ZEISS Photography Award otwarty na zgłoszenia. Na laureata czeka nagroda o łącznej wartości 15 tys. euro

ZEISS Photography Award otwarty na zgłoszenia. Na laureata czeka nagroda o łącznej wartości 15 tys. euro

Już po raz trzeci fotografowie z całego świata będę mogli wziąć udział w prestiżowym ZEISS Photography Award. W tym roku tematem przewodnim konkursu są „nieopowiedziane historie". Zdjęcia można zgłaszać do początku lutego 2018 roku. Na laureata czeka pula nagród o łącznej wartości 15 tys. euro.

ZEISS Photography Award to konkurs, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Mimo stosunkowo krótkiego stażu zdołał już zyskać ogromne uznanie i popularność wśród amatorów, jak i profesjonalnych fotografów, którzy umieją zaprezentować piękno otaczającego świata.

Wystarczy powiedzieć, że tylko w roku ubiegłym do konkursu napłynęło ponad 31 tys. zdjęć, zrobionych przez 4,677 fotografów ze 132 krajów świata. Tematem przewodnim, podobnie jak premierowej edycji były “Istotne miejsca”, o których fotografowie mieli w ciekawy sposób opowiedzieć za pomocą cykli.

Według jurorów, najlepszy w tym temacie okazał się Belg Kevin Faignaer, który zimą 2016 roku odwiedził z aparatem odległe Wyspy Owcze. Jego niezwykle spójna i kompletna seria Føroyar opowiadała o życiu mieszkańców słabo zaludnionych wiosek znajdujących się na ich terenie.

Zobacz wszystkie zdjęcia (9)

Seeing Beyond - Untold Stories

Jednak w tym roku organizatorzy postanowili zmienić temat przewodni konkursu. Teraz będą skupiać swoją uwagę na nieopowiedzianych historiach, które mają zostać przedstawione przez fotografów również w formie krótkich cykli.

- Projekty powinny koncentrować się wokół historii, które jeszcze nie zostały opowiedziane lub nie zostały opowiedziane do końca. Temat konkursu powinien być rozumiany w szerszym kontekście i znaczeniu - prace mogą przedstawiać znane tematy, ale powinny badać je z zupełnie nowej perspektywy. Mogą także skupiać się na tematach, które dotychczas nie otrzymały należytej uwagi. Celem jest, aby uczestnicy przekroczyli granice kreatywności i fotografii - podkreślają organizatorzy.

Co należy zrobić

Seeing Beyond - Untold Stories wymaga od fotografów nadesłania serii składającej się z 5-10 zdjęć, które odpowiadają tematyce konkursu. Prace można nadsyłać za pośrednictwem strony World Photography Organisation do 6 lutego 2017 roku. Na laureata tegorocznej edycji konkursu czekają obiektywy firmy Zeiss o łącznej wartości 12 tys. euro oraz kwota 3 tys. euro, która zostanie przeznaczona na kontynuację rozpoczętego projektu. Poza tym nagrodzone prace finalistów będą stanowiły także część wystawy Sony World Photography Exhibition, która będzie prezentowana w Somerset House w Londynie.

Zobacz wszystkie zdjęcia (27)

W tej edycji zgłoszone prace będą oceniane przez trójkę jurorów: Chrisa Hudsona, dyrektora artystycznego w National Geographic Traveller, Petera Bas Mensinka, redaktora naczelnego GUP Magazine oraz Patricię Morvan, która odpowiada za kulturalne projekty i wystawy w Agence VU’.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w marcu przyszłego roku. Z kolei 19 kwietnia odbędzie się ceremonia wręczenia nagród, która już tradycyjnie będzie stanowić część Sony World Photography Awards.

Więcej informacji o konkursie, w tym regulamin ZEISS Photography Award możecie znaleźć na stronie www.worldphoto.org.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Instax Share SP-3 - test drukarki
13 Gru 2017
Instax Share SP-3 to trzecia odsłona kompaktowej drukarki, która pozwoli nam cieszyć się natychmiastowym urokiem Instaksów niezależnie od aparatu, jakim fotografujemy. Tym razem jednak w kwadratowym formacie.
1
Fujifilm X-E3 - test aparatu
7 Gru 2017
X-E3 wiele łączy z flagowymi modelami firmy, ale jednocześnie aparat prezentuje zupełnie nowe podejście do obsługi i ergonomii. Czy konstruktorom faktycznie udało się stworzyć uniwersalny i zaawansowany bezlusterkowiec dla każdego?
4
Canon PowerShot G1 X Mark III - zdjęcia przykładowe
4 Gru 2017
Canon PowerShot G1 X Mark III ma w optymalny sposób łączyć w sobie wysoką jakość obrazu, rozbudowaną ergonomię oraz wyjątkowo zwarty korpus. Zobaczcie, jak najnowszy kompakt Canona poradził sobie w praktyce.
1
Leica Noctilux-M 75 mm f/1.25 ASPH - oficjalne zdjęcia przykładowe
30 Lis 2017
Leica Noctilux-M 75 mm f/1.25 ASPH. to czwarta konstrukcja z rodziny Noctilux, a dopiero druga wyprodukowana w tym stuleciu. Jak zapewniają konstruktorzy, nowy obiektyw cechuje się "nienaganną pracą i wyjątkową jakością obrazowania", a także "papierową głębi ostrości, która odseparuje obiekty z niezwykłą precyzją“.
0