Już niebawem rusza ósma edycja cyklu spotkań „Wszyscy Jesteśmy Fotografami”

Już niebawem rusza ósma edycja cyklu spotkań „Wszyscy Jesteśmy Fotografami”

Startuje 8. edycja cieszącego się popularnością cyklu spotkań Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Jak zwykle poruszony zostanie szeroki przekrój ciekawych tematów. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w najbliższy poniedziałek, 16 października w warszawskim barStudio.

Ósma edycja Wszyscy Jesteśmy Fotografami to czas na zupełnie nowe wyzwania. Nadchodzący cykl rozpocznie temat poświęcony fenomenowi fotografii japońskiej. W trakcie kolejnych spotkań pojawią się wątki dotyczące foto-konstelacji dotyczących artysty, uwikłania historii i nauki w totalitaryzm, relacji mistrza i ucznia,  fotografii reklamowej, by zakończyć jesienną edycję spotkaniem z tematem etyki fotografii. Po każdym spotkaniu będzie tradycyjnie czas na pytania i dyskusję. W ramach ósmej edycji odbędą się także zupełnie nowe i wyjątkowe warsztaty z Tomkiem Sikorą, które będą skierowane do dzieci i rodziców.

fot. Paweł Jaszczuk

Program WJF, VOL. 8

  • “Japonia, maszyna, człowiek, czyli prowokacja formą protestu”. Prowadzenie: Paweł Jaszczuk - 16 października, godz. 19:00
  • “Konstelacje, czyli artysta i jego wszechświat”. Prowadzenie: Paweł Mościcki - 30 października, godz. 19:00
  • “Inwentaryzacja wizerunków, czyli uwikłanie historii i nauki w totalitaryzm”. Prowadzenie: Dorota Nieznalska - 13 listopada, godz. 19:00
  • “Jak uczyć, czego uczyć, po co uczyć, czyli pytania jak zwykle bez odpowiedzi”. Prowadzenie: Grzegorz Przyborek - 27 listopada, godz. 18:00
  • “Wytwarzanie świata, czyli o fotografii reklamowej” . Prowadzenie: Paweł Fabjański - 4 grudnia, godz. 18:00
  • “Kodeksy a rzeczywistość, czyli o etyce w fotografii dokumentalnej”. Prowadzenie: Maciej Moskwa - 18 grudnia, godz. 19:00

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny

Wszyscy Jesteśmy Fotografami to cykl spotkań i projekcji filmowych skierowany do miłośników fotografii. Został pomyślany jako przyjazny przewodnik po świecie współczesnego obrazu fotograficznego opracowany przez artystów, kuratorów, dziennikarzy, animatorów kultury, historyków sztuki. Od wiosny 2014 r. w ramach WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI spotkania poprowadzili wybitni specjaliści, praktycy i teoretycy, zajmujący się fotografią (i nie tylko). Cykl jest zachętą do uważnego i krytycznego przyjrzenia się fotografii.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem wszyscyjestesmyfotografami.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12