„Egzotyka“ to poszukiwanie śladów odległych krain i obcych kultur w naszej niepozornej codzienności

„Egzotyka“ to poszukiwanie śladów odległych krain i obcych kultur w naszej niepozornej codzienności

Stowarzyszenie FOTSPOT wraz z Estradą Poznańską zapraszają do udziału w ostatniej już odsłonie wydarzeń związanych z fotografią w ramach programu "Fotograf w drodze“. Wernisaż zbiorowej wystawy „Egzotyka“ odbędzie się już w najbliższy wtorek w Poznaniu.

Czternastu autorów zabierze nas do świata, który z niebanalnych skrawków, tworzy przestrzeń niecodziennych kontekstów. Ich prace skupiają się na odnalezionej w lokalnym, wielkopolskim krajobrazie egzotyce. Słowem, wystawa Egzotyka jest śladem odległych krain i obcych kultur w naszej niepozornej codzienności.

EGZOTYKA - 1 nagroda - Stepan Rudik

EGZOTYKA - wyróżnienie 1 - Anna B Gregorczyk

Kogo zobaczymy

Jednak nadchodząca wystawa jest także podsumowaniem konkursu zrealizowanego na początku tego roku przez stowarzyszenie FOTSPOT. Tak więc zobaczyć będzie można wyjątkowe prace laureatów: Stepana Rudika, Mirosława Czerniaka, Marcina Sudaka. Swoje fotografie zaprezentują także wyróżnieni fotografowie, jak i pozostali finaliści: Anna B. Gregorczyk, Karol Szymkowiak, Kamil Figas, Tytus Grodzicki, Remigiusz Lewandowski, Grzegorz Nowak, Piotr Nowak, Norbert Oksza Strzelecki, Piotr Patan, Łukasz Szamałek i Marek Zakrzewski.

EGZOTYKA - wyróżnienie 2 - Karol Szymkowiak

EGZOTYKA - 2 nagroda - Mirosław Czerniak

Gdzie i kiedy

Wernisaż wystawy odbędzie się już w najbliższy wtorek 22 sierpnia o godzinie 19:00 w tymczasowej Galerii FOTSPOT (ul. Wrocławska 9/5, Poznań). Ekspozycję będzie można oglądać do 5 września w dniach: środa, czwartek, od godziny 17:00 do 20:00 oraz w sobota 12:00-16:00.

Więcej informacji znajdziecie na stronie fotspot.pl.

zdjęcie główne: EGZOTYKA - 3 nagroda - Marcin Sudak

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0