Przetestuj 3 obiektywy Samyang AF - wyniki konkursu

Przetestuj 3 obiektywy Samyang AF - wyniki konkursu

Pod koniec lipca zaprosiliśmy Was do udziału w testach konsumenckich najnowszych obiektywów Samyang z autofokusem. Miło nam poinformować, że najlepszą opinię przesłał Adam Jędrysik, który tym samym został zwycięzcą naszego konkursu.

Na przełomie września i października na naszych łamach mogliście przeczytać opinie trzech autorów, którzy w praktyce sprawdzili możliwości trzech zaawansowanych obiektywów Samyang z autofokusem. Każdy z uczestników zaprezentował ciekawe zdjęcia, spostrzeżenia i wrażenia z pracy z tymi konstrukcjami. Jednak zwycięzcą mógł zostać tylko jeden recenzent.

Zdaniem jury autorem najlepszego testu okazał się Adam Jędrysik, który został laureatem naszego konkursu przygotowanego wspólnie z firmą Foto-Technika. Podszedł on najrzetelniej i najbardziej kompleksowo do postawionego przed nim zadania. W teście Jędrysik skupił się nie tylko na cechach poszczególnych obiektywów, lecz także uzupełnił go estetycznymi i dobrze wykonanymi fotografiami. W efekcie zaprezentował najlepszą opinię o trzech obiektywach Samyang z AF.

- Bardzo skrupulatny test wykonany w różnych warunkach i sytuacjach zdjęciowych - czytamy w werdykcie jury. - Swojej uwagi nie skupił tylko na samym wykonaniu poszczególnych obiektywów, czy szybkości i precyzji systemu autofokusa. Wypunktował również układy optyczne, oceniając przy tym dostarczaną jakość obraz oraz cechy charakterystyczne każdego ze szkieł. Do tego podzielił się swoimi spostrzeżeniami z pracy w terenie, a całość została uzupełniona wyjątkowo estetycznymi, dobrze skomponowanymi i różnorodnymi fotografiami: od portretu, przez detal, a na zdjęciach ulicznych skończywszy.

Jeszcze raz gorąco gratulujemy Adamowi Jędrysikowi, laureatowi naszego konkursu. Już niebawem skontaktujemy się z nim w celu przekazania nagrody - wybranego przez niego jednego z testowanych obiektywów Samyang z autofokusem.

Partner publikacji

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Instax Share SP-3 - test drukarki
13 Gru 2017
Instax Share SP-3 to trzecia odsłona kompaktowej drukarki, która pozwoli nam cieszyć się natychmiastowym urokiem Instaksów niezależnie od aparatu, jakim fotografujemy. Tym razem jednak w kwadratowym formacie.
1
Fujifilm X-E3 - test aparatu
7 Gru 2017
X-E3 wiele łączy z flagowymi modelami firmy, ale jednocześnie aparat prezentuje zupełnie nowe podejście do obsługi i ergonomii. Czy konstruktorom faktycznie udało się stworzyć uniwersalny i zaawansowany bezlusterkowiec dla każdego?
4
Canon PowerShot G1 X Mark III - zdjęcia przykładowe
4 Gru 2017
Canon PowerShot G1 X Mark III ma w optymalny sposób łączyć w sobie wysoką jakość obrazu, rozbudowaną ergonomię oraz wyjątkowo zwarty korpus. Zobaczcie, jak najnowszy kompakt Canona poradził sobie w praktyce.
1
Leica Noctilux-M 75 mm f/1.25 ASPH - oficjalne zdjęcia przykładowe
30 Lis 2017
Leica Noctilux-M 75 mm f/1.25 ASPH. to czwarta konstrukcja z rodziny Noctilux, a dopiero druga wyprodukowana w tym stuleciu. Jak zapewniają konstruktorzy, nowy obiektyw cechuje się "nienaganną pracą i wyjątkową jakością obrazowania", a także "papierową głębi ostrości, która odseparuje obiekty z niezwykłą precyzją“.
0