„Egzotyka“ to poszukiwanie śladów odległych krain i obcych kultur w naszej niepozornej codzienności

„Egzotyka“ to poszukiwanie śladów odległych krain i obcych kultur w naszej niepozornej codzienności

Stowarzyszenie FOTSPOT wraz z Estradą Poznańską zapraszają do udziału w ostatniej już odsłonie wydarzeń związanych z fotografią w ramach programu "Fotograf w drodze“. Wernisaż zbiorowej wystawy „Egzotyka“ odbędzie się już w najbliższy wtorek w Poznaniu.

Czternastu autorów zabierze nas do świata, który z niebanalnych skrawków, tworzy przestrzeń niecodziennych kontekstów. Ich prace skupiają się na odnalezionej w lokalnym, wielkopolskim krajobrazie egzotyce. Słowem, wystawa Egzotyka jest śladem odległych krain i obcych kultur w naszej niepozornej codzienności.

EGZOTYKA - 1 nagroda - Stepan Rudik

EGZOTYKA - wyróżnienie 1 - Anna B Gregorczyk

Kogo zobaczymy

Jednak nadchodząca wystawa jest także podsumowaniem konkursu zrealizowanego na początku tego roku przez stowarzyszenie FOTSPOT. Tak więc zobaczyć będzie można wyjątkowe prace laureatów: Stepana Rudika, Mirosława Czerniaka, Marcina Sudaka. Swoje fotografie zaprezentują także wyróżnieni fotografowie, jak i pozostali finaliści: Anna B. Gregorczyk, Karol Szymkowiak, Kamil Figas, Tytus Grodzicki, Remigiusz Lewandowski, Grzegorz Nowak, Piotr Nowak, Norbert Oksza Strzelecki, Piotr Patan, Łukasz Szamałek i Marek Zakrzewski.

EGZOTYKA - wyróżnienie 2 - Karol Szymkowiak

EGZOTYKA - 2 nagroda - Mirosław Czerniak

Gdzie i kiedy

Wernisaż wystawy odbędzie się już w najbliższy wtorek 22 sierpnia o godzinie 19:00 w tymczasowej Galerii FOTSPOT (ul. Wrocławska 9/5, Poznań). Ekspozycję będzie można oglądać do 5 września w dniach: środa, czwartek, od godziny 17:00 do 20:00 oraz w sobota 12:00-16:00.

Więcej informacji znajdziecie na stronie fotspot.pl.

zdjęcie główne: EGZOTYKA - 3 nagroda - Marcin Sudak

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13