„Tryptyk wschodni. Chiny, Tybet, Mongolia”, czyli nowa wystawa Elżbiety Sęczykowskiej

„Tryptyk wschodni. Chiny, Tybet, Mongolia”, czyli nowa wystawa Elżbiety Sęczykowskiej

Już dziś w PAN Muzeum Ziemi w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy „Tryptyk wschodni. Chiny, Tybet, Mongolia” autorstwa polskiej fotografki i podróżniczki, Elżbiety Sęczykowskiej.

Wystawa fotografii Elżbiety Sęczykowskiej pt. „Tryptyk wschodni. Chiny, Tybet, Mongolia” oraz książka o tym samym tytule to wyjątkowa podrówż przez trzy krainy - Buddy, Konfucjusza i smoka, lamaizmu, taoizmu i szamanizmu.

- To droga przez wielkie pustynie, najwyższe góry świata, rozległe równiny, wsie i wielkie miasta. To droga do źródeł wielkich rzek, lecz także droga do ludzi, tradycji, obyczaju i religii, do ich wartości, pamięci przodków i wielkiej prawdy o życiu - podkreśla Elżbieta Sęczykowska.

- Wędrówka przez te jakże odmienne krainy, pokazała jednocześnie ich spójność przez zamieszkujących je ludzi i istniejące obok siebie te wszystkie religie.  Bo tam, gdzie czczony jest Budda, wyznawany lamaizm, taoizm i myśl konfucjańska, jest także wszak miejsce dla szamanistycznych obrzędów.

Gdzie i kiedy

Wernisaż odbędzie się już dziś w PAN Muzeum Ziemi w Warszawie (Al. Na Skarpie 27). Ekspozycję będzie można oglądać do 28 lutego - od poniedziałku do piątku 9.00-16.00 (bilet normalny 5 zł, ulgowy 3 zł) oraz w niedziele 10:00-16:00 (stęp wolny). Więcej informacji możecie znaleźć na stronie www.mz.pan.pl.

Elżbieta Sęczykowska - podróżniczka, artysta fotografik, członek ZPAF, muzealnik, animator kultury. Założycielka Fundacji „Mecenat Sztuki” i „Cultura Memoriae”. Autorka m.in. książek „Randka z jeleniem, czyli pałac z widokiem na bagno”, „Tybet. W drodze do Kumbum”, „Mongolia. W poszukiwaniu szamanów”, „Tryptyk wschodni. Chiny, Tybet, Mongolia”.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0