Creative Masterclass w Krakowie - prawdziwa dawka wiedzy i moc inspiracji [RELACJA WIDEO]

Creative Masterclass w Krakowie - prawdziwa dawka wiedzy i moc inspiracji [RELACJA WIDEO]

Za nami już trzecia polska edycja Creative Masterclass, która tym razem odbyła się w Krakowie. Wyjątkowe warsztaty oświetleniowe poprowadzili Emil Biliński i Piotr Werner, którzy zaprezentowali swój system pracy i pokazali jak efektywnie okiełznać światło na planie zdjęciowym.

Creative Masterclass to wydarzenie fotograficzne organizowane cykliczne. Odbywa się w kilku europejskich krajach (Hiszpania, Wielka Brytania, Francja i Niemcy) zwykle raz na kwartał. Warsztaty przeznaczone są dla osób na każdym poziomie zaawansowania i wiedzy fotograficznej. Ideą imprezy jest dostarczanie inspiracji, porządkowanie systemu pracy oraz podawanie przystępnej wiedzy praktycznej serwowanej przez profesjonalnych fotografów lub filmowców. Jak zwykle wydarzenie organizowane jest w formie seminarium warsztatowego, którego spora część zostaje poświęcona na praktyczną sesję zdjęciową.

 

Polska odsłona Creative Masterclass zadebiutowała w styczniu 2018 roku w Warszawie. Kolejna edycja odbyła się na targach Film Video Foto w Łodzi 2018. Tym razem jednak entuzjaści fotografowania i filmowania w grudniu odwiedzili Kraków, gdzie warsztaty poprowadzili Emil Biliński oraz Piotr Werner. Głównym tematem spotkania była praca ze światłem, które jest jednym z najważniejszych składowych przy tworzeniu pięknych obrazów fotograficznych lub filmowych. Na miejscu uczestnicy mogli także skorzystać z wiedzy specjalistów oraz przyjrzeć się bliżej najnowszym oraz najbardziej zaawansowanych technologicznie narzędziom, dzięki którym praca z obrazem staje się łatwiejsza, lepsza i bardziej wydajna.

Zobacz wszystkie zdjęcia (15)

Emil Biliński w ciągu ponad pięciogodzinnej sesji wprowadził uczestników w świat swojej fotografii oraz wyzwań i możliwości jakich dostarcza profesjonalna praca fotograficzna. Podpowiedział skąd czerpać natchnienie, jak przygotować sesję zdjęciową oraz jak ją skutecznie przeprowadzić. W swoim panelu skoncentrował się na możliwościach kreatywnego wykorzystania oświetlenia oraz na podniesieniu jakości efektów pracy. Opowiedział również o swojej przygodzie z filmowaniem i zademonstrował, w jaki sposób zrealizować krótkie ujęcie filmowe z przeprowadzonej sesji. Z kolei Piotr Werner pokazał, jak niewiele jest potrzebne, aby stworzyć zdjęcia ciekawe oraz wzbudzające zachwyt. Podpowiedział także jak krok po kroku oraz w kilku setupach stworzyć piękne portrety używając od jednej do kilku lamp błyskowych z modyfikatorami.

Partnerami Creative Masterclass były firmy: BenQX-Rite Photo&VideoRotolightRogue Photographic Design oraz Expoimaging. Kolejna edycja warsztatów, w lekko zmienionej formie, planowana jest na pierwszy lub początek drugiego kwartału 2019 roku.

Emil Biliński - urodzony w Polsce, dorastał, studiował oraz zdobywał pierwsze doświadczenie w Wiedniu. Ukończył szkołę biznesu, studiował fotografię i projektowanie komunikacji wizualnej w Graphische Bundes Lehr-und Versuchsanstalt Wien. W międzyczasie pracował dla Friedensreich Hunderwasser - KunstHausWien Museum, w którym praca miała największy wpływ na jego rozwój artystyczny. Współpraował z artystami organizującymi wystawy, malarzami i fotografami. Tam także zaprezentował swoją pierwszą wystawę. Karierę zaczął fotografując eventy, śluby, tworząc fotografię dziecięcą i buduarową, gdzie nauczył się także ważnej umiejętności – jak pracować i współpracować z ludźmi. Ze swoich oszczędności stworzył stylowe i wyjątkowe portfolio. W 2002 roku po odbyciu służby wojskowej odwiedził wiele magazynów i agencji w całej Europie, prezentując swoje portfolio. Został szybko zauważony przez dyrektorów kreatywnych, chwila ta była przełomem w jego pracy i umożliwiła pracę w branży komercyjnej po raz pierwszy. Począwszy od pierwszych artykułów redakcyjnych, przez konkursy fryzjerskie, a następnie reklamy fryzjerskie i kosmetyczne. Często widziany w telewizji jako fotograf i gościnny juror w „Top Model” (Austria i Polska), został zaproszony w 2017 roku, aby wziąć udział jako mentor i juror w programie telewizyjnym „Supermodelka Plus Size”. Więcej: www.emilbilinski.com

Piotr Werner - portrecista, fotograf mody oraz fotograf komercyjny. Zawodowo fotografią zajmuję się od ponad dziesięciu lat. Prowadzi również warsztaty fotograficzne oraz szkolenia indywidualne na terenie całej Polski. Wszystkie zdjęcia tworzy z pełnym zaangażowaniem, oddaniem i pasją. Jego prace były wielokrotnie nagradzane i doceniane na całym świecie oraz publikowane, np. w Digital Camera Polska, British Vogue, Vogue.it, Wprost, The Metropolist oraz London F’OLTIQUE. Więcej: www.piotrwerner.com

zdjęcie główne: fot. Emil Biliński

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1