Piękno magicznego świata zwycięża w LUMA Rencontres Dummy Book Award

Piękno magicznego świata zwycięża w LUMA Rencontres Dummy Book Award

Za nami kolejna edycja LUMA Rencontres Dummy Book Award. W tym roku autorką najlepszego albumu została francuska fotografka Marina Gadonneix. Jej projekt „Phénomènes“ to fotograficzne spojrzenie na kontrolowany i hermetyczny świat laboratoriów.

LUMA Rencontres Dummy Book Award to konkurs, który od 2015 roku za cel obiera sobie wyłonienie najlepszego projektu fotograficznego przedstawionego w postaci książki. W tym roku jury obradowało w składzie: Émilie Lauriola (Le Bal Books), Maja Hoffman (założycielka LUMA Foundation), Matthieu Humery (dyrektor programu żywe archiwa LUMA Foundation), Jérôme Sother (GwinZegal) i Sam Stourdzé (dyrektor Les Rencontres d’Arles).

Spośród wszystkich zgłoszonych projektów najlepszym okazał się album „Phénomènes“ autorstwa francuskiej fotografki Marina Gadonneix. „Phénomènes“ to fotograficzne spojrzenie na laboratoria. To „paradoks w sercu tych miejsc - mikrokosmosy środowisk, w którym natura jest ściśle mierzona i kontrolowana“.

W ręce Gadonneix, poza tytułem LUMA Rencontres Dummy Book Award, powędrowała nagroda pieniężna w wysokości 25 tys. euro. Natomiast specjalne uznanie jurorów przyznano Indré Urbonaité za książkę „State of Shame“.

Marina Gadonneix w swojej pracy skupia się na w tworzeniu fotografii wyspecjalizowanych i kontrolowanych stref. Tworzy dzieła, które „bawią się zderzeniem dokumentu, symulacji i fikcji“ - podkreślają jurorzy. Poza pierwszym miejscem w LUMA Rencontres Dummy Book Award, Gadonneix wcześniej zdobyła nagrodę Prix HSBC pour la photographie w 2006 roku za projekt Remote Control, o serii pustych telewizorów.

Więcej informacji o konkursie LUMA Rencontres Dummy Book Award znajdziecie na stronie www.rencontres-arles.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1