„Tryptyk wschodni. Chiny, Tybet, Mongolia”, czyli nowa wystawa Elżbiety Sęczykowskiej

„Tryptyk wschodni. Chiny, Tybet, Mongolia”, czyli nowa wystawa Elżbiety Sęczykowskiej

Już dziś w PAN Muzeum Ziemi w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy „Tryptyk wschodni. Chiny, Tybet, Mongolia” autorstwa polskiej fotografki i podróżniczki, Elżbiety Sęczykowskiej.

Wystawa fotografii Elżbiety Sęczykowskiej pt. „Tryptyk wschodni. Chiny, Tybet, Mongolia” oraz książka o tym samym tytule to wyjątkowa podrówż przez trzy krainy - Buddy, Konfucjusza i smoka, lamaizmu, taoizmu i szamanizmu.

- To droga przez wielkie pustynie, najwyższe góry świata, rozległe równiny, wsie i wielkie miasta. To droga do źródeł wielkich rzek, lecz także droga do ludzi, tradycji, obyczaju i religii, do ich wartości, pamięci przodków i wielkiej prawdy o życiu - podkreśla Elżbieta Sęczykowska.

- Wędrówka przez te jakże odmienne krainy, pokazała jednocześnie ich spójność przez zamieszkujących je ludzi i istniejące obok siebie te wszystkie religie.  Bo tam, gdzie czczony jest Budda, wyznawany lamaizm, taoizm i myśl konfucjańska, jest także wszak miejsce dla szamanistycznych obrzędów.

Gdzie i kiedy

Wernisaż odbędzie się już dziś w PAN Muzeum Ziemi w Warszawie (Al. Na Skarpie 27). Ekspozycję będzie można oglądać do 28 lutego - od poniedziałku do piątku 9.00-16.00 (bilet normalny 5 zł, ulgowy 3 zł) oraz w niedziele 10:00-16:00 (stęp wolny). Więcej informacji możecie znaleźć na stronie www.mz.pan.pl.

Elżbieta Sęczykowska - podróżniczka, artysta fotografik, członek ZPAF, muzealnik, animator kultury. Założycielka Fundacji „Mecenat Sztuki” i „Cultura Memoriae”. Autorka m.in. książek „Randka z jeleniem, czyli pałac z widokiem na bagno”, „Tybet. W drodze do Kumbum”, „Mongolia. W poszukiwaniu szamanów”, „Tryptyk wschodni. Chiny, Tybet, Mongolia”.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix G9 - test aparatu
10 Sty 2018
Zdjęcia RAW 80 Mp, tryb seryjny 60 kl./s, superszybki AF oraz filmy 4k - Lumix G9 ma ambicje rywalizować ma z reporterskimi lustrzankami. Czy podoła temu zadaniu?
8
Leica CL - zdjęcia przykładowe
10 Sty 2018
Leica CL łączy w sobie oryginalne wzornictwo, praktyczną ergonomię i mocną specyfikację. Czy w takim razie tym modelem producent udowodnił, że segment aparatów z matrycą APS-C traktuje na poważnie? Zobaczcie sami.  
1
Canon PowerShot G1 X Mark III - test aparatu
2 Sty 2018
Matryca APS-C, stabilizowany zoom, szybki autofocus - to tylko kilka rozwiązań, które zamknięto w niewielkim body. Sprawdźmy, czy G1 X Mark III to kompakt na jaki czekaliśmy.
5
BenQ SW271 - test monitora
29 Gru 2017
To już drugi graficzny monitor firmy BenQ o rozdzielczości 4K UHD, tym razem o przekątnej 27 cali. SW271 oferuje sprzętową kalibrację obrazu i gamut bliski Adobe RGB. Sprawdzamy, czy przy tak atrakcyjnej cenie sprosta wymaganiom fotografów i filmowców.
1
zamknij X
Plebiscyt 2017
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2017
Głosuj!