Już niebawem rusza ósma edycja cyklu spotkań „Wszyscy Jesteśmy Fotografami”

Już niebawem rusza ósma edycja cyklu spotkań „Wszyscy Jesteśmy Fotografami”

Startuje 8. edycja cieszącego się popularnością cyklu spotkań Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Jak zwykle poruszony zostanie szeroki przekrój ciekawych tematów. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w najbliższy poniedziałek, 16 października w warszawskim barStudio.

Ósma edycja Wszyscy Jesteśmy Fotografami to czas na zupełnie nowe wyzwania. Nadchodzący cykl rozpocznie temat poświęcony fenomenowi fotografii japońskiej. W trakcie kolejnych spotkań pojawią się wątki dotyczące foto-konstelacji dotyczących artysty, uwikłania historii i nauki w totalitaryzm, relacji mistrza i ucznia,  fotografii reklamowej, by zakończyć jesienną edycję spotkaniem z tematem etyki fotografii. Po każdym spotkaniu będzie tradycyjnie czas na pytania i dyskusję. W ramach ósmej edycji odbędą się także zupełnie nowe i wyjątkowe warsztaty z Tomkiem Sikorą, które będą skierowane do dzieci i rodziców.

fot. Paweł Jaszczuk

Program WJF, VOL. 8

  • “Japonia, maszyna, człowiek, czyli prowokacja formą protestu”. Prowadzenie: Paweł Jaszczuk - 16 października, godz. 19:00
  • “Konstelacje, czyli artysta i jego wszechświat”. Prowadzenie: Paweł Mościcki - 30 października, godz. 19:00
  • “Inwentaryzacja wizerunków, czyli uwikłanie historii i nauki w totalitaryzm”. Prowadzenie: Dorota Nieznalska - 13 listopada, godz. 19:00
  • “Jak uczyć, czego uczyć, po co uczyć, czyli pytania jak zwykle bez odpowiedzi”. Prowadzenie: Grzegorz Przyborek - 27 listopada, godz. 18:00
  • “Wytwarzanie świata, czyli o fotografii reklamowej” . Prowadzenie: Paweł Fabjański - 4 grudnia, godz. 18:00
  • “Kodeksy a rzeczywistość, czyli o etyce w fotografii dokumentalnej”. Prowadzenie: Maciej Moskwa - 18 grudnia, godz. 19:00

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny

Wszyscy Jesteśmy Fotografami to cykl spotkań i projekcji filmowych skierowany do miłośników fotografii. Został pomyślany jako przyjazny przewodnik po świecie współczesnego obrazu fotograficznego opracowany przez artystów, kuratorów, dziennikarzy, animatorów kultury, historyków sztuki. Od wiosny 2014 r. w ramach WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI spotkania poprowadzili wybitni specjaliści, praktycy i teoretycy, zajmujący się fotografią (i nie tylko). Cykl jest zachętą do uważnego i krytycznego przyjrzenia się fotografii.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem wszyscyjestesmyfotografami.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Instax Share SP-3 - test drukarki
13 Gru 2017
Instax Share SP-3 to trzecia odsłona kompaktowej drukarki, która pozwoli nam cieszyć się natychmiastowym urokiem Instaksów niezależnie od aparatu, jakim fotografujemy. Tym razem jednak w kwadratowym formacie.
1
Fujifilm X-E3 - test aparatu
7 Gru 2017
X-E3 wiele łączy z flagowymi modelami firmy, ale jednocześnie aparat prezentuje zupełnie nowe podejście do obsługi i ergonomii. Czy konstruktorom faktycznie udało się stworzyć uniwersalny i zaawansowany bezlusterkowiec dla każdego?
4
Canon PowerShot G1 X Mark III - zdjęcia przykładowe
4 Gru 2017
Canon PowerShot G1 X Mark III ma w optymalny sposób łączyć w sobie wysoką jakość obrazu, rozbudowaną ergonomię oraz wyjątkowo zwarty korpus. Zobaczcie, jak najnowszy kompakt Canona poradził sobie w praktyce.
1
Leica Noctilux-M 75 mm f/1.25 ASPH - oficjalne zdjęcia przykładowe
30 Lis 2017
Leica Noctilux-M 75 mm f/1.25 ASPH. to czwarta konstrukcja z rodziny Noctilux, a dopiero druga wyprodukowana w tym stuleciu. Jak zapewniają konstruktorzy, nowy obiektyw cechuje się "nienaganną pracą i wyjątkową jakością obrazowania", a także "papierową głębi ostrości, która odseparuje obiekty z niezwykłą precyzją“.
0