Creative Masterclass w Krakowie - prawdziwa dawka wiedzy i moc inspiracji [RELACJA WIDEO]

0

Autor: Michał Chrzanowski

3 Styczeń 2019
Artykuł na: 9-16 minut

Za nami już trzecia polska edycja Creative Masterclass, która tym razem odbyła się w Krakowie. Wyjątkowe warsztaty oświetleniowe poprowadzili Emil Biliński i Piotr Werner, którzy zaprezentowali swój system pracy i pokazali jak efektywnie okiełznać światło na planie zdjęciowym.

Creative Masterclass to wydarzenie fotograficzne organizowane cykliczne. Odbywa się w kilku europejskich krajach (Hiszpania, Wielka Brytania, Francja i Niemcy) zwykle raz na kwartał. Warsztaty przeznaczone są dla osób na każdym poziomie zaawansowania i wiedzy fotograficznej. Ideą imprezy jest dostarczanie inspiracji, porządkowanie systemu pracy oraz podawanie przystępnej wiedzy praktycznej serwowanej przez profesjonalnych fotografów lub filmowców. Jak zwykle wydarzenie organizowane jest w formie seminarium warsztatowego, którego spora część zostaje poświęcona na praktyczną sesję zdjęciową.

 

Polska odsłona Creative Masterclass zadebiutowała w styczniu 2018 roku w Warszawie. Kolejna edycja odbyła się na targach Film Video Foto w Łodzi 2018. Tym razem jednak entuzjaści fotografowania i filmowania w grudniu odwiedzili Kraków, gdzie warsztaty poprowadzili Emil Biliński oraz Piotr Werner. Głównym tematem spotkania była praca ze światłem, które jest jednym z najważniejszych składowych przy tworzeniu pięknych obrazów fotograficznych lub filmowych. Na miejscu uczestnicy mogli także skorzystać z wiedzy specjalistów oraz przyjrzeć się bliżej najnowszym oraz najbardziej zaawansowanych technologicznie narzędziom, dzięki którym praca z obrazem staje się łatwiejsza, lepsza i bardziej wydajna.

Zobacz wszystkie zdjęcia (15)

Emil Biliński w ciągu ponad pięciogodzinnej sesji wprowadził uczestników w świat swojej fotografii oraz wyzwań i możliwości jakich dostarcza profesjonalna praca fotograficzna. Podpowiedział skąd czerpać natchnienie, jak przygotować sesję zdjęciową oraz jak ją skutecznie przeprowadzić. W swoim panelu skoncentrował się na możliwościach kreatywnego wykorzystania oświetlenia oraz na podniesieniu jakości efektów pracy. Opowiedział również o swojej przygodzie z filmowaniem i zademonstrował, w jaki sposób zrealizować krótkie ujęcie filmowe z przeprowadzonej sesji. Z kolei Piotr Werner pokazał, jak niewiele jest potrzebne, aby stworzyć zdjęcia ciekawe oraz wzbudzające zachwyt. Podpowiedział także jak krok po kroku oraz w kilku setupach stworzyć piękne portrety używając od jednej do kilku lamp błyskowych z modyfikatorami.

Partnerami Creative Masterclass były firmy: BenQX-Rite Photo&VideoRotolightRogue Photographic Design oraz Expoimaging. Kolejna edycja warsztatów, w lekko zmienionej formie, planowana jest na pierwszy lub początek drugiego kwartału 2019 roku.

Emil Biliński - urodzony w Polsce, dorastał, studiował oraz zdobywał pierwsze doświadczenie w Wiedniu. Ukończył szkołę biznesu, studiował fotografię i projektowanie komunikacji wizualnej w Graphische Bundes Lehr-und Versuchsanstalt Wien. W międzyczasie pracował dla Friedensreich Hunderwasser - KunstHausWien Museum, w którym praca miała największy wpływ na jego rozwój artystyczny. Współpraował z artystami organizującymi wystawy, malarzami i fotografami. Tam także zaprezentował swoją pierwszą wystawę. Karierę zaczął fotografując eventy, śluby, tworząc fotografię dziecięcą i buduarową, gdzie nauczył się także ważnej umiejętności – jak pracować i współpracować z ludźmi. Ze swoich oszczędności stworzył stylowe i wyjątkowe portfolio. W 2002 roku po odbyciu służby wojskowej odwiedził wiele magazynów i agencji w całej Europie, prezentując swoje portfolio. Został szybko zauważony przez dyrektorów kreatywnych, chwila ta była przełomem w jego pracy i umożliwiła pracę w branży komercyjnej po raz pierwszy. Począwszy od pierwszych artykułów redakcyjnych, przez konkursy fryzjerskie, a następnie reklamy fryzjerskie i kosmetyczne. Często widziany w telewizji jako fotograf i gościnny juror w „Top Model” (Austria i Polska), został zaproszony w 2017 roku, aby wziąć udział jako mentor i juror w programie telewizyjnym „Supermodelka Plus Size”. Więcej: www.emilbilinski.com

Piotr Werner - portrecista, fotograf mody oraz fotograf komercyjny. Zawodowo fotografią zajmuję się od ponad dziesięciu lat. Prowadzi również warsztaty fotograficzne oraz szkolenia indywidualne na terenie całej Polski. Wszystkie zdjęcia tworzy z pełnym zaangażowaniem, oddaniem i pasją. Jego prace były wielokrotnie nagradzane i doceniane na całym świecie oraz publikowane, np. w Digital Camera Polska, British Vogue, Vogue.it, Wprost, The Metropolist oraz London F’OLTIQUE. Więcej: www.piotrwerner.com

zdjęcie główne: fot. Emil Biliński

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Powraca Nikon Photo Contest. Do wygrania aparaty i 500 tys. jenów
Powraca Nikon Photo Contest. Do wygrania aparaty i 500 tys. jenów
Rusza kolejna edycja prestiżowego, organizowanego co dwa lata konkursu Nikon Photo Contest (2020-2021). Tematy przewodnie nadchodzącej edycji to łączność i...
0
1
Helmut Newton na ulicach Berlina – plenerowa wystawa na 100 urodziny mistrza prowokacji
Helmut Newton na ulicach Berlina – plenerowa wystawa na 100 urodziny mistrza prowokacji
31 października, w dniu urodzin fotografa, Fundacja Helmuta Newtona otworzy największą jak do tej pory plenerową wystawę, prezentującą przegląd jego...
3
0
Dni otwarte dla uczestników Klubu Sony przełożone
Dni otwarte dla uczestników Klubu Sony przełożone
W związku z sytuacją epidemiczną Sony Centre informuje o przełożeniu planowanych na ostatni tydzień października dniach otwartych.
28
0