Wystartowały zapisy na bezpłatne warsztaty fotografii dokumentalnej i reportażowej

Wystartowały zapisy na bezpłatne warsztaty fotografii dokumentalnej i reportażowej

Chcesz poznać podstawy pracy nad długoterminowym projektem fotograficznym? Jeśli tak to koniecznie musisz przesłać swoje zgłoszenie na bezpłatne warsztaty fotografii dokumentalnej i reporterskiej, które poprowadzą najlepsi polscy fotografowie w tym fachu. Trzeba się spieszyć - liczba miejsc jest ograniczona.

Nadchodzące warsztaty to propozycja skierowana do osób, które czują potrzebę pokazywania i komentowania rzeczywistości przy pomocy fotografii. W osiągnięciu jak najlepszych efektów pomogą Adrian Wykrota, Michał Adamski, Andrzej Dobosz, Mariusz Forecki oraz Michał Sita, którzy poprowadzą zajęcia z fotografii dokumentalnej i reportażowej. Poza tym podpowiedzą jak rozpocząć lub kontynuować długoterminowy projekt fotograficzny.

Jak zapewniają organizatorzy, warsztaty przeznaczone są dla wszystkich, którzy interesują się fotografią dokumentalną, bez względu na wiek i stopień zaawansowania. - Stworzymy wspólnie dokumentalny obraz naszej przestrzeni. Obraz, który po latach będzie świadectwem zmiany. Będą interesować nas „małe historie” podwórek, placów, zawodów, których już nie ma, czy naszych sąsiadów - mówią organizatorzy.

Na warsztatach dowiesz się między innymi o:

■ podstawach warsztatu – nauka obsługi aparatów fotograficznych analogowych oraz cyfrowych
■ historii fotografii dokumentalnej – jej rola i funkcje
■ książki fotograficzne – źródło inspiracji
■ dokumentowaniu swojej przestrzeni – fotografia dokumentalna w praktyce
■ plenerze fotograficznym – portrety ludzi i miejsc
■ pracy nad długoterminowym projektem fotograficznym
■ analizie zdjęć wykonanych przez uczestników oraz edycja materiału fotograficznego pod wystawę i publikację
■ przygotowaniu zdjęć do druku (druk, aranżacja i montaż wystawy)

Liczba miejsc jest ograniczona do 30 osób. Tak więc jeśli utrwalanie decydującego momentu w reportażu lub tworzenie długoterminowego projektu dokumentalnego są bliskie Twemu sercu to powinieneś się pospieszyć. Zapisy będą przyjmowane do 25 lipca 2017 roku. Ogłoszenie listy warsztatowej nastąpi 31 lipca. Wszystko, co trzeba zrobić to wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajdziecie na stronie pix.house.

Warsztaty odbędą się w Poznaniu (ul Głogowska 35a) i mają potrwać od sierpnia do grudnia. Dokładne terminy jeszcze nie zostały ustalone, ale zajęcia powinny odbywać się średnio raz w miesiącu. Uczestnictwo jest bezpłatne. Obowiązuje jednak symboliczna opłata 100 zł za wydruk i przygotowanie zdjęć na wystawę, która będzie zwieńczeniem warsztatów. Wszystkie zdjęcia będą dostępne do odbioru po zakończeniu ekspozycji. Wystawę zaplanowano na koniec tego roku.

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora warsztatów z fotografii dokumentalnej i reportażowej.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0