Darmowe warsztaty z Vanessą Winship - ostatni dzień na zgłoszenia

0

Autor: Redakcja Fotopolis

30 Październik 2018
Artykuł na: 6-9 minut

W ramach jubileuszowej, 10. edycji cyklu spotkań Wszyscy Jesteśmy Fotografami możesz wziąć udział w wyjątkowych warsztatach z wybitną brytyjską fotografką - Vanessą Winship. Jednak trzeba się spieszyć. Dziś jest ostatni dzień na zgłoszenia.

Vanessa Winship to brytyjska fotografka światowej sławy, dla której fotografia to proces czytania i pisania, droga do zrozumienia. Jej twórczość bada delikatną naturę społeczeństwa, krajobraz oraz dziedzictwo zbiorowej i indywidualnej historii. A teraz masz szansę spotkać się z nią na warsztatach, które odbędą się w ramach jubileuszowej, 10. edycji cyklu spotkań Wszyscy Jesteśmy Fotografami.

Zajęcia z Vanessą Winship będą okazją do bliższego poznania jednej z najciekawszych światowych artystek, jej dorobku a także pracy pod jej okiem. Każdy uczestnik będzie pracował zarówno nad projektami już ukończonymi, jak i tymi, które są dopiero we wstępnej fazie.

fot. Vanessa Winship, Peace Bridge, Buffalo, stan NY

Jak aplikować?

Warsztaty są w pełni bezpłatne, jednak liczba miejsc jest ograniczona do 10 osób. W związku z tym odbywa się rekrutacja, dzięki której najciekawsze zgłoszenia wybierze sam Vanessa Winship. Aplikować należy do 30 października. Zgłoszenia przesłane na adres info@wszyscyjestesmyfotografami.pl. muszą zawierać:

  • bio w języku angielskim (max. 800 znaków)
  • pdf z ukończonym jednym projektem (max. 15 zdjęć z tekstem w języku angielskim) o wielkości nieprzekraczającej 2 MB
  • pdf z zaczętym projektem (min. 2 zdjęcia z tekstem w języku angielskim) o wielkości nieprzekraczającej 1,5 MB

Warsztaty odbędą się w dniach 21-25 listopada w Galerii JEDNOSTKA (ul. Andersa 13, Warszawa) i będą częścią rezydencji, którą artystka odbędzie w Warszawie. Po więcej informacji odsyłamy na stronę Wszyscy Jesteśmy Fotografami.

Plan warsztatów:

  • 21.11.2018, godz. 9:00–15:00
  • 22.11.2018, godz. 9:00–17:00 (z godzinną przerwą)
  • 23.11.2018, godz. 9:00–17:00 (z godzinną przerwą)
  • 24.11.2018, godz. 9:00–17:00 (z godzinną przerwą)
  • 25.11.2018, godz. 9:00–12:00 podsumowanie

Vanessa Winship - studiowała film, fotografię i wideo na Politechnice w Londynie w latach 1984-1987. Mieszkała i pracowała przez kilka lat w Turcji i okolicach, a także w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. W 2011 roku była pierwszą kobietą, która wygrała nagrodę Fundacji Henri Cartier-Bressona. Inne wyróżnienia to Sony I’iris d’or World Photography Award, National Portrait Gallery Godfrey Argent i World Press Photo. Jej prace były wystawiane zarówno w kraju, jak i za granicą. W 2014 roku miała swoją pierwszą dużą wystawę retrospektywną w Foundacion Mapfre w Madrycie w Hiszpanii, a latem w Londynie w Barbican Art Gallery. Jest autorką kilku monograficznych książek fotograficznych: „Schwarzes Meer (Morze Czarne)”, „Sweet Nothings”, „she dances on Jackson”, „And Time Folds”.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Wykorzystaj w pełni potencjał swojego aparatu. Startują dni otwarte dla uczestników Klubu Sony
Wykorzystaj w pełni potencjał swojego aparatu. Startują dni otwarte dla uczestników Klubu Sony
Sony Centre rozpoczyna Dni Otwarte dla Uczestników Klubu Sony, którzy chcieliby lepiej poznać możliwości swojego aparatu.
3
0
Konkurs im. Krzysztofa Millera 2020 - nabór zgłoszeń jeszcze tylko do środy
Konkurs im. Krzysztofa Millera 2020 - nabór zgłoszeń jeszcze tylko do środy
Gazeta Wyborcza rozpoczyna 3. edycję Konkursu im. Krzysztofa Millera, nagradzającego najlepsze zdjęcia reportażowe ostatniego roku. Zgłoszenia można nadsyłać do 21...
41
1
Rusza wystawa Helmuta Newtona w Toruniu. To ponad 200 zdjęć mistrza
Rusza wystawa Helmuta Newtona w Toruniu. To ponad 200 zdjęć mistrza
Podczas 28. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE w Toruniu zorganizowana zostanie wystawa zdjęć "Helmut Newton: Lubię silne kobiety". Oprócz wystawy będą też spotkania i...
849
0