„Egzotyka“ to poszukiwanie śladów odległych krain i obcych kultur w naszej niepozornej codzienności

„Egzotyka“ to poszukiwanie śladów odległych krain i obcych kultur w naszej niepozornej codzienności

Stowarzyszenie FOTSPOT wraz z Estradą Poznańską zapraszają do udziału w ostatniej już odsłonie wydarzeń związanych z fotografią w ramach programu "Fotograf w drodze“. Wernisaż zbiorowej wystawy „Egzotyka“ odbędzie się już w najbliższy wtorek w Poznaniu.

Czternastu autorów zabierze nas do świata, który z niebanalnych skrawków, tworzy przestrzeń niecodziennych kontekstów. Ich prace skupiają się na odnalezionej w lokalnym, wielkopolskim krajobrazie egzotyce. Słowem, wystawa Egzotyka jest śladem odległych krain i obcych kultur w naszej niepozornej codzienności.

EGZOTYKA - 1 nagroda - Stepan Rudik

EGZOTYKA - wyróżnienie 1 - Anna B Gregorczyk

Kogo zobaczymy

Jednak nadchodząca wystawa jest także podsumowaniem konkursu zrealizowanego na początku tego roku przez stowarzyszenie FOTSPOT. Tak więc zobaczyć będzie można wyjątkowe prace laureatów: Stepana Rudika, Mirosława Czerniaka, Marcina Sudaka. Swoje fotografie zaprezentują także wyróżnieni fotografowie, jak i pozostali finaliści: Anna B. Gregorczyk, Karol Szymkowiak, Kamil Figas, Tytus Grodzicki, Remigiusz Lewandowski, Grzegorz Nowak, Piotr Nowak, Norbert Oksza Strzelecki, Piotr Patan, Łukasz Szamałek i Marek Zakrzewski.

EGZOTYKA - wyróżnienie 2 - Karol Szymkowiak

EGZOTYKA - 2 nagroda - Mirosław Czerniak

Gdzie i kiedy

Wernisaż wystawy odbędzie się już w najbliższy wtorek 22 sierpnia o godzinie 19:00 w tymczasowej Galerii FOTSPOT (ul. Wrocławska 9/5, Poznań). Ekspozycję będzie można oglądać do 5 września w dniach: środa, czwartek, od godziny 17:00 do 20:00 oraz w sobota 12:00-16:00.

Więcej informacji znajdziecie na stronie fotspot.pl.

zdjęcie główne: EGZOTYKA - 3 nagroda - Marcin Sudak

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18