Piękno magicznego świata zwycięża w LUMA Rencontres Dummy Book Award

Piękno magicznego świata zwycięża w LUMA Rencontres Dummy Book Award

Za nami kolejna edycja LUMA Rencontres Dummy Book Award. W tym roku autorką najlepszego albumu została francuska fotografka Marina Gadonneix. Jej projekt „Phénomènes“ to fotograficzne spojrzenie na kontrolowany i hermetyczny świat laboratoriów.

LUMA Rencontres Dummy Book Award to konkurs, który od 2015 roku za cel obiera sobie wyłonienie najlepszego projektu fotograficznego przedstawionego w postaci książki. W tym roku jury obradowało w składzie: Émilie Lauriola (Le Bal Books), Maja Hoffman (założycielka LUMA Foundation), Matthieu Humery (dyrektor programu żywe archiwa LUMA Foundation), Jérôme Sother (GwinZegal) i Sam Stourdzé (dyrektor Les Rencontres d’Arles).

Spośród wszystkich zgłoszonych projektów najlepszym okazał się album „Phénomènes“ autorstwa francuskiej fotografki Marina Gadonneix. „Phénomènes“ to fotograficzne spojrzenie na laboratoria. To „paradoks w sercu tych miejsc - mikrokosmosy środowisk, w którym natura jest ściśle mierzona i kontrolowana“.

W ręce Gadonneix, poza tytułem LUMA Rencontres Dummy Book Award, powędrowała nagroda pieniężna w wysokości 25 tys. euro. Natomiast specjalne uznanie jurorów przyznano Indré Urbonaité za książkę „State of Shame“.

Marina Gadonneix w swojej pracy skupia się na w tworzeniu fotografii wyspecjalizowanych i kontrolowanych stref. Tworzy dzieła, które „bawią się zderzeniem dokumentu, symulacji i fikcji“ - podkreślają jurorzy. Poza pierwszym miejscem w LUMA Rencontres Dummy Book Award, Gadonneix wcześniej zdobyła nagrodę Prix HSBC pour la photographie w 2006 roku za projekt Remote Control, o serii pustych telewizorów.

Więcej informacji o konkursie LUMA Rencontres Dummy Book Award znajdziecie na stronie www.rencontres-arles.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0