Piękno magicznego świata zwycięża w LUMA Rencontres Dummy Book Award

Piękno magicznego świata zwycięża w LUMA Rencontres Dummy Book Award

Za nami kolejna edycja LUMA Rencontres Dummy Book Award. W tym roku autorką najlepszego albumu została francuska fotografka Marina Gadonneix. Jej projekt „Phénomènes“ to fotograficzne spojrzenie na kontrolowany i hermetyczny świat laboratoriów.

LUMA Rencontres Dummy Book Award to konkurs, który od 2015 roku za cel obiera sobie wyłonienie najlepszego projektu fotograficznego przedstawionego w postaci książki. W tym roku jury obradowało w składzie: Émilie Lauriola (Le Bal Books), Maja Hoffman (założycielka LUMA Foundation), Matthieu Humery (dyrektor programu żywe archiwa LUMA Foundation), Jérôme Sother (GwinZegal) i Sam Stourdzé (dyrektor Les Rencontres d’Arles).

Spośród wszystkich zgłoszonych projektów najlepszym okazał się album „Phénomènes“ autorstwa francuskiej fotografki Marina Gadonneix. „Phénomènes“ to fotograficzne spojrzenie na laboratoria. To „paradoks w sercu tych miejsc - mikrokosmosy środowisk, w którym natura jest ściśle mierzona i kontrolowana“.

W ręce Gadonneix, poza tytułem LUMA Rencontres Dummy Book Award, powędrowała nagroda pieniężna w wysokości 25 tys. euro. Natomiast specjalne uznanie jurorów przyznano Indré Urbonaité za książkę „State of Shame“.

Marina Gadonneix w swojej pracy skupia się na w tworzeniu fotografii wyspecjalizowanych i kontrolowanych stref. Tworzy dzieła, które „bawią się zderzeniem dokumentu, symulacji i fikcji“ - podkreślają jurorzy. Poza pierwszym miejscem w LUMA Rencontres Dummy Book Award, Gadonneix wcześniej zdobyła nagrodę Prix HSBC pour la photographie w 2006 roku za projekt Remote Control, o serii pustych telewizorów.

Więcej informacji o konkursie LUMA Rencontres Dummy Book Award znajdziecie na stronie www.rencontres-arles.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
17
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2