Piękno magicznego świata zwycięża w LUMA Rencontres Dummy Book Award

Piękno magicznego świata zwycięża w LUMA Rencontres Dummy Book Award

Za nami kolejna edycja LUMA Rencontres Dummy Book Award. W tym roku autorką najlepszego albumu została francuska fotografka Marina Gadonneix. Jej projekt „Phénomènes“ to fotograficzne spojrzenie na kontrolowany i hermetyczny świat laboratoriów.

LUMA Rencontres Dummy Book Award to konkurs, który od 2015 roku za cel obiera sobie wyłonienie najlepszego projektu fotograficznego przedstawionego w postaci książki. W tym roku jury obradowało w składzie: Émilie Lauriola (Le Bal Books), Maja Hoffman (założycielka LUMA Foundation), Matthieu Humery (dyrektor programu żywe archiwa LUMA Foundation), Jérôme Sother (GwinZegal) i Sam Stourdzé (dyrektor Les Rencontres d’Arles).

Spośród wszystkich zgłoszonych projektów najlepszym okazał się album „Phénomènes“ autorstwa francuskiej fotografki Marina Gadonneix. „Phénomènes“ to fotograficzne spojrzenie na laboratoria. To „paradoks w sercu tych miejsc - mikrokosmosy środowisk, w którym natura jest ściśle mierzona i kontrolowana“.

W ręce Gadonneix, poza tytułem LUMA Rencontres Dummy Book Award, powędrowała nagroda pieniężna w wysokości 25 tys. euro. Natomiast specjalne uznanie jurorów przyznano Indré Urbonaité za książkę „State of Shame“.

Marina Gadonneix w swojej pracy skupia się na w tworzeniu fotografii wyspecjalizowanych i kontrolowanych stref. Tworzy dzieła, które „bawią się zderzeniem dokumentu, symulacji i fikcji“ - podkreślają jurorzy. Poza pierwszym miejscem w LUMA Rencontres Dummy Book Award, Gadonneix wcześniej zdobyła nagrodę Prix HSBC pour la photographie w 2006 roku za projekt Remote Control, o serii pustych telewizorów.

Więcej informacji o konkursie LUMA Rencontres Dummy Book Award znajdziecie na stronie www.rencontres-arles.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7