdjęcia odcisnęły silne piętno na jego twórczej drodze. Dziś bliżej mu do amerykańskiej fotografii z lat 50. Ii 60., do Egglestona czy Ernesta Hassa. Organizuje plenery oraz prowadzi warsztaty Open Your Eyes. Fotografuje aparatami Fujifilm X-Pro2, X-Pro3, X-T4.

Maciej Jeziorek – fotograf i dokumentalista. Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2012 i 2018). Członek ZPAF i Press Club Polska. Współzałożyciel i członek agencji Napo Images, specjalizującej się w fotografii dokumentalnej. Autor trzech autorskich publikacji książkowych. Realizował projekty dokumentalne i zlecenia w Polsce, Indiach, Rosji, Rumunii, Bułgarii, Turcji, Niemczech, Belgii i na Ukrainie. Pracował jako fotoreporter w redakcjach „Tygodnik Solidarność”, „Życie Warszawy”, „Życie” i „Polska the Times". W latach 2015 -2019 szef działu foto w FORUM Polska Agencja Fotografów. W latach 2010-2012 prowadził zajęcia z fotografii prasowej w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2014 roku prowadzi zajęcia z fotoreportażu w Studium Fotografii ZPAF w Warszawie. Organizował i prowadził warsztaty fotograficzne w Polsce i Indiach. Od 2020 roku pracuje w polskim oddziale Fujifilm.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
„Archiwa błyskawiczne” - ruszyła największa polska wystawa fotografii natychmiastowej
„Archiwa błyskawiczne” - ruszyła największa polska wystawa fotografii natychmiastowej
Ponad 2 tys. zdjęć, kilkudziesięciu autorów i 50 lat historii. W czerwcu Muzeum Narodowe w Gdańsku otworzyło jeden z największych polskich przeglądów...
6
1
Co łączy palenie czarownic i protesty kobiet?
Co łączy palenie czarownic i protesty kobiet?
Za tegoroczną odsłonę Kolekcji Wrzesińskiej odpowiadają Magdalena i Maksymilian Rigamonti. „Stos” to fotograficzno-literacka opowieść o kobietach, powstała w czasie...
0
1
„Pokaż się” i zorganizuj własną wystawę na 11. Opolskim Festiwalu Fotografii
„Pokaż się” i zorganizuj własną wystawę na 11. Opolskim Festiwalu Fotografii
Rusza 8. edycja konkursu „Pokaż się”, którego laureat będzie miał szansę zaprezentowania swojej wystawy podczas tegorocznego Opolskiego Festiwalu...
0
0