„Egzotyka“ to poszukiwanie śladów odległych krain i obcych kultur w naszej niepozornej codzienności

„Egzotyka“ to poszukiwanie śladów odległych krain i obcych kultur w naszej niepozornej codzienności

Stowarzyszenie FOTSPOT wraz z Estradą Poznańską zapraszają do udziału w ostatniej już odsłonie wydarzeń związanych z fotografią w ramach programu "Fotograf w drodze“. Wernisaż zbiorowej wystawy „Egzotyka“ odbędzie się już w najbliższy wtorek w Poznaniu.

Czternastu autorów zabierze nas do świata, który z niebanalnych skrawków, tworzy przestrzeń niecodziennych kontekstów. Ich prace skupiają się na odnalezionej w lokalnym, wielkopolskim krajobrazie egzotyce. Słowem, wystawa Egzotyka jest śladem odległych krain i obcych kultur w naszej niepozornej codzienności.

EGZOTYKA - 1 nagroda - Stepan Rudik

EGZOTYKA - wyróżnienie 1 - Anna B Gregorczyk

Kogo zobaczymy

Jednak nadchodząca wystawa jest także podsumowaniem konkursu zrealizowanego na początku tego roku przez stowarzyszenie FOTSPOT. Tak więc zobaczyć będzie można wyjątkowe prace laureatów: Stepana Rudika, Mirosława Czerniaka, Marcina Sudaka. Swoje fotografie zaprezentują także wyróżnieni fotografowie, jak i pozostali finaliści: Anna B. Gregorczyk, Karol Szymkowiak, Kamil Figas, Tytus Grodzicki, Remigiusz Lewandowski, Grzegorz Nowak, Piotr Nowak, Norbert Oksza Strzelecki, Piotr Patan, Łukasz Szamałek i Marek Zakrzewski.

EGZOTYKA - wyróżnienie 2 - Karol Szymkowiak

EGZOTYKA - 2 nagroda - Mirosław Czerniak

Gdzie i kiedy

Wernisaż wystawy odbędzie się już w najbliższy wtorek 22 sierpnia o godzinie 19:00 w tymczasowej Galerii FOTSPOT (ul. Wrocławska 9/5, Poznań). Ekspozycję będzie można oglądać do 5 września w dniach: środa, czwartek, od godziny 17:00 do 20:00 oraz w sobota 12:00-16:00.

Więcej informacji znajdziecie na stronie fotspot.pl.

zdjęcie główne: EGZOTYKA - 3 nagroda - Marcin Sudak

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4